Top

Dzieci i młodzież


Wracamy z cyklem warsztatów „Twórczy Obieżyświat”

Ruszamy z nowym cyklem rodzinnych rarsztatów plastycznych!  W pierwszą niedzielę lutego uczestnicy warsztatów spotkają się z włoskim malarzem Giuseppe Arcimboldem, przedstawicielem manieryzmu. Zainspirowani jego owocowo-warzywną twórczością, wykonają swoje małe dzieła sztuki metodą kolażu. 

Czytaj więcej

Drzwi Otwarte dla młodzieży i dorosłych

Zapraszamy na warsztaty teatralne w ramach Drzwi Otwartych dla młodzieży w wieku gimnazjalnym i licealnym oraz dla dorosłych. Wstęp bezpłatny.

Czytaj więcej

Nie wykluczam

Spektakl przeznaczony dla gimnazjów i liceów. Na podstawie scenariusza napisanego przez Zbigniewa Ravicza. Porusza tematy ważne dla młodych ludzi, powodujące wykluczenie z grupy rówieśniczej.  Kto ma prawo wyznaczać granice pomiędzy dobrym a złym, modnym i niemodnym, potrzebnym i zbędnym? Dlaczego często jesteśmy bezsilni wobec władczych jednostek? Czemu tak łatwo jest nam być konformistą, a tak trudno zaakceptować odmienność? Na te pytania w trakcie trwania spektaklu odpowie sama publiczność, która – wcielając się w rolę szkolnej klasy – będzie musiała opowiedzieć się po jednej ze stron konfliktu. Historia „Zbędnego" opowiadana jest nowoczesnym językiem, z wykorzystaniem multimediów, gdzie współczesna poetyka teledysku splata się młodzieżową muzyką.

Czytaj więcej

Warsztaty teatralne

Uczą opanowania mimiki i gestu. Pomagają przezwyciężyć strach i tremę. Wzbogacają słownictwo i rozwijają pamięć. Ćwiczą poprawną wymowę i prawidłowy oddech. Kształtują świadomość ciała.

Czytaj więcej

Warsztaty ruchowe

Doskonalą koordynację ruchową. Kształtują prawidłową postawę ciała i grację ruchu. Pozwalają odkryć radość ruchu płynącą z inwencji. Wzmacniają  pewność siebie i samoocenę dziecka.

Czytaj więcej

Warsztaty plastyczne

Rozwijają myślenie twórcze i abstrakcyjne. Kształtują ekspresję plastyczną. Wzbudzają zainteresowanie historią sztuki. Zapoznają dzieci z rozmaitymi technikami plastycznymi.

Czytaj więcej

Rodzinny Weekend w Teatrze! 11 i 12 lutego!

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka zaprasza Wszystkie Dzieci i Rodziców na warsztaty i spektakle, które odbędą się już w najbliższy weekend 11 i 12 lutego! Są jeszcze wolne miejsca! Przygotowaliśmy dla Państwa mnóstwo atrakcji!

Czytaj więcej

Repertuarowy Teatr Dziecięcy

Repertuarowy Teatr Dziecięcy to inicjatywa Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka, która powstała w 2004 roku. Jej głównym celem jest rozwój artystyczny dzieci uzdolnionych aktorsko, muzycznie i tanecznie oraz przygotowanie ich do pracy na scenie. Młodzi aktorzy grają regularnie spektakle dla swoich rówieśników. Realizowane spektakle mają charakter profesjonalnych produkcji. To prawdziwy teatr, ze scenografią i kostiumami. Premierę poprzedzają intensywne próby. Ostatecznie jednak o wyjątkowości tego przedsięwzięcia decyduje pasja i dziecięca wrażliwość, którymi młodzi aktorzy dzielą się z publicznością.

Czytaj więcej

Nie ma się czego bać

„Nie ma się czego bać” to tytuł nowego spektaklu Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka dla dzieci od 5 lat i ich rodziców. Opowiada o małej dziewczynce Michasi i mieszkającym w jej pokoju Strachu. Pewnej nocy po kilku perypetiach zaprzyjaźniają się. Przyjaciele odkrywają, że w pokoju w tajemniczej „zapasowej szafce” mieszkają niesympatyczne Gałgany oraz zagadkowy Pająk. Gałgany zatruwają Pająkowi życie. Bohaterowie wspólnymi siłami demaskują Gałgany i ratują Pająka. Pająk okazuje się być starym przyjacielem z dzieciństwa.

Czytaj więcej

Zapraszamy na spektakl pt. "Nie ma się czego bać" 5 i 6 marca 2017!

Zapraszamy na niedzielną odsłonę spektaklu Teatru Dzieci pt. "Nie ma się czego bać" w reżyserii Marty Kwiek.

Czytaj więcej