Top

Nie Wykluczaj Dzieci z Kultury - pomóż dzieciom w walce o Ach! Teatr


Kochani!

Od ponad 10 lat nasza fundacja przy ul. Kuźniczej 29a we Wrocławiu prowadzi teatr dla dzieci, który w roku 2019 zyskał swoją nazwę ACH! TEATR. W swoim repertuarze mamy spektakle dedykowane różnym grupom wiekowym – już od 18. miesiąca życia! Od lat prowadzimy projekt Repertuarowego Teatru Dziecięcego, gdzie uzdolniono aktorsko dzieci mają możliwość rozwoju swojego talentu.

Ach! Teatr ma kameralną przestrzeń, posiadamy dwie sceny:

SCENA DUŻA: 100 miejsc

SCENA MAŁA: 45 miejsc.

 

Respektując aktualne obostrzenia możemy zapełnić jedynie 50 miejsc na scenie dużej i 22 miejsca na scenie małej, co nie pozwoli nam na utrzymanie teatru ze sprzedaży biletów.

Jako JEDYNY teatr dla dzieci we Wrocławiu od 2015 roku prowadzimy akcję charytatywną „Ufunduj dziecku bilet”. Umożliwia ona dzieciom ze środowisk zagrożonych wykluczeniem, bezpłatne uczestnictwo w spektaklach teatralnych.

Do tej pory przekazaliśmy 1200 darmowych biletów. Z rodzinami w trudnej sytuacji materialnej Centrum współpracuje już od ponad 15 lat. Często wydatki na kulturę leżą poza zasięgiem ich domowych budżetów. Wiemy, że jeśli teraz dzieci nie będą miały kontaktu z teatrem, to z dużym prawdopodobieństwem nie zetkną się ze sztuką również w wieku dorosłym.

Ach! Teatr tworzą ludzie pełni pasji do dzieci i teatru – zarówno zawodowi aktorzy oraz reżyserzy, jak i młodzi twórcy. Edukacją kulturalną zajmujemy się od ponad 20 lat, dlatego dobrze znane są nam potrzeby dzieci. Towarzyszymy im na co dzień w działaniach twórczych, potrafimy więc zaproponować im wartościowy repertuar.

Rok 2019 był dla nas niezwykle udany - odwiedziło nas 8400 widzów, łącznie zagraliśmy dla nich 114 spektakli. Świętowaliśmy nadanie nowej marki.

Rok 2020 nie był rokiem łaskawym dla naszej Fundacji. Ze względu na pandemię oraz idący za tym brak środków, musieliśmy ograniczyć działania WCTD, w związku z czym zawiesiliśmy działalność Ach! Teatru. Jesteśmy świadomi, że pandemia się kiedyś skończy, ale obawiamy się, że jeśli teraz nie zbierzemy odpowiedniej ilości pieniędzy, Ach! Teatr nie przetrwa i po ustaniu obostrzeń nie będziemy w stanie wznowić jego działalności.

Nie ma naszej zgody na wykluczanie dzieci z kultury. Nie zgadzamy się na zniknięcie z centrum miasta teatru dedykowanego wyłącznie dzieciom, teatru kameralnego, bliskiego ich sercom, w którym poprzez sztukę wprowadzamy w świat wartości.

Zawsze chcieliśmy, aby teatr był miejscem ogólnodostępnym, dlatego nasze bilety są w przystępnych cenach, respektujemy Kartę Dużej Rodziny, URBANCARD Premium oraz zniżki na bilety grupowe.

Jak możesz nam pomóc?

·        Wesprzyj działanie Centrum darowizną.

·        Udostępnij informację o zbiórce, użyj #NieWykluczajDzieciZKultury

·        #NieWykluczajDzieciZKultury - URATUJ ACH! TEATR

 

Dlaczego teatr jest ważny dla dzieci?

1.    Istotą teatru jest praca zespołowa. Dzieci uczą się pracy w zespole zarówno oglądając, jak i tworząc spektakle teatralne;

2.    Teatr to spotkanie człowieka z człowiekiem, któremu towarzyszy przeżycie wspólnotowe, wzmacniające więzi z bliskimi;

3.    Dzieci uczą się wyrażać i przeżywać emocje. Śledząc losy bohaterów rozwijają swoją wrażliwość oraz poznają system wartości;

4.    Teatr jest rzeczywistością, która pozwala dziecku pojmować różne aspekty społeczne, dzięki czemu dzieci uczą się krytycznego myślenia;

5.    Kto w wieku dziecięcym nie pozna teatru, jest mało prawdopodobne, że go kiedykolwiek odkryje. Teatr jest miejscem wspólnego rodzinnego świętowania;

6.    Teatr rozbudza zainteresowanie wieloma dziedzinami sztuki. Mała scena daje szczególną możliwość bycia częścią bajkowych historii. Większość spektakli jest interaktywnych. Poprzez kontakt z teatrem dzieci rozwijają się na wielu płaszczyznach.