Przejdź do menu
Przejdź do sekcji kontakt

Strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o tym do czego ich używamy. Więcej

Czcionka
Kontrast
Dostępność
Przetłumacz
Przekaż darowiznę 
Fundacji
Twoja darowizna sprawi, że centrum twórczości będzie mogło sprawniej pomagać swoim podopiecznym 
Ufunduj warsztaty małemu artyście
Twoja darowizna sprawi, że dziecko z ubogiej rodziny weźmie udział w warsztatach
Ufunduj bilet małemu widzowi
Swoją darowizną możesz uczynić coś naprawdę wielkiego. Dołącz do naszej akcji i wesprzyj tych, którzy nie mają równych szans. Zadbaj o rozwój kulturalny młodego pokolenia i spraw dziecku radość!
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 25 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Poznaj  fundację
Poznaj naszą historię i siedzibę, założyciela  fundacji, kadrę, instruktorów, jak pomagamy 
Jak pomagamy: cele, działania
Misja/Wizja fundacji
Nasza historia i siedziba
Założycielka fundacji
Kadra Centrum Twórczości
Ach! Teatr
Strona główna Teatru
O Ach! Teatrze
Kalendarz spektakli
Cennik
Bilety
Regulamin
Ach! Teatr jest miejscem, w którym dzieci mogą przenieść się do świata baśni i wyobraźni, od najmłodszych lat poznawać magię teatru i brać udział w fantastycznych przygodach bohaterów spektakli wraz ze swoimi opiekunami. Tworzymy teatr przekazujący wartości, bezpieczny, przyjazny i zaangażowany społecznie. Zapraszamy do miejsca dziecięcych zachwytów!

Ruszamy z nowym projektem dla szkół!

Ruszamy z nowym projektem dla szkół!

Ruszają zapisy do kolejnej edycji warsztatów „ABC Sztuki XX wieku” dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych! To cykliczne i bezpłatne warsztaty artystyczne dla szkół, które dają szanse dzieciom zapoznać się z najważniejszymi kierunkami twórcami i zjawiskami sztuki XX wieku oraz stworzyć własne dzieła sztuki nowoczesnej. W projekcie może wziąć udział 8 klas. Każda klasa uczestnicząca w projekcie weźmie udział w cyklu trzech spotkań (Będzie zatem trzykrotnie gościć w naszej organizacji) we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka. Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie podgrupy.

Udział jest bezpłatny! Ilość miejsc ograniczona!

Dla kogo: dla uczniów klas IV-VIII Szkół Podstawowych z Wrocławia i okolic, kierowane do dzieci z małych miejscowości i „trudnych” dzielnic Wrocławia.
Kiedy: wrzesień-listopad 2022.
Jak się zapisać? Prosimy pisać na adres centrum@centrumtworczosci.pl, tel. 608 432 224
Gdzie? Warsztaty odbędą się we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka, ul. Kuźnicza 29a, I i II piętro

Cykl warsztatowy obejmuje trzy spotkania dla jednej klasy ze szkół podstawowych. Dzieci będą pracować w dwóch podgrupach. Zajęcia poprowadzi dwóch instruktorów. Jedna wizyta będzie trwać 2,5 godziny. Zajęcia będą odbywać się w czwartki lub piątki (do wyboru)

Każde spotkanie obejmuje:

- prezentację multimedialną o artystach, sztuce i zbiorach – czas trwania 30 minut

- warsztat plastyczny, na którym dzieci będą poznawały techniki i tematykę poszczególnych kierunków sztuki XX wieku oraz przygotowywały prace plastyczne inspirowane dziełami wielkich artystów – czas trwania 60 minut

- warsztat teatralny, na którym dzieci będą mogły przygotować krótką prezentację teatralną opartą na zabawie – czas trwania 60 minut

Tematyka i charakter poszczególnych spotkań:

- kubizm, fowizm, ekspresjonizm

- surrealizm, dadaizm

- sztuka po II wojnie światowej, action painting, malarstwo materii, pop art., body painting, happening

Klasy zostaną zachęcone oraz otrzymają materiały drukowane do wykonania edukacyjnych gazetek ściennych na terenie szkoły, aby utrwalić zdobytą wiedzę oraz zainspirować inne klasy do udziału w warsztatach. Typowa gazetka będzie zawierać reprodukcje najsłynniejszych obrazów związanych z danym kierunkiem, krótkie definicje, nazwiska najwybitniejszych twórców oraz prace dzieci wykonane podczas warsztatów plastycznych. Podstawowe materiały (reprodukcje, definicje) grupy otrzymają od naszej organizacji, zabiorą też ze sobą wykonane prace plastyczne. W trakcie projektu zostanie także przygotowana gra edukacyjna, która uporządkuje zdobytą wiedzę.

Projekt dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Centrum
Twórczości
Dziecka

Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 20 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Kontakt

ul. Kuźnicza 29a, II piętro
50-138 Wrocław
NIP 897-167-91-68
Telefon: 661 136 434

 

Poniedziałek 11:00-19:30
Wtorek 12:00-19:30
Środa 10:00-19:00
Czwartek 12:00-20:00

Strona jest własnością Fundacji Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
homeapartmentheartstareyefile-emptygraduation-hatlicensepicturebookuserusersbubbleselectsmileclockmagnifiermenulist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram