Fundacja

Wrocławskie
centrum
twórczości
dziecka

Umożliwiamy dostęp kultury wszystkim dzieciom 
poprzez teatr,warsztaty oraz działalność charytatywną

Poznaj akcję
Wszyscy za jednego

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit, vel congue lobortis iaculis potenti class, dignissim sem nisi ultrices augue in.
Więcej

Kampania
Lorem ipsum donor

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit, vel congue lobortis iaculis potenti class, dignissim sem nisi ultrices augue in.
Więcej
Poznaj nasze 

Aktualności

4 lipca, 2024
Szukasz pomysłu na lato? Zapraszamy na letnie warsztaty artystyczne!
Zapraszamy do naszej Fundacji na letnie warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży! Szukasz pomysłu na lato? We Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka przygotowaliśmy świetną ofertę kreatywnych zajęć wakacyjnych dla dzieci od 1,5 roku aż do 13 lat. Na warsztaty zapraszamy też nauczycieli i opiekunów wycieczek z grupami zorganizowanymi. Zapisy wciąż trwają!
1 lipca, 2024
Warsztaty dla najnajów – zakończenie semestru
W ostatnich dniach pożegnaliśmy się z najmłodszymi grupami, które brały udział w warsztatach w semestrze letnim. W środę 26 czerwca odbyły się ostatnie zajęcia gordonowskie Pam Para Pam, z kolei w poniedziałek 1 lipca mieliśmy okazję uczestniczyć w balu kończącym Wesołe Szkraby.
20 czerwca, 2024
Spektakl Teatru Młodych „Książka” i bal maluchów na łące – zakończenie semestru cz. 2
Uroczyste obchody zakończenia semestru przedłużyliśmy w tym roku także na ten tydzień. We wtorek odbył się spektakl „Książka” w wykonaniu młodzieży ze środowej grupy Teatru Młodych (16:15). Z kolei w środę uczestniczyliśmy w kostiumowym balu na łące, podsumowującym warsztaty Figle i wybryki w krainie plastyki oraz Żłobek artystyczny.
18 czerwca, 2024
Końcowe pokazy letnich warsztatów artystycznych – zakończenie semestru cz. 1
W ostatnią niedzielę – 16.06.2024 r. – odbyły się końcowe pokazy letnich warsztatów artystycznych. Jesteśmy zachwyceni talentami naszych młodych artystów, które zaprezentowali na scenie Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka. Uroczyste zakończenie semestru obfitowało w atrakcje i twórczą energię.
27 maja, 2024
„Bajki znane i lubiane” – pokaz etiud ruchowych Teatru Trzech Generacji we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka
Zapraszamy do przeczytania relacji z wyjątkowego pokazu etiud ruchowych, który odbył się we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka. Uczestnicy Teatru Trzech Generacji pod okiem Katarzyny Polińskiej zaprezentowali swoje interpretacje znanych i lubianych bajek. Dowiedz się więcej o tej wspaniałej inicjatywie promującej dialog międzypokoleniowy i zobacz, jak przebiegało wydarzenie.
16 maja, 2024
ZAPISY NA LETNIE WARSZTATY ARTYSTYCZNE – LIPIEC I SIERPIEŃ
SPĘDZASZ Z DZIECKIEM LATO W MIEŚCIE? Szukasz sposobów na kreatywne wykorzystanie tego czasu? Świetnie się składa! Ruszają zapisy na letnie warsztaty artystyczne! Już w lipcu i sierpniu zapraszamy do naszej Fundacji na 4 cykle wakacyjnych zajęć. Zapisy u koordynatora: centrum@centrumtworczosci.pl
14 maja, 2024
Warsztaty artystyczne dla półkolonii – ZAPISY
Zabierz swoją grupę do świata kreatywnych zabaw na warsztatach artystycznych we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka! Od teatralnych popisów na scenie po magię kolorów w pracowni plastycznej – u nas każdy znajdzie coś dla siebie!
8 maja, 2024
Niemożliwe nie istnieje – pokaz finałowy "Tęczowiska"
07.05.2024 r. odbył się pokaz kończący cykl bezpłatnych warsztatów teatralnych dla dzieci i młodzieży ze świetlicy środowiskowej Tęczowisko. Zajęcia była częścią działań społecznych naszej Fundacji i miały na celu zapobieganie wykluczeniu z kultury. Grupa pod opieką Pauliny Jagiełło przygotowała film oparty na sztuce "Bajka o włosie Patryku" Maliny Prześlugi.
16 kwietnia, 2024
Zapraszamy szkoły, przedszkola i grupy zorganizowane na warsztaty artystyczne!
Jesteś nauczycielem i chciałbyś, żeby Twoi uczniowie rozwinęli umiejętności artystyczne i społeczne, a do tego zintegrowali się poprzez twórcze działania? A może jesteś rodzicem i chciałbyś, żeby Twoje dziecko wraz z grupą uczestniczyło w zajęciach, które bawią i uczą? Jeśli tak, to zapraszamy na warsztaty artystyczne do Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka!
11 kwietnia, 2024
Wiosenna kreatywność w czasie warsztatów artystycznych
Wiosenna kreatywność – tym hasłem moglibyśmy podsumować ostatnie tygodnie zajęć we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka. Zobacz, co działo się u nas w ostatnich tygodniach.
4 kwietnia, 2024
Jak zajęcia plastyczne wpływają na rozwój malucha?
Czy niemowlęta i małe dzieci mogą brać udział w warsztatach plastycznych? Zdecydowanie tak! Opisujemy, jak warsztaty plastyczne wspomagają rozwój maluchów!
19 marca, 2024
Rozpoczęliśmy kolejną edycję Teatru Trzech Generacji
W poniedziałek 11.03 rozpoczęliśmy kolejną edycję projektu Teatr Trzech Generacji. Jest to dla nas szczególnie ważna inicjatywa, która ma na celu tworzenie przestrzeni sprzyjającej dialogowi międzypokoleniowemu, zapobieganie wykluczeniom ze względu na wiek i walkę z krzywdzącymi stereotypami.
18 marca, 2024
Pierwsze tygodnie warsztatów artystycznych i wolne miejsca w niektórych grupach
Nowy semestr warsztatów trwa już w najlepsze. Cieszymy się, że kolejne osoby chcą rozwijać w Centrum Twórczości swoje zdolności artystyczne i pasje. Dziękujemy za zaufanie! Poniżej prezentujemy, co działo się w naszej Fundacji w ostatnich tygodniach. Jednocześnie serdecznie zapraszamy na zajęcia do tych grup, w których są jeszcze wolne miejsca.
18 marca, 2024
Koncert zespołu L.A.S & Diez Cuerdas z okazji Dnia Kobiet
08.03.2024 w ramach współpracy ze społecznością lokalną na naszej scenie gościliśmy zespół Muzyczny L.A.S., któremu towarzyszył duet gitarowo–wiolonczelowy Diez Cuerdas. Koncert zorganizowany został z okazji Dnia Kobiet i cieszył się bardzo dużą popularnością!
11 marca, 2024
Zapraszamy na warsztaty teatralne dla dorosłych Teatr w Centrum
Szukasz zajęć teatralnych we Wrocławiu? Świetnie się składa! Właśnie zbieramy zapisy na warsztaty dla dorosłych. Będziemy spotykali się co środę w godzinach 19:30-21:00 na Dużej Scenie Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka (ul. Kuźnicza 29 a).
7 marca, 2024
Zapraszamy na ogólnorozwojowe warsztaty dla maluchów i ich opiekunów
Serdecznie zapraszamy wszystkie maluchy i ich opiekunów na ogólnorozwojowe zajęcia Wesołe Szkraby do Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka. Warsztaty jeszcze się nie rozpoczęły, więc jest to świetna okazja na dołączenie do nowej grupy.
27 lutego, 2024
Zapraszamy na warsztaty dla klas i grup zorganizowanych
W nowym semestrze do Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka zapraszamy także na warsztaty dla klas i grup zorganizowanych. Warsztaty artystyczne w naszej Fundacji to okazja do urozmaicenia codziennych zajęć w szkole czy przedszkolu, a także obchodów świąt (np. nadchodzących Dnia Kobiet czy Pierwszego Dnia Wiosny) w kreatywnej przestrzeni.
26 lutego, 2024
Przedłużenie zapisów na wybrane warsztaty
UWAGA! Dla niektórych grup zajęciowych przedłużamy rekrutację o tydzień. Poniżej przybliżamy, jak wyglądają poszczególne warsztaty i dlaczego warto zapisać na nie siebie lub swoje dziecko. Wesołe Szkraby początek zajęć: poniedziałek 04.03.2024 godzina: 11:30-12:10 Wesołe Szkraby to ogólnorozwojowe zajęcia dla dzieci od 12. miesiąca życia do 2,5 lat oraz ich opiekunów. Warsztaty wspierają harmonijny rozwój małego dziecka […]
20 lutego, 2024
Poetyckie "Interpretacje", czyli spektakl poniedziałkowej grupy Teatru Młodych

Zamknijcie oczy i zastanówcie się, czym jest dla Was poezja…

Na to pytanie starały się wczoraj odpowiedzieć uczestniczki poniedziałkowych warsztatów Teatr Młodych. Spektakl „Interpretacje” w reżyserii naszej instruktorki, Pauliny Jagiełło, podsumował pracę grupy w semestrze zimowym.

15 lutego, 2024
Kryminał i teatr w teatrze, czyli spektakle podsumowujące warsztaty Teatr Młodych
Wczoraj odbyło się zakończenie środowych warsztatów teatralnych Teatr Młodych. Młodzież zaprezentowała na naszej scenie przygotowane pod okiem pana Piotra Pary spektakle. Inscenizacje były zwieńczeniem pracy uczestników na zajęciach teatralnych w semestrze zimowym 2023/2024. Co ważne, to właśnie młodzież odpowiadała za koncepcje obu spektakli, dzięki czemu na scenie mogliśmy obejrzeć efekty ich pracy zespołowej – pełnej kreatywności, humoru, ale i refleksji nad współczesnymi problemami.
12 lutego, 2024
Pokaz kończący warsztaty teatralno-muzyczno-plastyczne w semestrze zimowym
08.02.2024 r. odbył się pokaz kończący semestr zimowy warsztatów teatralno-muzyczno-plastycznych. Prowadzące: Alicja Uske (Teatr), Monika Jeszke (muzyka) oraz Dorota Bernatowicz (plastyka) wraz z dziećmi przygotowały kilkuczęściowe przedstawienie o zimowej tematyce.
8 lutego, 2024
Bal przebierańców uczestników "Żłobka artystycznego" i "Figli i wybryków w krainie plastyki"
We Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka karnawał świętowaliśmy w czasie balu przebierańców, kończącego semestr zajęć "Żłobek artystyczny" oraz "Figle i wybryki w krainie plastyki". Na kolejny semestr zajęć do Alicji i Doroty zapraszamy od 28.02, a poniżej prezentujemy relację zdjęciową z balu.
7 lutego, 2024
Pokaz na zakończenie semestru zimowego zajęć "Muzyczny Teatrzyk"
Wczoraj na pokazie kończącym semestr zimowy zajęć "Muzyczny Teatrzyk" nasi młodzi artyści zaprezentowali swoim najbliższym piękne, zimowe przedstawienie muzyczno-ruchowe. Nie zabrakło śpiewu, tańca, gry na instrumentach, a nawet gościa z odległej, zimowej krainy!
5 lutego, 2024
Wolne miejsca na warsztatach teatralnych dla młodzieży i dorosłych
22.02.2024 r. rozpoczynamy semestr letni. Dorosłych i młodzież zapraszamy do Fundacji na warsztaty teatralne. Jeśli chcieliby Państwo zapisać się na zajęcia, można to zrobić przez formularz: https://centrumtworczosci.pl/formularz-zapisu-na-warsztaty-indywidualne/. Poniżej przedstawiamy, w których grupach są jeszcze wolne miejsca.
5 lutego, 2024
Wolne miejsca w niektórych grupach warsztatowych dla dzieci
22.02.2024 r. rozpoczynamy semestr letni. Jeśli chcieliby Państwo zapisać siebie lub swoje dziecko na warsztaty, można to zrobić przez formularz: https://centrumtworczosci.pl/formularz-zapisu-na-warsztaty-indywidualne/. Poniżej przedstawiamy, w których grupach są jeszcze wolne miejsca.
1 lutego, 2024
Nowy semestr – najważniejsze informacje
Semestr letni we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Zanim jednak spotkamy się z uczestnikami zajęć w salach warsztatowych, chcemy przedstawić Państwu najważniejsze informacje dotyczące zapisów i nowego semestru.
29 stycznia, 2024
Zapisy na semestr letni – wolne miejsca w grupach warsztatowych
Do rozpoczęcia nowego semestru zajęć we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka pozostały już tylko dwa tygodnie. W niektórych grupach warsztatowych pozostały jeszcze wolne miejsca. Zachęcamy do zapisywania się na zajęcia i rozpoczęcia z nami swojej kreatywnej podróży po świecie sztuki!
26 stycznia, 2024
Warsztaty teatralne w WCTD
Wszystkie osoby, które chcą rozpocząć swoją przygodę z aktorstwem lub szukają miejsca, w którym poznają nowych ludzi i w ciekawy sposób spędzą czas, zapraszamy na warsztaty teatralne do Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka. Nowy semestr rozpoczynamy 22.02.2024 r. Na zajęcia zapraszamy zarówno dzieci, jak i młodzież oraz dorosłych. Formularz zapisu, cennik i harmonogram znajdą Państwo na […]
25 stycznia, 2024
Warsztaty muzyczne w WCTD
W semestrze letnim zapraszamy do naszej Fundacji także na zajęcia muzyczne. Nowy semestr rozpocznie się już 22.02.2024! W czasie zajęć rozwijamy umiejętności muzyczne poprzez zabawę, ruch, obcowanie z instrumentami muzycznymi i wiele innych. Dodatkowo wzmacniamy pewność siebie i uczymy się pracy w grupie. W ofercie tych zajęć znajdują się tak te skierowane do maluszków i […]
24 stycznia, 2024
Warsztaty plastyczne w WCTD
Już 22.02.2024 r. w naszej Fundacji rozpoczynamy nowy, letni semestr. Jednym z rodzajów warsztatów, na które mogą Państwo zapisać swoje pociechy, są zajęcia plastyczne. Zapraszamy na "Figle i wybryki w krainie plastyki", "Warsztaty teatralno-muzyczno-plastyczne" i "Warsztaty teatralno-plastyczne". Nasza sala plastyczna to królestwo twórczych zabaw, kreatywności i nieszablonowych pomysłów. Formularz zapisu, cennik i harmonogram znajdą Państwo […]
22 stycznia, 2024
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Teatru Trzech Generacji
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka po raz kolejny zaprasza zainteresowane osoby do udziału w projekcie Teatr Trzech Generacji. Warsztaty będą odbywać się w poniedziałki od 17:00-19:00. Rozpoczną się 11.03.2024 r. i potrwają do 27.05.2024 r. (11 spotkań). Formularz zapisu znajduje się pod linkiem: https://centrumtworczosci.pl/formularz-zapisu-na-teatr-trzech-generacji/. Zapraszamy też do kontaktu pod numerem 661136434 lub mailowo: centrum@centrumtworczosci.pl. Teatr Trzech […]
15 stycznia, 2024
Rozpoczynamy rekrutację zewnętrzną na warsztaty w semestrze letnim!
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka zaprasza wszystkie nowe osoby zainteresowane twórczym spędzaniem czasu do zapisów na warsztaty w semestrze letnim 2023/2024. Rozpocznie się on 22.02.2024 i potrwa do 16.06.2024 r. Nasze zajęcia to świetna okazja, by rozwinąć swoje umiejętności plastyczne, muzyczne, ruchowe i teatralne! W WCTD chcemy tworzyć przestrzeń tak dla osób, które chcą pogłębić swoją […]
15 stycznia, 2024
Spędź ferie zimowe z grupą w WCTD!
W ramach tegorocznych ferii zimowych Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka przygotowało szeroką ofertę warsztatów dla grup zorganizowanych. Wycieczka do naszej Fundacji to świetny sposób na urozmaicenie każdego zimowiska! Dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach teatralnych, ruchowych, plastycznych i mieszanych. Zajęcia odbywają się w siedzibie Centrum przy ul. Kuźniczej 29a, Wrocław. Jeśli są Państwo zainteresowani naszą ofertą, zapraszamy do […]
3 stycznia, 2024
Zapisy na warsztaty w semestrze letnim 2023/2024
Ruszają zapisy na kolejny semestr zajęć we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka! Rozpocznie się on 22.02.2024 i potrwa do 16.06.2024. Interesujesz się teatrem, muzyką lub plastyką? A może szukasz miejsca, w którym Ty i Twoje dzieci poznacie nowe osoby i w kreatywny sposób spędzicie wolny czas? WCTD to idealna przestrzeń do odkrywania swoich pasji i samorozwoju […]
18 grudnia, 2023
Zakończenie cyklu warsztatów dla ZSS Stowarzyszenia "Handicap"
Dzisiaj w Centrum odbyło się uroczyste zakończenie warsztatów teatralnych prowadzonych dla Zespołu Szkół Specjalnych Stowarzyszenia "Handicap". Zostały przedstawione dwa pokazy pt. "Kaczątko?" oraz "Laleczki". Spektakle były nieme i bazowały na przedstawieniu historii poprzez ruch i pojedyncze dźwięki. Do pokazów użyto rekwizytów i kostiumów dostępnych w Centrum a całość odbyła się na profesjonalnej scenie teatralnej wraz […]
7 grudnia, 2023
Wernisaż prac plastycznych
Jubileuszowy wernisaż prac plastycznych uczestników naszych warsztatów, trwający od 5 do 6 grudnia już za nami! Swoje prace omawiały i przedstawiały najbliższym i zaproszonym gościom dwie grupy wiekowe: 7-12 lat i 3,5-4,5 lat. To wspaniałe uczucie widzieć jak młodzi mogą rozwijać swoje talenty i poszerzać wiedzę plastyczną na zajęciach prowadzonych u nas w Centrum. Jesteśmy […]
28 listopada, 2023
Uroczyste świętowanie 25-lecia
W ostatni piątek, 24.11., uroczyście obchodziliśmy tegoroczny Jubileusz Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka. Nasze plany objęły etiudę artystyczną uczestników warsztatów, prezentację XXV - lecia działalności WCTD, jubileuszowy tort, spektakl grupy dla dorosłych Teatr w Centrum pt. „LAW LAW LAW”, a także przyjęcie dla zaproszonych gości. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy razem świętować Jubileusz i to w […]
24 października, 2023
Druga część wielkiego świętowania w WCTD
WCTD w tym roku (2023) obchodzi 25-lecie. W związku z tym oprócz corocznych cyklów warsztatów i projektów społecznych, organizujemy dla Państwa warsztaty jednorazowe, które mają na celu poszerzyć naszą ofertę i odpowiedzieć na potrzeby uczestników. Już w nadchodzącym miesiącu (w listopadzie) czekają na Państwa dwa niezwykłe warsztaty. Jeden jest dedykowany dzieciom, drugi opiekunom. Serdecznie zapraszamy […]
12 października, 2023
Wesprzyj dzieci w trudnej sytuacji
We Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka dbamy o to, aby każde dziecko niezależnie od pochodzenia, stanu majątkowego, niepełnosprawności i innych czynników, miało równy dostęp do edukacji kulturalnej. Zgodnie z misją Fundacji tworzymy "bezpieczną przestrzeń z otwartym dostępem do kultury" dla każdego. Dlatego też jest u nas możliwość bezpłatnego udziału w warsztatach artystycznych dla dzieci, których opiekunowie […]
30 września, 2023
Nowa grupa Teatr Młodych w poniedziałki
Pragniemy poinformować, że OTWIERAMY NOWĄ GRUPĘ DLA MŁODZIEŻY. Będą to zajęcia dedykowane dla młodych od 13 do 18 lat.  Warsztaty teatralne o nazwie Teatr Młodych planowane są na poniedziałki od 17:00 do 18:30. Grupę poprowadzi Paulina Jagiełło. Animatorka kultury i instruktorka teatralna. Absolwentka specjalizacji teatralnej Policealnego Studium Animatorów Kultury "SKiBA" we Wrocławiu. Niejednokrotnie pracowała z […]
22 września, 2023
Przedłużenie zapisów na wybrane warsztaty
UWAGA! Przedłużamy rekrutację o TYDZIEŃ dla niektórych warsztatów. Poniżej przybliżymy jak wyglądają te zajęcia i dlaczego warto zapisać na nie swoje dziecko. Warsztaty teatralno-muzyczno-plastyczne Warsztaty teatralno-muzyczno-plastyczne to cykl spotkań, na których dzieci podzielone są na trzy grupy. Każda z nich co tydzień uczestniczy na każdym z warsztatów: teatralnych, muzycznych, plastycznych. Między zajęciami są krótkie przerwy […]
13 września, 2023
Zapisy na semestr zimowy 2023/24
Nadal trwa rekrutacja na kolejny semestr we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka. 😀 Zapraszamy wszystkich zainteresowanych światem sztuki i twórczego rozwoju. Prowadzimy cykle warsztatów teatralnych, plastycznych i muzycznych zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Nasz kolejny semestr rozpocznie się 25.09.2023r. a zakończy z dniem 08.02.2024r. WCTD to idealna przestrzeń do rozwijania swoich pasji, ale także do odkrywania nowych. Jak […]
8 września, 2023
Warsztat dla rodziców z okazji 25-lecia pt. „Jak pomagać dzieciom radzić sobie z emocjami”
Z okazji 25-lecia Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka przygotowaliśmy wiele atrakcji dla najmłodszych, ale nie zapominamy o rodzicach! Dlatego przedstawiamy propozycję dla opiekunów – warsztat „Jak pomagać dzieciom radzić sobie z emocjami”. Warsztat powstał z myślą o osobach, które odczuwają przytłoczenie i nieraz bezradność, gdy ich dzieci wpadają w złość, boją się albo płaczą oraz pragną oswajać świat […]
31 sierpnia, 2023
Warsztaty z okazji 25-lecia pt. "Teatr na linie"
W ramach dalszego świętowania 25-lecia Fundacji tuż przed rozpoczęciem zbliżającego się semestru, proponujemy próbne zajęcia. Planujemy warsztaty teatralno-muzyczno-plastyczne dla dzieci w wieku 2,5-6 lat. Będzie można na nich poznać część prowadzących, doświadczyć w praktyce zajęć przez nas proponowanych i zobaczyć naszą przestrzeń warsztatową. To idealna okazja, aby przetestować różne rodzaje warsztatów artystycznych dla dzieci w […]
31 sierpnia, 2023
Ufunduj warsztaty małemu artyście
We Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka właśnie trwa rekrutacja na kolejny semestr. Niestety nie wszyscy mogą pozwolić sobie na wysłanie dziecka na warsztaty. Dlatego też pragniemy stworzyć przestrzeń, gdzie stanie się do możliwe dla każdego dziecka, niezależnie od sytuacji. Aktualnie mamy zgłoszone kilkoro dzieci, które ze względu na swoją trudną sytuację starają się o darmowy wstęp […]
16 sierpnia, 2023
Zapisy na semestr zimowy 2023/24
Trwa rekrutacja na kolejny semestr we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka. 😀 Ponownie zapraszamy wszystkich zainteresowanych światem sztuki i twórczego rozwoju. Prowadzimy cykle warsztatów teatralnych, plastycznych i muzycznych zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Nasz kolejny semestr rozpocznie się 25.09.2023r. a zakończy z dniem 08.02.2024r. WCTD to idealna przestrzeń do rozwijania swoich pasji, ale także […]
3 sierpnia, 2023
Warsztaty artystyczne dla grup
Zapraszamy do Naszego Centrum! Organizujemy warsztaty artystyczne dla grup, klas oraz półkolonii. Nasi instruktorzy prowadzą ciekawe zajęcia zarówno dla młodszych, jak i dla starszych! Miesiąc wakacji za nami, dlatego warto wykorzystać pozostały czas na obcowanie ze sztuką 🙂 Centrum Twórczości Dziecka już od 25 lat działa w celu szerzenia kultury. Przez ten czas zorganizowaliśmy wiele […]
10 lipca, 2023
Warsztaty dla grup/klas/półkolonii
Zapraszamy na warsztaty artystyczne dla grup/klas/półkolonii organizowanych także w wakacje we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka. Oferujemy warsztaty teatralne, ruchowe, plastyczne i tematyczne. Uczestnicy mają okazję do ekspresji przez zabawy dramowe, ruch, taniec, prace plastyczne z wieloma metodami i różnymi materiałami. Wakacyjny odpoczynek służy aktywnemu spędzaniu czasu w przestrzeni sztuki i kultury. Zajęcia kształtują kompetencje społeczne. Przestrzeń artystyczna jest okazją do […]
23 czerwca, 2023
Spektakl Teatru w Centrum pt. "Mąż zmarł, ale już mu lepiej"
Co nowego w WCTD? Wczoraj, 22.06. odbyła się premiera spektaklu zakańczającego warsztaty dla dorosłych pod tytułem "Mąż zmarł, ale już mu lepiej". Aktorzy przedstawili pokaz na podstawie scenariusza Izabeli Degórskiej, interpretując go na swój własny sposób, z lekką autorską nutą. Aktorzy popisali się swoimi wspaniałymi umiejętnościami aktorskimi a widownia Wrocławskiego Centrum Twórczości była przepełniona. Przedstawienie […]
22 czerwca, 2023
Spektakl „Co kraj to obyczaj” Teatru Trzech Generacji
Również w tym roku mieliśmy przyjemność zobaczyć finałowy spektakl Teatru Trzech Generacji. Ta edycja wpisuje się w obchody XXV-lecia Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka. Każdy z uczestników z trzech pokoleń odegrał przypisaną rolę w teatrze ruchu wśród muzyki, tańca, mowy ciała. Przedstawiona została opowieść o kilku zakątkach świata, m.in.: o Francji, Indiach, Chinach, Dzikim Zachodzie. Młodsi […]
21 czerwca, 2023
Weekend pełen wrażeń
Co się działo w sobotę i niedzielę? W ostatni weekend, 17-18.06., uroczyście zakończyło się 5 warsztatów artystycznych. Były to kolejno: - Muzyczny Teatrzyk (3,5-4,5 lat) - warsztaty teatralno-muzyczno-plastyczne (5-6 lat) - warsztaty teatralno-plastyczne (7-12 lat) -Teatr Młodych ze środy gr. 1 (13-18 lat) -Teatr Młodych ze środy gr. 2 (13-18 lat) Aż 8 grup przedstawiło […]
7 czerwca, 2023
Magiczne morskie obrazy
Pokaz ZSS Stowarzyszenia Handicap W ostatni poniedziałek, 5.06., odbył się pokaz zamknięty dla bliskich dzieci z niepełnosprawnościami umysłowymi z Zespołu Szkół Specjalnych Stowarzyszenia Handicap. Dzieci w wieku do 10 lat prezentowały pokaz wypracowany na warsztatach teatralnych zorganizowanych we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka. Z pomocą arteterapeutki wypracowano pokaz z pięknymi obrazami o morskiej tematyce. Liczymy na […]
7 czerwca, 2023
Wieczór w Centrum pełen śmiechu
Co się dzieje w WCTD? Pełna widownia, dużo śmiechu i kolorowe kostiumy. Rozpoczęliśmy świętowanie 25-lecia z przytupem. W ostatni piątek, 2.06., uroczyście rozpoczęliśmy pierwszą część świętowania. W najbliższym czasie czeka nas więcej wydarzeń kulturalnych. Już niedługo czekają nas uroczyste zakończenia warsztatów bazowych. Najbliższy 13.06. Spektakl "Law Law Law" Kilka dni temu we Wrocławskim Centrum Twórczości […]
1 czerwca, 2023
Pokaz ZSS Stowarzyszenia Handicap
Jeden z naszych projektów o charakterze społecznym dobiega już końca. W najbliższy poniedziałek, 5.06., uczestnicy podzielą się swoim dziełem z bliskimi. Drugi dzień świętowania Podczas trwającego semestru letniego nawiązaliśmy współpracę z Zespołem Szkół Specjalnych Stowarzyszenia Handicap. W ramach niej zorganizowaliśmy warsztaty teatralne z doświadczoną arteterapeutką dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Dzieci w wieku do 10 lat stworzyły […]
1 czerwca, 2023
Jubileuszowy pokaz "Law Law Law"
Pierwszy dzień świętowania 25-lecia Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka w tym roku obchodzi 25-lecie. W ramach Jubileuszu zaplanowaliśmy wiele atrakcji. Przypominamy, ze w czerwcu zaplanowaliśmy aż 11 wydarzeń. Już jutro pierwszy dzień świętowania! 😀 Występ Teatru w Centrum Nasze działania obejmują także warsztat teatralny dla dorosłych, który osiąga ze swoimi wypracowanymi na zajęciach spektaklami niemałe sukcesy. Między […]
24 maja, 2023
Spektakl finałowy Teatru Trzech Generacji
W tym roku z racji XXV-lecia Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka odbędzie się jubileuszowy spektakl finałowy Teatru Trzech Generacji „Co kraj, to obyczaj”. Przedstawienie wystawiane będzie 2 czerwca o godzinie 18:00. Uczestnicy warsztatu pracowali pod okiem instruktorki od marca uczestnicząc w cotygodniowych zajęciach na scenie. Zajęcia teatralne Teatru Trzech Generacji są częścią większego projektu „Laboratorium wrażliwości […]
19 maja, 2023
Od 25 lat rozwijamy społeczną twórczość najmłodszych
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka w tym roku obchodzi 25-lecie.  W ramach Jubileuszu zaplanowaliśmy wiele atrakcji. Podczas pierwszej części świętowania zaplanowaliśmy 11 wydarzeń w czerwcu. Czym się zajmujemy? Nasza działalność opiera się jednak przede wszystkim na organizacji warsztatów rozwijających umiejętności teatralne, plastyczne i muzyczne. Prowadzimy je w oparciu o autorskie, doskonalone od lat, programy przygotowane przez […]
17 marca, 2023
Rozpoczęcie semestru letniego 2023
Początki Mamy przyjemność powiadomić, że w tym tygodniu rozpoczęły się już wszystkie zaplanowane przez nas warsztaty na nowy semestr. Po chwili odpoczynku w przerwie międzysemestralnej nasi instruktorzy wrócili z nową dawką pomysłów na prowadzenie zajęć i wiedzy na temat pracy z dziećmi i młodzieżą. Na zajęciach uczestnicy biorą udział w nowych grach i zabawach, ćwiczą własne […]
14 lutego, 2023
Uroczyste zakończenie sezonu zimowego
Sezon zimowy w Centrum już za nami. Teraz czeka nas chwila wytchnienia podczas ferii zimowych, a już 27.02. powracamy do Was z kolejną dawką artystycznych wrażeń! 🙂 Pokazy końcowe W zeszłym tygodniu, w piątek (10.02.), odbył się ostatni pokaz zakańczający sezon zimowy 2022/23 we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka. Każda z grup warsztatowych przygotowała się niezwykle […]
14 lutego, 2023
Warsztaty teatralne wspierające dzieci z niepełnosprawnością intelektualną
Co to jest? Podczas obchodów Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r. po raz pierwszy Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka objęło opieką artystyczną nad dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną. Od tego czasu stało się to naszą tradycją. W ramach projektu dzieci w wieku szkolnym, zmagające się z różnymi schorzeniami intelektualnymi, mają możliwość bezpłatnego wzięcia udziału w warsztatach artystycznych. […]
10 lutego, 2023
Warsztaty dla klas/grup
Szanowni Państwo,   tuż po feriach startują warsztaty dla klas/grup. Warsztaty to niecodzienna okazja do integracji grupy, zainteresowania tematyką artystyczną, kontakt z prawdziwą sceną teatralną oraz rozwój umiejętności społecznych. W naszym Centrum zapewniamy bezpieczną, a jednocześnie twórczą przestrzeń w celu optymalnego rozwoju i wydobycia kreatywnego potencjału uczestników. Wszystko odbywa się w ciepłej, partnerskiej atmosferze, w […]
13 stycznia, 2023
Zapisy na warsztaty w nowym semestrze
To już ten czas! Rozpoczynamy zapisy na semestr letni 2023. Od 17.01. rozpoczynamy przyjmowanie nowych zgłoszeń. Serdecznie zapraszamy do dołączenia na warsztaty dla dzieci i młodzieży we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka. Posiadamy szeroką ofertę, gdzie znajdzie się coś dla każdej grupy wiekowej (od 0 do18 lat). Co zyskuje uczestnik? Jeśli szukają Państwo sposobu na kreatywne […]
11 grudnia, 2022
Nauka przez komiks, czyli jak poprzez działania artystyczne rozwijać kompetencje społeczne dzieci i młodzieży
“Nauka przez komiks” to jeden z projektów realizowanych przez Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka w celu umożliwienia dostępu do różnych form kultury dzieciom zagrożonym wykluczeniem społecznym. Poprzez warsztaty artystyczne i inne formy nauki powstają projekty, które w kreatywny sposób mają łączyć obszar sztuki z istotnymi kwestiami społecznymi. Do projektu został zaproszony Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Kłodzku. […]
1 grudnia, 2022
ABC sztuki XX wieku – nauka przez artystyczną zabawę
Jak zainteresować dzieci historią sztuki współczesnej? Znaleźliśmy na to sposób! Od września we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka trwał cykl bezpłatnych warsztatów ABC Sztuki XX wieku. Właśnie dobiegł on końca, więc czas na małe podsumowanie. Projekt został skierowany do uczniów klas IV-VIII Szkół Podstawowych z Wrocławia i okolic. Wzięło w nim udział łącznie 8 klas z […]
21 września, 2022
Myślę, czuję, działam - bezpłatne zajęcia
Zachęcamy do udostępniania informacji na temat bezpłatnego kursu organizowanego przez nasze Centrum Warsztaty "Myślę, czuję, działam" dedykowane są uczniom klas 1-3, którzy mają trudności w szkole i pochodzą z rodzin z trudną sytuacją materialną, życiową lub występują inne czynniki mające wpływ na poczucie własnej wartości. Każde zgłoszenie będziemy rozpatrywać indywidualnie. Nie będą to korepetycje, ale […]
5 września, 2022
Ruszamy z nowym projektem dla szkół!
Ruszają zapisy do kolejnej edycji warsztatów „ABC Sztuki XX wieku” dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych! To cykliczne i bezpłatne warsztaty artystyczne dla szkół, które dają szanse dzieciom zapoznać się z najważniejszymi kierunkami twórcami i zjawiskami sztuki XX wieku oraz stworzyć własne dzieła sztuki nowoczesnej. W projekcie może wziąć udział 8 klas. Każda klasa uczestnicząca […]
24 sierpnia, 2022
Potrzebujemy Państwa pomocy ?
"Podczas zajęć w WCTD najbardziej podobały mi się zajęcia ruchowe na powietrzu czyli happening. Po raz pierwszy usłyszałem o kierunkach w sztuce XX wieku. Robiliśmy różne rzeczy z papieru. Nauczyłem się, że swoich umiejętności artystycznych nie należy chować w sobie, lecz pokazywać je innym ludziom." Kacper, 11 lat W imieniu naszych beneficjentów, zwracamy się do […]
5 sierpnia, 2022
Zapisy na warsztaty dla dorosłych
UWAGA! TYLKO DLA DOROSŁYCH! 😉 Każdy wie, że w Centrum Twórczości Dziecka - jak sama nazwa wskazuje, są warsztaty dla dzieci 🙂My jednak nie zapominamy o troszkę „większych dzieciach" i w naszej ofercie znajdziecie też cykl zajęć dla dorosłych. Teatr w Centrum, czyli grupa 18+. To przestrzeń wspaniałych wyzwań i pięknych emocji. Grupa, która pracuje […]
1 sierpnia, 2022
Zapisy na zajęcia dla maluszków
W naszym Centrum mamy do wyboru zajęcia dla najmłodszych już od pierwszych chwil życia!  Pam para pam, Wesołe Szkraby, czy Żłobek Artystyczny? Trudny wybór? WARSZTATY DLA NAJMŁODSZYCH Muzyka od pierwszych dni życia Najpopularniejszą formą pracy artystycznej z niemowlętami są obecnie zajęcia umuzykalniające oparte na teorii uczenia się muzyki Edwina Eliasa Gordona. Dowiedziono, że tak wczesny […]
29 lipca, 2022
Ruszają zapisy na nowy semestr!
Nowy semestr - czas start! Zaczynamy odliczanie 🙂 Zapraszamy serdecznie do naszego Centrum – jak zawsze przygotowaliśmy dla Was kilkanaście grup warsztatowych, jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie w naszej ofercie coś dla siebie. Pam para pam - zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i małych dzieciponiedziałki 11:00, środy 12:00 Wesołe Szkraby - warsztaty ogólnorozwojowe dla maluchów (1-2,5 r.ż)czwartki 16:30 […]
12 lipca, 2022
Udało się! Dziękujemy!
Kochani, Wasza hojność i wielkie wsparcie są niezwykłe! Zebraliśmy całe 6100 złotych, czyli blisko 130% zakładanej przez nas kwoty! Chcemy dziś podziękować wszystkim, którzy wpłacali, podawali dalej informację o zbiórce, towarzyszyli nam duchowo i kibicowali. Dziękujemy Restauracji "Wrocławskiej" za przekazanie voucherów. Jesteście wspaniali!  Dzięki Wam warsztaty dla dzieciaków z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Kłodzku odbędą się w […]
11 lipca, 2022
Bezpłatne zajęcia  w Centrum Twórczości
Chcielibyśmy opowiedzieć Wam o warsztatach bezpłatnych, które w naszym Centrum odbywają się przez cały rok – zrobimy zatem małe podsumowanie, które być może zachęci Was do przyłączenia i skorzystania z nich w przyszłości! Teatr Trzech Generacji – zajęcia dla małych i dużych, starszych i młodszych, jednym słowem: wszystkich! Uczestnicy na przestrzeni kilkunastu spotkań pracowali nad […]
10 lipca, 2022
Lato w teatrze
W wakacje zapraszamy półkolonie na warsztaty artystyczne do Centrum Twórczości! 🙂  Nasza oferta warsztatów teatralnych, plastycznych, rytmicznych i tematycznych to dobry sposób na urozmaicenie letnich półkolonii.  Więcej informacji oraz cennik dostępne w zakładce "warsztaty dla przedszkoli i szkół"  Zachęcamy do rezerwowania terminów. Można tego dokonać pisząc na adres centrum@centrumtworczosci.pl
9 lipca, 2022
Пригода в театрі | Przygoda w teatrze
ВІДЧУЙТЕ ПРИГОДУ В ТЕАТРІ РАЗОМ З НАМИ! PRZEŻYJ Z NAMI PRZYGODĘ W TEATRZE! Poniżej tekst po ukraińsku i polsku, jeśli znacie kogoś z Ukrainy, kto chciałby skorzystać z warsztatów w naszym Centrum - podajcie informację dalej! [UA] Ми хочемо поділитися з нашими сусідами з України тим, що найкраще в мистецьких наших серцях. Ми хочемо відкрити […]
8 lipca, 2022
Zakończenie semestru warsztatów dla najmłodszych
Chwaliliśmy się już różnymi finałowymi zajęciami: na scenie i na łące Ale nie opowiadaliśmy Wam jeszcze o niezwykłym spotkaniu w Krainie Muzyki! Cały semestr w każdy poniedziałek gościliśmy naszych Najmniejszych-Największych Artystów na zajęciach umuzykalniających dla niemowląt prowadzonych przez Panią Kasię.Niedawno świętowaliśmy ostatnie spotkanie w semestrze letnim, było uroczyście i śpiewająco.Będziemy tęsknić za Waszymi uśmiechami całe […]
7 lipca, 2022
Zakończenie semestru grupy 3,5-4,5 latków (warsztaty teatralno-muzyczno-rytmiczne)
Po pełnym wrażeń semestrze nadszedł czas na finałowe pokazy na dużej scenie. Występ 3,5-4,5 latków oglądaliśmy z wielką radością. Była piosenka o pociągu, który wiezie nas nad morze i piosenka o kotku. Było leżakowanie na scenie i wesoła podróż na wakacje. Czekamy ze zniecierpliwieniem na kolejny semestr zajęć! Życzymy wszystkim naszym przedszkolakom radosnych, słonecznych wakacji […]
6 lipca, 2022
Zakończenie semestru grupy 7-12 latków (warsztaty teatralno-plastyczne)
Finałowe spektakle grupy teatralno-plastycznej zachwyciły wszystkich widzów oryginalnością scenografii i kostiumów (które młodzi artyści wykonali sami na warsztatach plastycznych) były też autorskie scenariusze i istotne treści poruszające ważne społecznie tematy. Młodsza grupa zabrała nas w głębiny oceanu, starsza - w gęste chaszcze dżungli. Wszyscy uczestnicy przekonywali nas w swoich przestawieniach, że warto dbać o nasz […]
5 lipca, 2022
Zakończenie semestru grupy 5-6 latków (warsztaty teatralno-muzyczno-plastyczne)
...ach, co to był za weekend! W sobotę dzielnie próbowaliśmy, a w niedzielę najbliżsi oglądali swoich Małych Artystów w występach na dużej scenie. Razem z grupą 5-6 latków, tj. z uczestnikami warsztatów teatralno-muzyczno-plastycznych przeżywaliśmy przygody Pinokia, zasłuchaliśmy się w historię o Złotej Rybce i podziwialiśmy bajkę o Wilku i 7 koźlątkach. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe […]
4 lipca, 2022
Zakończenie semestru Żłobków Artystycznych oraz Figli i wybryków w krainie plastyki
W magicznym świecie środowej grupy Żłobka Artystycznego oraz Figli i wybryków w krainie plastyki wczoraj uroczyście zakończyliśmy semestr, świętując w pakiecie z Dniem Dziecka. Dzieci przebrane za postacie z łąki świetnie bawiły się na łąkowym Balu, a na zakończenie imprezy Pani Żabka we własnej osobie wręczyła Małym Artystom dyplomy ukończenia semestru warsztatów. Było wiele wzruszeń […]
3 lipca, 2022
Law law law. Sztuka o mało co teatralna
To już teraz, zaraz! Z czystą przyjemnością jako Teatr w Centrum, grupa dorosłych działająca w ramach Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka pragnie zaprosić Państwa na spektakl: "LAW LAW LAW SZTUKA O MAŁO CO TEATRALNA" wg. Władysława Sikory. Historyjka stara jak świat - jest Królewicz,  a więc musi być do pary Ona - Królewicza Żona. Jest tylko […]
2 lipca, 2022
Pierwsze pokazy kończące semestr letni
Tego, co działo się w piątek długo nie zapomnimy. Były łzy wzruszenia, uśmiechy radości, chwile zadumy, poczucie spełnienia - towarzyszyło nam wiele skrajnych emocji, ale czyż nie o to chodzi w teatrze? O odczuwanie? Rano wyruszyliśmy statkiem w poszukiwaniu skarbu pirackiego. Wszyscy przekonaliśmy się jednak, że to uczestnicy warsztatów arteterapeutycznych są najcenniejszym elementem tej morskiej […]
1 lipca, 2022
Jeszcze w świątecznym klimacie...
Pozostajemy jeszcze przez chwilkę w temacie Świąt, bo chcieliśmy Wam pokazać wielkanocnesymbole w niecodziennej, trochę kosmicznej formie.Takie cuda - gdzieś pomiędzy ważnymi tematami dotyczącymi naszych emocji - powstają podczasśrodowych zajęć prowadzonych przez Panią Maję!

"Lorem ipsum donor sit amet"

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit, sodales eu interdum arcu eros platea, placerat gravida in nullam sociosqu nascetur.
Jan Kowalski
Senior at Developer
Poznaj nasze 

Obszary działalności

Ach! Teatr

Nulla Lorem mollit cupidatat irure. Laborum magna nulla duis ullamco cillum dolor. Voluptate exercitation incididunt aliquip deserunt reprehen derit elit laborum. Aliqua id fugiat nostrud irure ex duis ea quis id quis ad et. Sunt qui esse pariatur duis deserunt mollit dolore cillum minim tempor enim. Elit aute irure tempor cupidatat incididunt sint deserunt ut voluptate aute id deserunt nisi.
Poznaj nas

Warsztaty

Nulla Lorem mollit cupidatat irure. Laborum magna nulla duis ullamco cillum dolor. Voluptate exercitation incididunt aliquip deserunt reprehen derit elit laborum. Aliqua id fugiat nostrud irure ex duis ea quis id quis ad et. Sunt qui esse pariatur duis deserunt mollit dolore cillum minim tempor enim. Elit aute irure tempor cupidatat incididunt sint deserunt ut voluptate aute id deserunt nisi.
Poznaj nas

Działalność charytatywna

Nulla Lorem mollit cupidatat irure. Laborum magna nulla duis ullamco cillum dolor. Voluptate exercitation incididunt aliquip deserunt reprehen derit elit laborum. Aliqua id fugiat nostrud irure ex duis ea quis id quis ad et. Sunt qui esse pariatur duis deserunt mollit dolore cillum minim tempor enim. Elit aute irure tempor cupidatat incididunt sint deserunt ut voluptate aute id deserunt nisi.
Poznaj nas

Pomagać to
też sztuka

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit nec mus lectus, maecenas tempor quis velit magnis iaculis feugiat cras tellus commodo, sollicitudin