Top

Teatr Trzech Generacji


Działanie Teatru Trzech Generacji to cykliczne zajęcia warsztatowe, na których międzypokoleniowe grupy złożone z osób starszych, dorosłych i dzieci tworzą spektakl teatralny oraz etiudy filmowe. Działania poprzedzone są warsztatami teatralnymi, plastycznymi oraz kulinarnymi, mającymi na celu integrację grupy.

Każdego roku warsztaty trwają w ciągu 1 smestru (do września lub od stycznia), a miejscem ich realizacji jest zarówno siedziba Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka, jak i Domy Pomocy Społecznej. Nasza inicjatywna jest odpowiedzią na wszelkiego rodzaju wykluczenie społeczne i związane z tym zaniechanie rozwoju osobistego oraz stereotypowe wzajemne postrzeganie pokoleń. Do realizacji celu planujemy „zaprząc” sztukę. Nasze działania pokazują, że wspólne, międzypokoleniowe aktywności mogą być owocne i przyjemne, mogą przynosić radość i satysfakcję wszystkim uczestnikom. Każda kolejna edycja projektu utwierdza nas w przekonaniu, że na warsztatach międzypokoleniowych stworzyliśmy miejsce, gdzie zarówno dzieci, jak i osoby starsze dobrze się bawią, realizują swoje pasje, rozwijają talenty, a przede wszystkim uczą się od siebie nawzajem.

W trakcie cotygodniowych spotkań uczestnicy pracują nad wspólnym spektaklami, etiudami, które następnie są prezentowane w trakcie uroczystego finału na scenie Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka we Wrocławiu.

Dla kogo?

Dla dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów. Także dla rodzin wielopokoleniowych.

Kiedy?

Wrzesień–grudzień 2017

Piątki, godz. 17:00

Obecnie nie prowadzimy rekrutacji do projektu, zapraszamy od września 2017!