Przejdź do menu
Przejdź do sekcji kontakt

Strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o tym do czego ich używamy. Więcej

Czcionka
Kontrast
Dostępność
Przetłumacz
Przekaż darowiznę 
Fundacji
Twoja darowizna sprawi, że centrum twórczości będzie mogło sprawniej pomagać swoim podopiecznym 
Ufunduj warsztaty małemu artyście
Twoja darowizna sprawi, że dziecko z ubogiej rodziny weźmie udział w warsztatach
Ufunduj bilet małemu widzowi
Swoją darowizną możesz uczynić coś naprawdę wielkiego. Dołącz do naszej akcji i wesprzyj tych, którzy nie mają równych szans. Zadbaj o rozwój kulturalny młodego pokolenia i spraw dziecku radość!
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 25 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Poznaj  fundację
Poznaj naszą historię i siedzibę, założyciela  fundacji, kadrę, instruktorów, jak pomagamy 
Jak pomagamy: cele, działania
Misja/Wizja fundacji
Nasza historia i siedziba
Założycielka fundacji
Kadra Centrum Twórczości
Ach! Teatr
Strona główna Teatru
O Ach! Teatrze
Kalendarz spektakli
Cennik
Bilety
Regulamin
Ach! Teatr jest miejscem, w którym dzieci mogą przenieść się do świata baśni i wyobraźni, od najmłodszych lat poznawać magię teatru i brać udział w fantastycznych przygodach bohaterów spektakli wraz ze swoimi opiekunami. Tworzymy teatr przekazujący wartości, bezpieczny, przyjazny i zaangażowany społecznie. Zapraszamy do miejsca dziecięcych zachwytów!

Kryminał i teatr w teatrze, czyli spektakle podsumowujące warsztaty Teatr Młodych

Kryminał i teatr w teatrze, czyli spektakle podsumowujące warsztaty Teatr Młodych

Wczoraj odbyło się zakończenie środowych warsztatów teatralnych Teatr Młodych. Młodzież zaprezentowała na naszej scenie przygotowane pod okiem pana Piotra Pary spektakle. Inscenizacje były zwieńczeniem pracy uczestników na zajęciach teatralnych w semestrze zimowym 2023/2024. Co ważne, to właśnie młodzież odpowiadała za koncepcje obu spektakli, dzięki czemu na scenie mogliśmy obejrzeć efekty ich pracy zespołowej – pełnej kreatywności, humoru, ale i refleksji nad współczesnymi problemami.

Pokaz pierwszej grupy rozpoczął się o 18:00. Młodzi aktorzy zaprosili nas do świata kryminalnej intrygi. A zaczęło się od... skradzionego roweru. To on był pretekstem do snucia opowieści o skomplikowanych relacjach międzyludzkich. Poznaliśmy m. in. historię prowadzącego dwie restauracje rodzeństwa, nastolatków, którym trudno jest znaleźć zrozumienie wśród rówieśników i rodziny, imprezy, która wymknęła się spod kontroli, zakochanej w nauczycielu uczennicy, zrujnowanej przez zazdrość randki czy roztańczonej ekipy sprzątającej. Kiedy sieć zależności między bohaterami wydawała się już nie do rozplątania, okazało się, że złodziejem był prowadzący śledztwo detektyw!

Drugi spektakl rozpoczęliśmy o 20:00. Młodzież zdecydowała się na konwencję teatru w teatrze. Obserwowaliśmy nerwowe przygotowania do premiery spektaklu, a potem – samą inscenizację, osadzoną w licealnych realiach. Lekcja matematyki sprawiła ogromne trudności wszystkim uczniom, za to fizyki przeniosła nas na księżyc, gdzie wraz z bohaterami odkrywaliśmy nowe, kosmiczne cywilizacje. Imponująca praca z rekwizytami dodała scenie tajemniczości. Nic więc dziwnego, że na bankiecie pojawił się producent i zaprosił ekipę teatralną do udziału w nowym projekcie – najlepszym na świecie spektaklu. Druga część historii poświęcona była właśnie pracom nad inscenizacją – od wyboru tekstu przez pozyskiwanie funduszy aż do planowania scenografii i kostiumów. Do ostatniej chwili premiera wisiała na włosku. Ostatecznie jednak udało się stworzyć scenariusz. Uczestnicy warsztatów postanowili nadać zakończeniu formułę otwartą, więc po tej scenie nastąpiło wyciemnienie, a my z fikcyjnego teatru powróciliśmy na scenę Centrum.

Oba spektakle spotkały się z pozytywną reakcją publiczności i niewątpliwie były pokazem ogromnej kreatywności, wysokiego poczucia estetyki i zdolności aktorskich uczestników zajęć. Pozwoliły im też wykazać się odpowiedzialnością za grupowe przedsięwzięcie i nawiązać wyjątkowe relacje z rówieśnikami, dzielącymi miłość do teatru.

Poniżej prezentujemy fotorelację z wydarzenia i zapraszamy na warsztaty teatralne do Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka (tak dzieci i młodzież, jak i dorosłych)! Początek nowego semestru już 22.02.

Centrum
Twórczości
Dziecka

Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 20 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Kontakt

ul. Kuźnicza 29a, II piętro
50-138 Wrocław
Telefon: 661 136 434

Poniedziałek – czwartek: 9:00-18:00
Piątek: 9:00-16:00

Strona jest własnością Fundacji Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
homeapartmentheartstareyefile-emptygraduation-hatlicensepicturebookuserusersbubbleselectsmileclockmagnifiermenulist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram