Przejdź do menu
Przejdź do sekcji kontakt

Strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o tym do czego ich używamy. Więcej

Czcionka
Kontrast
Dostępność
Przetłumacz
Przekaż darowiznę 
Fundacji
Twoja darowizna sprawi, że centrum twórczości będzie mogło sprawniej pomagać swoim podopiecznym 
Ufunduj warsztaty małemu artyście
Twoja darowizna sprawi, że dziecko z ubogiej rodziny weźmie udział w warsztatach
Ufunduj bilet małemu widzowi
Swoją darowizną możesz uczynić coś naprawdę wielkiego. Dołącz do naszej akcji i wesprzyj tych, którzy nie mają równych szans. Zadbaj o rozwój kulturalny młodego pokolenia i spraw dziecku radość!
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 25 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Poznaj  fundację
Poznaj naszą historię i siedzibę, założyciela  fundacji, kadrę, instruktorów, jak pomagamy 
Jak pomagamy: cele, działania
Misja/Wizja fundacji
Nasza historia i siedziba
Założycielka fundacji
Kadra Centrum Twórczości
Ach! Teatr
Strona główna Teatru
O Ach! Teatrze
Kalendarz spektakli
Cennik
Bilety
Regulamin
Ach! Teatr jest miejscem, w którym dzieci mogą przenieść się do świata baśni i wyobraźni, od najmłodszych lat poznawać magię teatru i brać udział w fantastycznych przygodach bohaterów spektakli wraz ze swoimi opiekunami. Tworzymy teatr przekazujący wartości, bezpieczny, przyjazny i zaangażowany społecznie. Zapraszamy do miejsca dziecięcych zachwytów!

Wolne miejsca w niektórych grupach warsztatowych dla dzieci

Wolne miejsca w niektórych grupach warsztatowych dla dzieci

22.02.2024 r. rozpoczynamy semestr letni. Jeśli chcieliby Państwo zapisać swoje dziecko na warsztaty, można to zrobić przez formularz: https://centrumtworczosci.pl/formularz-zapisu-na-warsztaty-indywidualne/. Poniżej przedstawiamy, w których grupach są jeszcze wolne miejsca.

PAM PARA PAM (gordonki)

 • Termin: środa 11:30–12:10
 • Wiek: 0–24 miesięcy
 • Prowadząca: Joanna Tabisz

Pam Para Pam do zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i przyszłych mam oparte na teorii uczenia się muzyki profesora Edwina Eliasa Gordona. Zajęcia polegają na osłuchaniu i zapoznaniu się z bogatym językiem muzyki, zarówno od strony melodycznej, jak i rytmicznej.

Spontaniczne ruchy i dźwięki wydawane przez dziecko są oczekiwanym elementem zajęć. Prowadzący nagradza je, dostosowując się muzycznie do odgłosów wydawanych przez dziecko, co zachęca je do dalszej aktywności i stymuluje rozwój. Spotkania wzbogacone są o naukę kołysanek i elementy relaksacyjne oraz zabawy z wykorzystaniem różnorodnych elementów: kolorowej płachty (chusty KLANZY), zwiewnych chusteczek, piłek, woreczków z grochem, pacynek.

WESOŁE SZKRABY

 • Termin: poniedziałek 11:30–12:10
 • Wiek: 1–2,5 lat
 • Prowadząca: Dżesika Zemsta

Wesołe Szkraby to zajęcia ogólnorozwojowe dla maluchów i ich opiekunów. Spotkania wspierają harmonijny rozwój dziecka poprzez dostarczanie mu różnorodnych bodźców w formie zabawy. Mają być także inspiracją do twórczych działań w domu.

W programie warsztatów znajdują się m.in. zabawy muzyczne kształtujące słuch i koordynację ruchową, nauka piosenek i interpretacji muzyki poprzez ruch ciała, nauka wierszyków-masażyków usprawniających pracę rozwijających się mięśni dziecka, tańce z rodzicami, ćwiczenia rytmiczne i zręcznościowe, zabawy plastyczne oraz te z rekwizytami i instrumentami.

ŻŁOBEK ARTYSTYCZNY zostały tylko 3 miejsca!

 • Termin: środa 17:30–18:15
 • Wiek: 2,5–3,5 lat
 • Prowadząca: Alicja Uske

Żłobek Artystyczny to zajęcia dla dzieci, które opierają się na wszechstronnie rozwijających grach i zabawach w gronie rówieśników, pod kierunkiem instruktora i z bezpieczną obecnością rodzica, do którego w każdej chwili można się przytulić. 

Celem zajęć jest przygotowanie do przedszkola, które jest nowym i wymagającym samodzielności środowiskiem dla małego człowieka, a także wsparcie rodziców w tym niezwykle ważnym dla rozwoju okresie życia dziecka. Program obejmuje zabawy dostarczające impulsów z różnych dziedzin sztuki (teatr, muzyka, plastyka, ruch) oraz integrujące grupę.

MUZYCZNY TEATRZYK

 • Termin: wtorek 17:20–18:20
 • Wiek: 3,5–4,5 lat
 • Prowadząca: Monika Jeszke

W czasie warsztatów dzieci rozwijają zdolności tonalne i rytmiczne, a zabawy muzyczne uwrażliwiają na barwę, tempo, rejestr dźwięków.

Dzieci poprzez ruch interpretują muzykę graną na żywo. Zapoznają się także z instrumentami muzycznymi. Na zakończenie semestru przygotowują przystosowane do możliwości wiekowych przedstawienie teatralno–muzyczne. Pokaz prezentowany jest na naszej profesjonalnej scenie teatralnej.

WARSZTATY TEATRALNO-MUZYCZNO-PLASTYCZNE

 • Termin: czwartek 17:20–19:20
 • Wiek: 5–6 lat
 • Prowadzące: Alicja Uske (teatr), Dorota Bernatowicz (plastyka), Monika Jeszke (muzyka)

Warsztaty dla małych artystów, które pogłębiają nabyte już umiejętności (słuch muzyczny, zdolności manualne, umiejętność autoprezentacji) i rozwijają dziecięce talenty. 

Każde zajęcia składają się z trzech modułów prowadzonych przez 3 instruktorki: muzycznego, plastycznego i teatralnego. Na zakończenie semestru na naszej profesjonalnej scenie teatralnej odbędzie się pokaz inscenizacji przygotowanych przez dzieci.

Serdecznie zapraszamy na warsztaty do naszej Fundacji!

Centrum
Twórczości
Dziecka

Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 20 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Kontakt

ul. Kuźnicza 29a, II piętro
50-138 Wrocław
NIP 897-167-91-68
Telefon: 661 136 434

 

Poniedziałek 11:00-19:30
Wtorek 12:00-19:30
Środa 10:00-19:00
Czwartek 12:00-20:00

Strona jest własnością Fundacji Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
homeapartmentheartstareyefile-emptygraduation-hatlicensepicturebookuserusersbubbleselectsmileclockmagnifiermenulist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram