Top

Akcja charytatywna na rzecz dzieci z trudnościami szkolnymi


Od zimy mamy okazję pracować z dziećmi, które są w trudnej sytuacji rodzinnej, a równocześnie mają problemy z podstawowymi umiejętnościami szkolnymi. Pragniemy zorganizować wyjazd dla dzieci nie mającyh szansy na aktywności wakacyjne na obóz cyrkowy. Poprzez wyjazd chcemy wzmocnić dzieci, które bardzo często mają poczucie, że nic im się w życiu nie udaje… Pedagogika cyrkowa daje narzędzia, które poprawią ich poczucie własnej wartości, dadzą radość i poczucie sprawstwa. Dołącz do akcji - ufunduj jeden dzień wyjazdu lub wpłać 10, 15, 25 zl, każda kowta ma znaczenie!

           

Jak możesz pomóc?

  • wpłać darowiznę na konto fundacji Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka: 48 1140 2017 0000 4702 1287 2605 (z dopiskiem darowizna Pomóż spełnić marzenia) 
  • udostępnij informacje, przekaż znajomym
  • zmobilizuj przyjaciół, ufundujcie wyjazd dla 1 dziecka
  • zebrane środki przeznaczymy na wyjazd dla dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym

 

Czas na zebranie potrzebnej kwoty mamy do 14 lipca 2017.

Od Ciebie zależy tak wiele…

Każda kwota ma znaczenie !

Do końca zbiórki pozostało kilka dni, a więc jeszcze obliczamy, zbieramy formularze, sprawdzamy i organizujemy się żeby podsumować akcję, wyczekujcie szczegółowych informacji :)

Do tej pory:
wspieraliście dzieci przez indywidualne wpłaty
wraz z młodzieżową orkiestrą Brighton abd Hove wzięliście udział w koncercie charytatywnym
wspieraliście zbiórkę podczas zakończenia semestru i występów dzieci i dorosłych
pomagaliście w udostępnianiu informacji
DZIĘKUJEMY❗

 

Poznaj historię niektórych dzieci, które chcemy wysłać na obóz cyrkowy

Adaś i Piotruś pochodzą z bardzo licznej rodziny wielodzietnej (7 dzieci, plus jeden brat jest niepełnosprawny). Adaś powtarzał już pierwszą klasę, teraz został w  klasie drugiej. Jest smutny, boi się nowej grupy dzieci i nowej pani. Piotruś nie ma żadnych sprecyzowanych zainteresowań, mama nie ma czasu się nim zająć, dlatego dużo czasu spędza,  grając w bezwartościową grę komputerową. W tym roku otrzyma promocję do następnej klasy, ale ma za sobą powtarzanie klasy pierwszej. Ich tato jest po kuracji antyalkoholowej, która została nakazana przez sąd.

Darek mieszka z mamą i trójką rodzeństwa w ośrodku interwencji kryzysowej, jego najmłodszy brat ma kilka miesięcy. Darek jest dzieckiem bardzo wycofanym, może nawet zastraszonym, prawie nie okazuje uczuć. Mama niestety nie może udzielić mu pomocy ze względu na liczne problemy rodzinne.

Ania miewa w nocy stany lękowe, nie wiemy dokładnie czego się boi, drobne niepowodzenie sprawia, że jest smutna i od razu płacze. Bardzo potrzebuje uwagi. Cieszy się, gdy się ją pochwali, gdy się ją zauważy.