Top

Wyjazd Podopiecznych WCTD na edukacyjno-cyrkowy obóz w Oderbergu


31 lipca w poniedziałek z samego rana Podopieczni Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka wraz z opiekunami ruszyli na najwspanialszą przygodę swojego życia! W dniach 31 lipca - 6 sierpnia 2017 odbędzie się edukacyjny obóz cyrkowy w Oderbergu. W wydarzeniu uczestniczyć będą dzieci z Polski oraz zza naszej zachodniej granicy. Dzięki naszym Darczyńcom aż 10 dzieci cieszy się z cudownych wakacji!

Pedagogika cyrkowa daje możliwości rozwoju także dzieciom ze szczególnymi potrzebami wychowawczymi i edukacyjnymi. Dzięki uczestnictwie w warsztatach artystycznych i cyrkowych w młodych ludziach kształtuje się poczucie własnej wartości i sprawstwa, wzrasta ich pewność siebie oraz wytwarza się przekonanie, że mogą, potrafią, że są w czymś dobrzy. Wiemy, że każde dziecko ma prawo do rozwoju, poszerzania horyzontów i rozwijania pasji. Dlatego dążyliśmy do tego, aby dać dzieciom możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu.

Obóz został zorganizowany przez Stowarzyszenie Słubfurt ze Słubic oraz Zack Zircus Berlin. Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować Pani Iwonie Chruścińskiej, wiceprezes stowarzyszenia, za zaproszenie skierowane do dzieci z Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka.

W imieniu naszych Podopiecznych przekazujemy moc najszczerszych podziękowań i pozdrowień wszystkim Darczyńcom, którzy udzielili nam wsparcia. To Wy pomagacie spełnić dziecięce marzenia! Dziękujemy!