Przejdź do menu
Przejdź do sekcji kontakt

Strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o tym do czego ich używamy. Więcej

Czcionka
Kontrast
Dostępność
Przetłumacz
Przekaż darowiznę 
Fundacji
Twoja darowizna sprawi, że centrum twórczości będzie mogło sprawniej pomagać swoim podopiecznym 
Ufunduj warsztaty małemu artyście
Twoja darowizna sprawi, że dziecko z ubogiej rodziny weźmie udział w warsztatach
Ufunduj bilet małemu widzowi
Swoją darowizną możesz uczynić coś naprawdę wielkiego. Dołącz do naszej akcji i wesprzyj tych, którzy nie mają równych szans. Zadbaj o rozwój kulturalny młodego pokolenia i spraw dziecku radość!
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 25 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Poznaj  fundację
Poznaj naszą historię i siedzibę, założyciela  fundacji, kadrę, instruktorów, jak pomagamy 
Jak pomagamy: cele, działania
Misja/Wizja fundacji
Nasza historia i siedziba
Założycielka fundacji
Kadra Centrum Twórczości
Ach! Teatr
Strona główna Teatru
O Ach! Teatrze
Kalendarz spektakli
Cennik
Bilety
Regulamin
Ach! Teatr jest miejscem, w którym dzieci mogą przenieść się do świata baśni i wyobraźni, od najmłodszych lat poznawać magię teatru i brać udział w fantastycznych przygodach bohaterów spektakli wraz ze swoimi opiekunami. Tworzymy teatr przekazujący wartości, bezpieczny, przyjazny i zaangażowany społecznie. Zapraszamy do miejsca dziecięcych zachwytów!

ZAPISY NA LETNIE WARSZTATY ARTYSTYCZNE – LIPIEC

ZAPISY NA LETNIE WARSZTATY ARTYSTYCZNE – LIPIEC

SPĘDZASZ Z DZIECKIEM LATO W MIEŚCIE? Szukasz sposobów na kreatywne wykorzystanie tego czasu? Świetnie się składa! Ruszają zapisy na letnie warsztaty artystyczne! Już w lipcu zapraszamy do naszej Fundacji na 4 cykle wakacyjnych zajęć.

Zapisy u koordynatora: centrum@centrumtworczosci.pl

AKADEMIA ZABAWY DROBNOSTKAMI – eko-warsztaty dla maluchów i ich opiekunów

Czy niepotrzebne pudełko po kaszy może stać się bazą kosmiczną? Czy na kocu termicznym można zagrać jak na instrumencie muzycznym? I przede wszystkim – czy do ciekawych zabaw potrzeba drogich zabawek?

Odpowiadamy – TAK, TAK, NIE i zapraszamy na cykl wakacyjnych eko-warsztatów „Akademia zabawy drobnostkami” dla maluchów w wieku 1,5-3 lat i ich opiekunów.

W czasie spotkań wykorzystamy materiały dnia codziennego tak, by nadać im drugie życie. Przedmioty, które zwykle odkładamy do szuflady „bo może kiedyś się przydadzą” wreszcie znajdą nowe zastosowanie! Pokażemy, jak codzienne elementy mogą się przeistaczać – tak, by raz być jeziorem, raz koniem, potem drzewem, a następnie dinozaurem.

Warsztaty  mają na celu podtrzymanie naturalnego żywiołu zabawy u najmłodszych. To dzięki niemu dzieci poznają otaczający je świat, a my chcemy je w tym procesie wspierać.

Zajęcia pozwolą także opiekunom odkryć w sobie „wewnętrzne dziecko” i w mniej standardowy sposób spojrzeć na otaczającą ich rzeczywistość, dzięki czemu po warsztatach sami zaczną wymyślać z dziećmi nowe gry.

A to wszystko w duchu less-waste, bo jak zobaczycie na zajęciach – do świetnej zabawy nie potrzeba kolejnych plastikowych, drogich zabawek.

