Top

Ostatnia „Baśń o złotej rybce” w tym sezonie już 14 maja 2017 o godz. 17.00!


Już w najbliższą niedzielę 14 maja o godz. 17.00 odbędzie się spektakl w reż. Marty Kwiek pt. „​Baśń o złotej rybce” w nowej odsłonie! Zapraszamy wszystkie Dzieci od 5 lat i Rodziców, a także przedszkola i szkoły podstawowe!

„Baśń o złotej rybce” to wzruszająca adaptacja klasycznej opowieści o dobrym rybaku, jego nieszczęśliwej żonie oraz spełniającej życzenia złotej rybce. To piękna historia o bezwarunkowej miłości, ale także o skomplikowanych często relacjach międzyludzkich, które jednak zawsze można naprawić. W spektaklu wykorzystano niekonwencjonalne rozwiązania sceniczne: połączenie teatru cieni witrażowych z teatrem dużych form lalkowych, co przenosi młodego widza w magiczny świat baśni. Atrakcyjna forma plastyczna spektaklu służy podkreśleniu ponadczasowej i uniwersalnej nauki, płynącej z tej opowieści i oswojeniu młodego widza z magią różnorodnych form teatralnych.

Dla kogo: dzieci od 5 lat
Kiedy: 14 maja 2017, godz. 17.00

Opinie naszych widzów:

Inscenizacja pełna zabawnych dialogów, bardzo ciekawe elementy scenografii i pomysł na prezentację głównych bohaterów. Po raz pierwszy Złota Rybka nie przemówiła kobiecym głosem, lecz męskim, i zaprezentowała się w zielonym, błyszczącym kapeluszu. Świetny pomysł, córce bardzo się podobało. Polecam! Marzena, mama 6-letniej Matyldy

W niedzielne popołudnie mieliśmy okazję zobaczyć z dziećmi przestawienie „Baśń o złotej rybce”. Historia znana i lubiana przez wszystkie dzieci, z uniwersalnym przesłaniem, że chciwość nie popłaca. Bajka opowiedziana i pokazana w bardzo ciekawy sposób, świetne efekty świetlne i muzyka, która szczególnie mnie urzekła  prosta, a jednocześnie wpadająca w ucho. Duże brawa dla aktorów, sztuka fajnie zagrana, dzieci bardzo zadowolone. Joanna, mama Amelki (3,5 roku) i Julki (lat 13)

Bardzo dobrze przygotowane przedstawienie. Symboliczne dekoracje i proste kostiumy pozwalają na skupienie sie na grze aktorskiej, do której użyto wielkich głów-masek. To głównie te postaci przykuwają uwagę widza. Zastosowanie oświetlenia o różnym natężeniu stwarzało atmosferę skupienia i tajemniczości. Zdecydowanie godne polecenia przedstawienie, nawet dla dzieci mających problem ze skupieniem uwagi i niewytrwałych. Joanna Sławuska, Punkt Przedszkolny Chuchaczek 

Recenzje:

Baśń o złotej rybce/makulka.pl

Baśń o złotej rybce/Okiem Rodzica/czasdzieci.pl

Galeria filmów: