Przejdź do menu
Przejdź do sekcji kontakt

Strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o tym do czego ich używamy. Więcej

Czcionka
Kontrast
Dostępność
Przetłumacz
Przekaż darowiznę 
Fundacji
Twoja darowizna sprawi, że centrum twórczości będzie mogło sprawniej pomagać swoim podopiecznym 
Ufunduj warsztaty małemu artyście
Twoja darowizna sprawi, że dziecko z ubogiej rodziny weźmie udział w warsztatach
Ufunduj bilet małemu widzowi
Swoją darowizną możesz uczynić coś naprawdę wielkiego. Dołącz do naszej akcji i wesprzyj tych, którzy nie mają równych szans. Zadbaj o rozwój kulturalny młodego pokolenia i spraw dziecku radość!
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 25 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Poznaj  fundację
Poznaj naszą historię i siedzibę, założyciela  fundacji, kadrę, instruktorów, jak pomagamy 
Jak pomagamy: cele, działania
Misja/Wizja fundacji
Nasza historia i siedziba
Założycielka fundacji
Kadra Centrum Twórczości
Ach! Teatr
Strona główna Teatru
O Ach! Teatrze
Kalendarz spektakli
Cennik
Bilety
Regulamin
Ach! Teatr jest miejscem, w którym dzieci mogą przenieść się do świata baśni i wyobraźni, od najmłodszych lat poznawać magię teatru i brać udział w fantastycznych przygodach bohaterów spektakli wraz ze swoimi opiekunami. Tworzymy teatr przekazujący wartości, bezpieczny, przyjazny i zaangażowany społecznie. Zapraszamy do miejsca dziecięcych zachwytów!

Altetnatywny opis tekstowy filmu "Moja Prawdziwa Twarz w Komiksie"

 1. Widać Napis : „MOJA PRAWDZIWA TWARZ W KOMIKSIE”. Słychać muzykę. Pojawiają się logo: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Kultura Dostępna i Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka oraz Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Kłodzku.
 2. Napisy: Centrum Twórczości Dziecka oraz Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Kłodzku zapraszają na prezentację prac powstałych w trakcie cyklu autorskich warsztatów Joanny Grzelczyk. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
 3. Napis: Historia.
 4. Widać na środku obrazek na którym narysowany jest zniszczony budynek z oknami, w których widzimy postacie, jedna z nich trzyma karabin. W kierunku budynku lecą 3 pociski rakietowe i nadjeżdżają czołgi; widać czerwone zygzakowate linie. Z luf czołgów wydostają się jasne linie, budynek znika.
 5. Na dole widzimy napis: historia. Pojawia się biała tablica stojąca na czterech nogach. Pojawia się na niej napis: Mapa Polski. Obok tablicy pojawiają się kolejno trzy postacie. Równomiernie zbliżają się do tablicy. Każda z nich bierze po kawałku mapy dla siebie. Postacie wycofują się.
 6. Na dole widzimy napis: historia. Pojawia się postać ubrana na biało, na głowie ma czapkę z żółtym krzyżem, obok niej widać napis: jestem Polakiem i jestem papieżem Amen. Z drugiej strony przylatują zielone kulki z wypustkami w kształcie wirusa. Mają złośliwe twarze, obok pojawia się napis: jestem covid i zarażam ludzi. Pojawia się biały orzeł w koronie na czerwonym tle. Macha skrzydłami. Obok pojawia się napis: jestem godłem polski miałem sporo ewolucji.
 7. Napis: Emocje.
 8. Widzimy portret: postać ma dwoje ogromnych uszu i oraz wąsik. Jej mina zmienia się: raz w uśmiech, raz w smutek, raz w zdziwienie. Pojawiają się piegi na policzkach a włosy na głowie robią się obszerniejsze.
 9. Widzimy portret: przedstawia twarz z czerwonymi oczami, zębami, uszami i bródką, które kontrastują z zielenią twarzy i kolorową fryzurą. Buzia na zmianę otwiera się szerzej i zamyka.
 10. Widzimy portret: postać przedstawiona na zielonym tle, też ma rozwarte usta ale znacznie większe oczy z których jedno jest białe a drugie zielone. Fryzura w kolorze niebieskim. Szare zęby pojawiają się i znikają.
 11. Napis: Kultura i społeczeństwo.
 12. Napis: Lepsze jutro.
 13. Dwa puste krzesła ustawione naprzeciwko siebie. Rozsuwają się; między nimi widać napis: „listopad, blisko odry, za tynkiem i cegłami”. Krzesła przesuwają się ku sobie. Widać napis: gniew uchodzi podeszwami, ludzi z pluszu o twardych uszach, ludzi z błota na mokrych flekach. Jedno krzesło przewraca się; widać napis: jeszcze wrócimy na chodniki tańczyć snuć się potykać. Pojawiają się kolejne dwa krzesła oraz napis: po kryjomu przez dziury w dachach, przez niedomknięte drzwi wydęte okna, pod frunącą kołdrą i świeżym prześcieradłem. Pojawiają się kolejne dwa krzesła oraz elegancko ubrany mężczyzna z papierosem w ustach, z zamachniętymi rękoma. Krzesła znikają, zostają tylko dwa, są od siebie odsunięte. Widać napis: Ty mały zbóju!
 14. Napis: biografie.
 15. Pojawia się postać przypominającą mechanicznego wilka utrzymanego w mangowej stylistyce. Obok niego pojawia się taki sami wilk; patrzą na siebie i razem odlatują.
 16. Pojawia się dziewczynka z długimi włosami i kocimi uszami. Pojawia się róg na jej głowie oraz emotikony uśmiechów wokół niej.
 17. Pojawią się portret żółtego misia, następnie pojawia się miś o smutnej dziecięcej twarzy, następnie portret misia z widoczną krwią na ustach i oczach oraz symbolem pioruna na włosach. Obrazki znikają i pojawią się ruszająca się trumna.
 18. Napis: w internacie.
 19. Widać sznury lampek na górze oraz kolorowe tło. Pojawia się tańcząca postać, nieco dalej kilka siedzących w rzędzie postaci oraz różowe serca.
 20. Widać błękitne podłoże z zielonymi kropkami. Na zielonej chmurce przelatuje się czarne czworonożne zwierzę, następnie kolejne zwierzę z czapka, szalikiem i tabliczką na grzbiecie, na której jest napisane: Mundial dla Polski. Następnie kolejne zwierzę przelatuje z tabliczka na grzbiecie z napisem: KuPi6avg streetwcov.
 21. Widać łąkę z kwiatami i biedronką, na górze uśmiechające się słońce. Pojawia się obrazek wróżki z różdżką w ręku. Słońce zachodzi, wschodzi księżyc w pełni. Pojawia się obrazek wróżki na czarnym tle, nad nią piorun, obok widać tą wróżkę, za którą idą 3 barany na czarnym tle. Pojawia się obrazek tej wróżki stojącą wśród drzew w lesie na czarnym tle. Obrazy przemieszczają się i znikają. Wschodzi słońce, pojawią się łąka i widać wróżkę na niej.
 22. Napis: Moja prawdziwa twarz w komiksie. Pojawiają się logo: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Kultura Dostępna i Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka oraz Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Kłodzku.

Centrum
Twórczości
Dziecka

Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 20 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Kontakt

ul. Kuźnicza 29a, II piętro
50-138 Wrocław
NIP 897-167-91-68
Telefon: 661 136 434

 

Poniedziałek 10:00-15:00
Wtorek 10:00-15:00
Środa 10:00-15:00
Czwartek 10:00-15:00

Strona jest własnością Fundacji Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
homeapartmentheartstareyefile-emptygraduation-hatlicensepicturebookuserusersbubbleselectsmileclockmagnifiermenulist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram