Top

Ach! Teatr dla dzieci we Wrocławiu


Gramy spektakle dla dzieci już od 1 roku życia, przedszkoli i szkół podstawowych

Jeśli szukasz atrakcji dla dzieci we Wrocławiu na weekend, chcesz spędzisz rodzinnie niedzielę w teatrze ze swoim dzieckiem lub wybrać się ze swoją klasą to wybierz się do Ach! Teatru we Wrocławiu przy ul. Kuźniczej 29a, w samym centrum Wrocławia. Zaprasamy do zapoznania się z repertuarem i odwiedzenia strony Ach! Teatru.

Oferujemy spektakle w ramach programu "Szkoła w mieście"

Proponujemy spektakle dla grup zorganizowanych, dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym wystawiane na dużej scenie W naszym repertuarze znajdują się przedstawienia wprowadzające do świata szlachetnych wartości. Klasyczne opowieści o miłości, skomplikowanych relacjach międzyludzkich, historie edukujące jak walczyć z własnymi słabościami, takie jak „Wspaniała Przygoda Zająca Teofila”, „Nie ma się czego Bać”, „Pies i Kot” czy „Niezłe kwiatki, czyli Nowy w rodzinie”. Na dużej scenie proponujemy spektakle dla dzieci w wieku od 3 lat, dla grup zorganizowanych - szkół, przedszkoli, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych od poniedziałku do piątku w godzinach porannych.

Spektakle w naszym Teatrze wspierają rozwój emocjonalny dziecka. Poruszają  tematy o emocjach, z jakimi borykają się dzieci, m.in. czym jest strach, nieśmiałość czy zazdrość.Treści przedstawień są dostosowane do wieku widza. Pomagają dziecku zrozumieć swoje emocje  i uczucia oraz jak sobie poradzić z ich przeżywaniem. Uczą również samodzielności w radzeniu sobie z trudnościami. Spektakl może stanowić temat rozmowy z dzieckiem: czym są emocje i jakie są sposoby radzenia sobie z nimi oraz jak je nazywać.  Nasze przestawienia wspierają również rozwój dziecka w zakresie edukacji ekologicznej. Nasz spektakl „Pies i kot” to muzyczna bajka, w której główni bohaterowie wraz z widzami odkrywają świat ekologii. Historia uczy pożądanych zachowań: dbania o środowisko, segregowania odpadów, życia w porządku i czystości. Dzięki temu mały widz staje się świadomy tego, że jest odpowiedzialny za otaczającą go rzeczywistość.