Top

Pomóż spełnić marzenia


Od zimy mamy okazję pracować z dziećmi, które są w trudnej sytuacji rodzinnej, a równocześnie mają problemy z podstawowymi umiejętnościami szkolnymi.

Do tej pory dzięki wsparciu darczyńców zorganizowaliśmy 2 wyjazdy edukacyjne dla dzieci - między innymi na obóz cyrkowy, podczas którego grupa miała okazje wziąć udział w warsztatach z ekwilibrystyki, akrobatyki czy żonglerki. Pedagogika cyrku ma narzędzia do poprawy poczucia własnej wartości poprzez naukę nietuzinkowych umiejętności. Dzieci osiągnęły również pierwszy duży sukces – wystąpiły w pięknym pokazie cyrkowym w Odenbergu w Niemczech przed zgromadzoną międzynarodową  publicznością.

Pragniemy kontynuować pracę z grupą poprzez organizację warsztatów edukacyjnych, nawiązujących do pedagogiki Montessori oraz zajęć artystycznych. Naszym celem jest pomoc w zdobyciu podstawowych umiejętności szkolnych oraz wsparcie poczucia własnej wartości, przywrócenie radości życia. Aby to mogło się udać, nasi podopieczni potrzebują regularnego wsparcia finansowego.

Koszt warsztatów dla  dziecka wraz z materiałami to 650 zł

  • Zachęcamy do regularnego wspierania niniejszego projektu w kwocie 10, 20, 50 lub innej dowolnej.
  • Zachęcamy do pomocy poprzez regularne przekazywanie końcówek wynagrodzenia – Payroll
  • Payroll w łatwy sposób pozwala zaangażować się społecznie
  • Końcówki wynagrodzenia można przekazywać na dwa sposoby – pracownicy w firmie ustawiają polecenie przelewu lub firma we własnym zakresie przelewa końcówkę wynagrodzenia
  • Ufundowania warsztatów dla jednego dziecka samodzielnie lub z grupą znajomych

 

Darowizny można wpłacać na konto fundacji Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka:

07 1750 0012 0000 0000 3868 4547 (Raiffeisen Bank)

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
ul. Kuźnicza 29a
50-138 Wrocław

 

Poznaj historię niektórych podopiecznych Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka

Adaś i Piotruś są z bardzo dużej  rodziny wielodzietnej (7 dzieci, plus jeden brat jest niepełnosprawny), Adaś został  już w pierwszej klasie, teraz zostanie drugi raz w drugiej, jest smutny i boi się nowej grupy dzieci i nowej pani. Piotruś nie ma żadnych sprecyzowanych zainteresowań, mama nie ma czasu się nim zająć, dużo czasu spędza więc grając w bezwartościową grę komputerową. W tym roku zda, ale też powtarzał pierwszą klasę.

Darek mieszka z mamą i trójką rodzeństwa w ośrodku interwencji kryzysowej, jego najmłodszy brat ma kilka miesięcy, jest dzieckiem bardzo wycofanym, może nawet zastraszonym.

Ania miewa w nocy stany lękowe, nie wiemy dokładnie czego się boi, drobne niepowodzenie sprawia, że jest smutna i od razu płacze. Bardzo potrzebuje uwagi. Cieszy się, gdy się ją pochwali, gdy się ją zauważy.

(imiona dzieci zostały zmienione)

 

Więcej informacji:
71 341 80 02, 661 136 434
koordynator@centrumtworczosci.pl

 

Galeria zdjęć: