Twoja darowizna sprawi, że centrum twórczości będzie mogło sprawniej pomagać swoim podopiecznym
Ufunduj warsztaty małemu artyście
Twoja darowizna sprawi, że dziecko z ubogiej rodziny weźmie udział w warsztatach
Ufunduj bilet małemu widzowi
Swoją darowizną możesz uczynić coś naprawdę wielkiego. Dołącz do naszej akcji i wesprzyj tych, którzy nie mają równych szans. Zadbaj o rozwój kulturalny młodego pokolenia i spraw dziecku radość!
Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 25 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Poznaj fundację
Poznaj naszą historię i siedzibę, założyciela fundacji, kadrę, instruktorów, jak pomagamy
Ach! Teatr jest miejscem, w którym dzieci mogą przenieść się do świata baśni i wyobraźni, od najmłodszych lat poznawać magię teatru i brać udział w fantastycznych przygodach bohaterów spektakli wraz ze swoimi opiekunami. Tworzymy teatr przekazujący wartości, bezpieczny, przyjazny i zaangażowany społecznie. Zapraszamy do miejsca dziecięcych zachwytów!
Altetnatywny opis tekstowy filmu "Moja Prawdziwa Twarz w Komiksie"
Widać Napis : „MOJA PRAWDZIWA TWARZ W KOMIKSIE”. Słychać muzykę. Pojawiają się logo: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Kultura Dostępna i Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka oraz Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Kłodzku.
Napisy: Centrum Twórczości Dziecka oraz Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Kłodzku zapraszają na prezentację prac powstałych w trakcie cyklu autorskich warsztatów Joanny Grzelczyk. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Napis: Historia.
Widać na środku obrazek na którym narysowany jest zniszczony budynek z oknami, w których widzimy postacie, jedna z nich trzyma karabin. W kierunku budynku lecą 3 pociski rakietowe i nadjeżdżają czołgi; widać czerwone zygzakowate linie. Z luf czołgów wydostają się jasne linie, budynek znika.
Na dole widzimy napis: historia. Pojawia się biała tablica stojąca na czterech nogach. Pojawia się na niej napis: Mapa Polski. Obok tablicy pojawiają się kolejno trzy postacie. Równomiernie zbliżają się do tablicy. Każda z nich bierze po kawałku mapy dla siebie. Postacie wycofują się.
Na dole widzimy napis: historia. Pojawia się postać ubrana na biało, na głowie ma czapkę z żółtym krzyżem, obok niej widać napis: jestem Polakiem i jestem papieżem Amen. Z drugiej strony przylatują zielone kulki z wypustkami w kształcie wirusa. Mają złośliwe twarze, obok pojawia się napis: jestem covid i zarażam ludzi. Pojawia się biały orzeł w koronie na czerwonym tle. Macha skrzydłami. Obok pojawia się napis: jestem godłem polski miałem sporo ewolucji.
Napis: Emocje.
Widzimy portret: postać ma dwoje ogromnych uszu i oraz wąsik. Jej mina zmienia się: raz w uśmiech, raz w smutek, raz w zdziwienie. Pojawiają się piegi na policzkach a włosy na głowie robią się obszerniejsze.
Widzimy portret: przedstawia twarz z czerwonymi oczami, zębami, uszami i bródką, które kontrastują z zielenią twarzy i kolorową fryzurą. Buzia na zmianę otwiera się szerzej i zamyka.
Widzimy portret: postać przedstawiona na zielonym tle, też ma rozwarte usta ale znacznie większe oczy z których jedno jest białe a drugie zielone. Fryzura w kolorze niebieskim. Szare zęby pojawiają się i znikają.
Napis: Kultura i społeczeństwo.
Napis: Lepsze jutro.
Dwa puste krzesła ustawione naprzeciwko siebie. Rozsuwają się; między nimi widać napis: „listopad, blisko odry, za tynkiem i cegłami”. Krzesła przesuwają się ku sobie. Widać napis: gniew uchodzi podeszwami, ludzi z pluszu o twardych uszach, ludzi z błota na mokrych flekach. Jedno krzesło przewraca się; widać napis: jeszcze wrócimy na chodniki tańczyć snuć się potykać. Pojawiają się kolejne dwa krzesła oraz napis: po kryjomu przez dziury w dachach, przez niedomknięte drzwi wydęte okna, pod frunącą kołdrą i świeżym prześcieradłem. Pojawiają się kolejne dwa krzesła oraz elegancko ubrany mężczyzna z papierosem w ustach, z zamachniętymi rękoma. Krzesła znikają, zostają tylko dwa, są od siebie odsunięte. Widać napis: Ty mały zbóju!
Napis: biografie.
Pojawia się postać przypominającą mechanicznego wilka utrzymanego w mangowej stylistyce. Obok niego pojawia się taki sami wilk; patrzą na siebie i razem odlatują.
Pojawia się dziewczynka z długimi włosami i kocimi uszami. Pojawia się róg na jej głowie oraz emotikony uśmiechów wokół niej.
Pojawią się portret żółtego misia, następnie pojawia się miś o smutnej dziecięcej twarzy, następnie portret misia z widoczną krwią na ustach i oczach oraz symbolem pioruna na włosach. Obrazki znikają i pojawią się ruszająca się trumna.
Napis: w internacie.
Widać sznury lampek na górze oraz kolorowe tło. Pojawia się tańcząca postać, nieco dalej kilka siedzących w rzędzie postaci oraz różowe serca.
Widać błękitne podłoże z zielonymi kropkami. Na zielonej chmurce przelatuje się czarne czworonożne zwierzę, następnie kolejne zwierzę z czapka, szalikiem i tabliczką na grzbiecie, na której jest napisane: Mundial dla Polski. Następnie kolejne zwierzę przelatuje z tabliczka na grzbiecie z napisem: KuPi6avg streetwcov.
Widać łąkę z kwiatami i biedronką, na górze uśmiechające się słońce. Pojawia się obrazek wróżki z różdżką w ręku. Słońce zachodzi, wschodzi księżyc w pełni. Pojawia się obrazek wróżki na czarnym tle, nad nią piorun, obok widać tą wróżkę, za którą idą 3 barany na czarnym tle. Pojawia się obrazek tej wróżki stojącą wśród drzew w lesie na czarnym tle. Obrazy przemieszczają się i znikają. Wschodzi słońce, pojawią się łąka i widać wróżkę na niej.
Napis: Moja prawdziwa twarz w komiksie. Pojawiają się logo: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Kultura Dostępna i Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka oraz Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Kłodzku.
Centrum Twórczości Dziecka
Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 20 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Kontakt
ul. Kuźnicza 29a, II piętro 50-138 Wrocław NIP 897-167-91-68 Telefon: 661 136 434