MAGIA NIEIDEALNA – wakacyjne warsztaty teatralno-plastyczne dla przedszkolaków

Słońce świeci, deszczyk pada,
Czarownica się podkrada.
Chodźcie, chodźcie prędzej, dzieci![1]

Chodźcie pobawić się z nami w magię! Zapraszamy na wakacyjne warsztaty dla przedszkolaków „Magia nieidealna”. Wejdźcie z nami do zaczarowanego świata zabaw teatralnych i plastycznych, które pokażą, że jeśli mocno w coś wierzymy, to możemy się świetnie bawić! 

W czasie warsztatów poznamy nieidealne sztuczki magiczne, ożywimy lalki teatralne, nauczymy się zaklęć – piosenek i rymowanek i wiele więcej.

Zajęcia opierają się na dopasowanych do wieku uczestników zabawach ruchowo-teatralnych i elementach plastycznych i mają za zadanie wspierać drzemiącą w każdym dziecku kreatywność, tak, by każde dziecko mogło poczuć się małym czarodziejem własnej rzeczywistości.

CIENIE ZACZAROWANYCH OPOWIEŚCI – warsztaty teatralno-scenograficzne dla dzieci w wieku 7–13 lat

Uwaga! W cieniu czai się… kraina zaczarowanych opowieści, która tylko czeka na to, byśmy ją odkryli!

Wybierzcie się z nami w pięciodniową podróż po teatrze cieni. W jej czasie dzieci same stworzą scenografię do wybranej opowieści i przygotują mini-przedstawienie teatralne. Dowiedzą się, jak animować proste formy plastyczne tak, by za pomocą technik teatru cieni i odrobiny wyobraźni przerodziły się w ciekawą historię. Zdobędą też narzędzia do dalszych zabaw w domu, czy to samodzielnych, czy z rodzicami oraz innymi dziećmi.

Zajęcia odbywają się w dwóch blokach. W części plastycznej stworzymy lalki teatru cieni do naszego mini-przedstawienia teatralnego. Każdy z uczestników będzie mógł ozdobić swoją pracę, wykorzystując do tego różnorodne techniki i materiały.

W części teatralnej poznamy techniki teatru cieni, nauczymy się animować przygotowane elementy oraz rozwiniemy umiejętność opowiadania historii. W programie także różnorodne zabawy teatralne wzmacniające pewność siebie i uczące pracy w grupie. 

SUPERANIMSY – superbohaterskie warsztaty teatralno-plastyczne dla dzieci w wieku 6–10 lat

Każdy z nas marzył kiedyś o tym, żeby mieć supermoce i poczuć się jak prawdziwy bohater rodem z komiksów i filmów. I wiecie co? Dzięki naszym letnim warsztatom „Superanimsy” staje się to możliwe!

W trakcie pięciodniowych zajęć teatralno-plastycznych stworzymy Superanimsa, czyli lalkę superbohatera. Każde z dzieci będzie mogło zdecydować, jaką chciałoby mieć moc i jak wyglądałoby jako superbohater. Projekty wdrożymy w życie w części plastycznej, a następnie nauczymy się, jak taką lalkę animować.

Zajęcia zakończymy pokazem, podczas którego dzieci wcielą się w rolę superbohaterów i uratują świat!

Warsztaty teatralno-plastyczne dla dzieci „Superanimsy” to okazja do świetnej zabawy, rozwijania kreatywności, pewności siebie oraz zdolności plastycznych i teatralnych, ale także porozmawiania o tym, co dla nas ważne i jak możemy pomagać innym.

ZAPRASZAMY! DOŁĄCZ DO WAKACYJNYCH ZABAW!


[1] L.Staff, Deszcz majowy

Centrum
Twórczości
Dziecka

Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 20 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Kontakt

ul. Kuźnicza 29a, II piętro
50-138 Wrocław
NIP 897-167-91-68
Telefon: 661 136 434

 

Poniedziałek 11:00-19:30
Wtorek 12:00-19:30
Środa 10:00-19:00
Czwartek 12:00-20:00

Strona jest własnością Fundacji Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
homeapartmentheartstareyefile-emptygraduation-hatlicensepicturebookuserusersbubbleselectsmileclockmagnifiermenulist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram