Przejdź do menu
Przejdź do sekcji kontakt

Strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o tym do czego ich używamy. Więcej

Czcionka
Kontrast
Dostępność
Przetłumacz
Przekaż darowiznę 
Fundacji
Twoja darowizna sprawi, że centrum twórczości będzie mogło sprawniej pomagać swoim podopiecznym 
Ufunduj warsztaty małemu artyście
Twoja darowizna sprawi, że dziecko z ubogiej rodziny weźmie udział w warsztatach
Ufunduj bilet małemu widzowi
Swoją darowizną możesz uczynić coś naprawdę wielkiego. Dołącz do naszej akcji i wesprzyj tych, którzy nie mają równych szans. Zadbaj o rozwój kulturalny młodego pokolenia i spraw dziecku radość!
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 25 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Poznaj  fundację
Poznaj naszą historię i siedzibę, założyciela  fundacji, kadrę, instruktorów, jak pomagamy 
Jak pomagamy: cele, działania
Misja/Wizja fundacji
Nasza historia i siedziba
Założycielka fundacji
Kadra Centrum Twórczości
Ach! Teatr
Strona główna Teatru
O Ach! Teatrze
Kalendarz spektakli
Cennik
Bilety
Regulamin
Ach! Teatr jest miejscem, w którym dzieci mogą przenieść się do świata baśni i wyobraźni, od najmłodszych lat poznawać magię teatru i brać udział w fantastycznych przygodach bohaterów spektakli wraz ze swoimi opiekunami. Tworzymy teatr przekazujący wartości, bezpieczny, przyjazny i zaangażowany społecznie. Zapraszamy do miejsca dziecięcych zachwytów!

Od 25 lat rozwijamy społeczną twórczość najmłodszych

Od 25 lat rozwijamy społeczną twórczość najmłodszych

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka w tym roku obchodzi 25-lecie.  W ramach Jubileuszu zaplanowaliśmy wiele atrakcji. Podczas pierwszej części świętowania zaplanowaliśmy 11 wydarzeń w czerwcu.

Czym się zajmujemy?

Nasza działalność opiera się jednak przede wszystkim na organizacji warsztatów rozwijających umiejętności teatralne, plastyczne i muzyczne. Prowadzimy je w oparciu o autorskie, doskonalone od lat, programy przygotowane przez doświadczonych instruktorów i realizowane z zaangażowaniem, pasją i profesjonalizmem. Treści naszych warsztatów są ściśle i merytorycznie związane z tematyką artystyczną i kulturalną, ale zakładające także rozwój osobowości dziecka, pomagające w zdobywaniu wiedzy o sobie i w odkrywaniu własnej wartości. Od lat oferujemy odpłatne warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży już od 0 miesięcy do 18 lat. Każdy może znaleźć w naszej Fundacji grupę w swoimi przedziale wiekowym.

Nasza działalność o charakterze społecznym

Oprócz opisywanych warsztatów artystycznych we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka mają miejsce dodatkowe projekty o charakterze społecznym. Między innymi współpracujemy z ośrodkami i świetlicami na rzecz dzieci zagrożonych wykluczeniem z kultury oraz z dziećmi z niepełnosprawnościami fizycznymi i psychicznymi. Dzięki udziałowi w warsztatach między innymi dzieci o mniejszych szansach, pochodzące z rodzin wielodzietnych czy domów objętych opieką asystentów MOPS, mogą nabywać nowe kompetencje społeczne, wzmacniać swoje dobre strony i uczyć się bycia świadomymi odbiorcami i twórcami sztuki. Prowadzimy także projekt o nazwie Teatr Trzech Generacji, co stwarza możliwości integracji międzypokoleniowej. Uczestnikami tych zajęć są osoby z trzech pokoleń: dzieci, rodziców i dziadków. Zajęcia te przypominają o tym, że edukacja kulturalna nie może być dobrem luksusowym, lecz powinna być dostępna dla wszystkich.

Aktualnie trwa już kolejna edycja Teatru Trzech Generacji i planowane są dwa pokazy: 2.06. o 18:00 w naszej siedzibie przy ulicy Kuźniczej 29a. Jest możliwość bezpłatnego wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Należy zgłosić swoje zainteresowanie mailowo (koordynator@centrumtworczosci.pl) lub telefonicznie (661 136 434) do naszego biura. W następnej kolejności będą Państwo poproszeni o odebranie zarezerwowanej ilości wejściówek (darmowych) w naszej siedzibie. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Dodatkowo podczas trwającego semestru letniego nawiązaliśmy współpracę z Zespołem Szkół Specjalnych Stowarzyszenia Handicap. W ramach niej zorganizowaliśmy warsztaty teatralne z doświadczoną arteterapeutką dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Dzieci w wieku do 10 lat stworzyły spektakl, który odbędzie 5.06. Pokaz jest zamknięty.

Jubileuszowe pokazy kończące semestr letni

W ramach Jubileuszu w tym roku zaplanowaliśmy uroczyste pokazy, które jednocześnie zakończą semestr letni w Centrum. Będą to spektakle wypracowane na zajęciach przez naszych beneficjentów. Dzięki temu praktycznie każdy tydzień w czerwcu będzie wypełniony artystyczną energią, radością dzieci i ekscytującymi przeżyciami. Zaplanowane spektakle odbędą się: 13.06., 18.06. i 22.06. W sumie będzie to zakończenie 7 warsztatów artystycznych: trzech grup Teatru Młodych, Muzycznego Teatrzyku, warsztatów teatralno-plastycznych, warsztatów teatralno-muzyczno-plastycznych oraz Teatru w Centrum. To idealna okazja na przedstawienie swoim bliskim efektów twórczej pracy naszych uczestników, tworzonej przez cały semestr. Zajęcia prowadzone dla młodszych dzieci - do 4,5 lat – zakończą się uroczystymi zajęciami z poczęstunkiem.

Tak jak wspomniano powyżej, nasze działania obejmują także warsztat teatralny dla dorosłych, który osiąga ze swoimi wypracowanymi na zajęciach spektaklami niemałe sukcesy. Między innymi w kwietniu tego roku zdobyli oni ze swoim zeszłorocznym spektaklem „Law Law Law” II miejsce w I Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Amatorskich TOR w Smolcu. W tym roku w ramach Jubileuszu będzie można obejrzeć ten spektakl ponownie. 2.06. o godzinie 20:00 w naszej siedzibie przy ulicy Kuźniczej 29a pojawi się możliwość bezpłatnego wzięcia udziału w pokazie. Po wyrażeniu chęci wzięcia udziału w wydarzeniu mailowo (koordynator@centrumtworczosci.pl) lub telefonicznie (661 136 434) będą Państwo poproszeni o odebranie zarezerwowanej ilości wejściówek (darmowych) w naszym biurze. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Świętuj razem z nami !

Centrum
Twórczości
Dziecka

Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 20 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Kontakt

ul. Kuźnicza 29a, II piętro
50-138 Wrocław
NIP 897-167-91-68
Telefon: 661 136 434

 

Poniedziałek 10:00-15:00
Wtorek 10:00-15:00
Środa 10:00-15:00
Czwartek 10:00-15:00

Strona jest własnością Fundacji Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
homeapartmentheartstareyefile-emptygraduation-hatlicensepicturebookuserusersbubbleselectsmileclockmagnifiermenulist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram