Top

Akcja charytatywna na rzecz dzieci z trudnościami szkolnym


Od zimy mamy okazję pracować z dziećmi, które są w trudnej sytuacji rodzinnej, a równocześnie mają problemy z podstawowymi umiejętnościami szkolnymi. Pragniemy zorganizować wyjazd dla dzieci na polsko-niemiecki obóz cyrkowy.Poprzez podróż chcemy wzmocnić dzieci, które bardzo często mają poczucie, że nic im się w życiu nie udaje… Pedagogika cyrkowa daje narzędzia, które poprawią ich poczucie własnej wartości, dadzą radość i poczucie sprawstwa. Warsztaty odbędą się w Niemczech w polsko- niemieckim gronie, dlatego dzieci będą miały okazję poznać  język i kulturę sąsiadów. Wyjazd jednego dziecka na tygodniowy obóz na terenie Niemiec to 770 zł plus koszty transportu - ufunduj choć jeden dzień!

           

Jak możesz pomóc?

  • wpłać darowiznę na konto fundacji Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka: 48 1140 2017 0000 4702 1287 2605 (z dopiskiem darowizna Pomóż spełnić marzenia) 
  • udostępnij informacje, przekaż znajomym
  • zmobilizuj przyjaciół, ufundujcie wyjazd dla 1 dziecka
  • zebrane środki przeznaczymy na wyjazd dla dzieci zgrożonych wykuleczenim społecznym

 

Czas na zebranie potrzebnej kwoty mamy do 14 lipca 2017.

Od Ciebie zależy tak wiele…

Każda kwota ma znaczenie !

 

Poznaj historię niektórych dzieci, które chcemy wysłać na obóz cyrkowy

Adaś i Piotruś są z bardzo licznej rodziny wielodzietnej, (7 dzieci, plus jeden brat jest niepełnosprawny), Adaś został  już w pierwszej klasie, teraz zostanie drugi raz w drugiej, jest smutny i boi się nowej grupy dzieci i nowej pani. Piotruś nie ma żadnych sprecyzowanych zainteresowań, mama nie ma czasu się nim zająć, dużo czasu spędza więc grając w bezwartościową grę komputerową, w tym roku zda, ale też powtarzał pierwszą klasę.

Darek mieszka z mamą i trójką rodzeństwa w ośrodku interwencji kryzysowej, jego najmłodszy brat ma kilka miesięcy, jest dzieckiem bardzo wycofanym, może nawet zastraszonym.

Ania miewa w nocy stany lękowe, nie wiemy dokładnie czego się boi, drobne niepowodzenie sprawia, że jest smutna i od razu płacze. Bardzo potrzebuje uwagi. Cieszy się, gdy się ją pochwali, gdy się ją zauważy.

(imiona dzieci zostały zmienione)