Przejdź do menu
Przejdź do sekcji kontakt

Strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o tym do czego ich używamy. Więcej

Czcionka
Kontrast
Dostępność
Przetłumacz
Przekaż darowiznę 
Fundacji
Twoja darowizna sprawi, że centrum twórczości będzie mogło sprawniej pomagać swoim podopiecznym 
Ufunduj warsztaty małemu artyście
Twoja darowizna sprawi, że dziecko z ubogiej rodziny weźmie udział w warsztatach
Ufunduj bilet małemu widzowi
Swoją darowizną możesz uczynić coś naprawdę wielkiego. Dołącz do naszej akcji i wesprzyj tych, którzy nie mają równych szans. Zadbaj o rozwój kulturalny młodego pokolenia i spraw dziecku radość!
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 25 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Poznaj  fundację
Poznaj naszą historię i siedzibę, założyciela  fundacji, kadrę, instruktorów, jak pomagamy 
Jak pomagamy: cele, działania
Misja/Wizja fundacji
Nasza historia i siedziba
Założycielka fundacji
Kadra Centrum Twórczości
Ach! Teatr
Strona główna Teatru
O Ach! Teatrze
Kalendarz spektakli
Cennik
Bilety
Regulamin
Ach! Teatr jest miejscem, w którym dzieci mogą przenieść się do świata baśni i wyobraźni, od najmłodszych lat poznawać magię teatru i brać udział w fantastycznych przygodach bohaterów spektakli wraz ze swoimi opiekunami. Tworzymy teatr przekazujący wartości, bezpieczny, przyjazny i zaangażowany społecznie. Zapraszamy do miejsca dziecięcych zachwytów!

Jak zajęcia plastyczne wpływają na rozwój malucha?

Jak zajęcia plastyczne wpływają na rozwój malucha?

Czy niemowlęta i małe dzieci mogą brać udział w warsztatach plastycznych?

Zdecydowanie tak!

Zabawy plastyczne na wczesnych etapach życia dziecka pozytywnie wpływają na jego wszechstronny rozwój, a szczególnie na:

🔴 integrację sensoryczną – zabawy plastyczne pobudzają jednocześnie kilka zmysłów: wzrok, dotyk, propriocepcję (świadomość ułożenia części własnego ciała), dzięki czemu dziecko może harmonijnie się rozwijać

🟡 rozwój zdolności manualnych – proste zabawy i prace plastyczne tworzone w czasie zajęć pomagają dzieciom rozwijać m. in. chwyt pęsetkowy (chwytanie przedmiotów opuszkami palców) oraz uczyć się kontrolować własne dłonie i ręce

🔵 koordynację oko–ręka – w trakcie warsztatów dzieci rozwijają tę kluczową na dalszych etapach życia zdolność. Współpraca oczu i rąk jest przecież podstawą takich czynności, jak ubieranie się, pisanie, rysowanie i wiele innych!

🟢 rozwój kompetencji społecznych i umiejętności miękkich – grupowe zajęcia artystyczne to dla wielu maluchów możliwość pierwszych spotkań z rówieśnikami. W przyszłości ułatwi im to nawiązywanie znajomości i budowanie relacji z innymi. Kreatywne zabawy z opiekunem pozytywnie wpływają także na więź między nim a dzieckiem i mogą być inspiracją do dalszych twórczych działań w domu.

We Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka w warsztatach z elementami plastyki mogą uczestniczyć maluchy już od 1. roku życia!

Serdecznie zapraszamy na:

🖌 Wesołe Szkraby (1–2,5 lat; poniedziałki 11:30–12:10) https://centrumtworczosci.pl/wydarzenia/warsztaty/dzieci-0-35-lat/wesole-szkraby-zajecia-ogolnorozwojowe-dla-najmlodszych/

oraz

🖌 Żłobek artystyczny (2,5–3,5 lat; środa 17:30–18:15) https://centrumtworczosci.pl/wydarzenia/warsztaty/dzieci-0-35-lat/zlobek-artystyczny-pierwsze-wspolne-zabawy-z-rowiesnikami/

Centrum
Twórczości
Dziecka

Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 20 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Kontakt

ul. Kuźnicza 29a, II piętro
50-138 Wrocław
NIP 897-167-91-68
Telefon: 661 136 434

 

Poniedziałek 10:00-15:00
Wtorek 10:00-15:00
Środa 10:00-15:00
Czwartek 10:00-15:00

Strona jest własnością Fundacji Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
homeapartmentheartstareyefile-emptygraduation-hatlicensepicturebookuserusersbubbleselectsmileclockmagnifiermenulist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram