Przejdź do menu
Przejdź do sekcji kontakt

Strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o tym do czego ich używamy. Więcej

Czcionka
Kontrast
Dostępność
Przetłumacz
Przekaż darowiznę 
Fundacji
Twoja darowizna sprawi, że centrum twórczości będzie mogło sprawniej pomagać swoim podopiecznym 
Ufunduj warsztaty małemu artyście
Twoja darowizna sprawi, że dziecko z ubogiej rodziny weźmie udział w warsztatach
Ufunduj bilet małemu widzowi
Swoją darowizną możesz uczynić coś naprawdę wielkiego. Dołącz do naszej akcji i wesprzyj tych, którzy nie mają równych szans. Zadbaj o rozwój kulturalny młodego pokolenia i spraw dziecku radość!
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 25 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Poznaj  fundację
Poznaj naszą historię i siedzibę, założyciela  fundacji, kadrę, instruktorów, jak pomagamy 
Jak pomagamy: cele, działania
Misja/Wizja fundacji
Nasza historia i siedziba
Założycielka fundacji
Kadra Centrum Twórczości
Ach! Teatr
Strona główna Teatru
O Ach! Teatrze
Kalendarz spektakli
Cennik
Bilety
Regulamin
Ach! Teatr jest miejscem, w którym dzieci mogą przenieść się do świata baśni i wyobraźni, od najmłodszych lat poznawać magię teatru i brać udział w fantastycznych przygodach bohaterów spektakli wraz ze swoimi opiekunami. Tworzymy teatr przekazujący wartości, bezpieczny, przyjazny i zaangażowany społecznie. Zapraszamy do miejsca dziecięcych zachwytów!

O Teatrze

Kim jesteśmy

Jesteśmy jednym z niewielu teatrów dla dzieci, który poprzez ciekawą formę artystyczną, wprowadza widza w świat szlachetnych wartości. Ach! Teatr to miejsce, 

Jesteśmy jednym z niewielu teatrów dla dzieci, który poprzez ciekawą formę artystyczną, wprowadza widza w świat szlachetnych wartości. Ach! Teatr to miejsce, w którym możesz wraz z dzieckiem przenieść się do świata baśni i wyobraźni. Tworzymy teatr przekazujący wartości, bezpieczny i przyjazny. Od 20 lat zajmujemy się edukacją kulturalną, odpowiadając na potrzeby dzieci. Bawimy, uczymy, rozwijamy. Ach! Teatr to miejsce dziecięcych zachwytów.

Spektakle Ach! teatru

  • Spektakle dla bąbli (od 1. roku życia), interaktywne, połączone z zabawą.
  • Spektakle dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym (na dużej scenie).
  • Spektakle dla grup zorganizowanych, przedszkoli i szkół podstawowych
    (od poniedziałku do piątku w godzinach przedpołudniowych), realizowane
    również w ramach programu „Szkoła w mieście” dla grup z Wrocławia i okolic.
Repertuar Teatru

Wynajem sceny

Przestrzenie Ach! Teatru to miejsca, w których odbywają się warsztaty, spektakle, koncerty oraz różnego rodzaju wydarzenia. Proponujemy możliwość wynajmu wszystkich dostępnych sal oraz sceny teatralnej z zapleczem technicznym. Atutem Ach!Teatru jest lokalizacja naszej siedziby w samym centrum Wrocławia, nieopodal Rynku przy ul. Kuźniczej 29a oraz dogodny dojazd z każdego punktu Wrocławia.

Oferujemy możliwość wynajmu sceny teatralnej dawnego Teatru Kalambur z widownią na 100 miejsc. Do dyspozycji są także kulisy jednostronne, dwie garderoby, szatnia dla widzów oraz kasa. Proponujemy również wynajem mniejszych sal dydaktycznych, które znajdują się na drugim piętrze naszej siedziby.W sprawie wynajmu prosimy o kontakt:

obsługa klienta, informacja
koordynator@centrumtworczosci.pl
kom. 661 136 434

"Lorem ipsum donor sit amet"

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit, sodales eu interdum arcu eros platea, placerat gravida in nullam sociosqu nascetur.
Jan Kowalski
Senior at Developer

Siedziba teatru

Jesteśmy jednym z niewielu teatrów dla dzieci, który poprzez ciekawą formę artystyczną, wprowadza widza w świat szlachetnych wartości. Ach! Teatr to miejsce, 

Ach! Teatr dysponuje dwiema scenami: dużą z widownią na 100 miejsc (I piętro) oraz małą (II piętro), dostosowaną do potrzeb najmłodszych widzów.
Teatr mieści się we Wrocławiu, w sercu Starego Miasta w secesyjnej kamienicy przy ul. Kuźniczej 29a (nad kawiarnią „Kalambur”). To w tym budynku tworzyła się historia teatru otwartego. Przez blisko 30 lat działał tu Studencki Teatr „Kalambur”, w którym występowały takie osobowości jak: Anna German, Edward Lubaszenko czy Ewa Dałkowska. Przez ponad dziesięć lat działał tu również teatr K2, którego misją było promowanie młodych artystów. Jolanta Fraszyńska, Kinga Preis czy Konrad Imiela właśnie na tej scenie zdobywali swoich pierwszych wielbicieli, to tu grany był kultowy spektakl „Ballady morderców” wg Nicka Cave’a.

"Lorem ipsum donor sit amet"

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit, sodales eu interdum arcu eros platea, placerat gravida in nullam sociosqu nascetur.
Jan Kowalski
Senior at Developer

Historia teatru

Jesteśmy jednym z niewielu teatrów dla dzieci, który poprzez ciekawą formę artystyczną, wprowadza widza w świat szlachetnych wartości. Ach! Teatr to miejsce, 

Ach! Teatr to teatr Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka, które założone zostało w 1998 r. przez Małgorzatę Strońską. Początkowo działaliśmy przy Teatrze K2, organizując warsztaty teatralne dla najmłodszych i pokazy twórczości dziecięcej. Od 2002 r. wdrażamy działania charytatywne, wymiany międzynarodowe, działania dla szkół znajdujących się na terenie województwa dolnośląskiego oraz domów pomocy społecznej i ośrodków socjoterapii. W roku 2003 zorganizowaliśmy międzynarodową konferencję pod nazwą „Najważniejsze aspekty i cele edukacji kulturalnej” z udziałem ekspertów z Austrii, Niemiec, Słowacji i Polski, pod honorowym patronatem prezydenta Wrocławia.

Kolejnym kamieniem milowym w rozwoju był rok 2004, kiedy to – decyzją Samorządu Wrocławskiego – Centrum przejęło historyczną scenę byłego Studenckiego Teatru „Kalambur”. Od 2005 r. organizujemy warsztaty artystyczne dla dzieci z Rodzin Plus w różnych grupach wiekowych. W roku szkolnym odbywają się warsztaty teatralne, zwieńczone wystawieniem spektaklu na profesjonalnej scenie, a w trakcie wakacji zapraszamy dzieci na warsztaty plastyczne.

Począwszy od 2006 r. realizujemy warsztaty międzypokoleniowe dla dzieci, rodziców i seniorów. Prowadzimy szeroką współpracę z Gminą Wrocław poprzez realizację projektu „Laboratorium wrażliwości estetycznej i społecznej”, w ramach którego odbywają się: Warsztaty Artystyczne dla dzieci i młodzieży, spektakle Repertuarowego Teatru Dziecięcego, Spotkania Teatru Młodych, akcje charytatywne, Dzień Dziecka i Mikołajki w Teatrze, a także pokazy finałowe. W kolejnym roku rozpoczęliśmy, przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, inicjatywę trwającą po dziś dzień pod nazwą „ABC sztuki XX wieku”, czyli warsztaty edukacyjne dla klas z zakresu wiedzy o sztuce współczesnej. W ramach projektu odbywają się zajęcia plastyczno-teatralne, które kończą się prezentacjami.

Z okazji XV-lecia istnienia Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka przygotowaliśmy konferencję pod nazwą „Edukacja kulturalna przeciw wykluczeniom”. Hasłem przewodnim było motto przypominające, że „edukacja kulturalna nie może być dobrem luksusowym, ma do niej prawo każde dziecko”. Wrocławska konferencja pod honorowym patronatem Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza zgromadziła wielu przedstawicieli organizacji pozarządowych, administracji publicznej, nauczycieli, rodziców, instruktorów i studentów. Dwa lata później Centrum włączyło się w proces organizacji obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, prowadząc warsztaty, dla dzieci, szkół i nauczycieli oraz półkolonie pod hasłem „Edukacja kulturalna przeciw wykluczeniom”. W kolejnym roku nastąpiła kulminacja projektu.

Centrum
Twórczości
Dziecka

Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 20 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Kontakt

ul. Kuźnicza 29a, II piętro
50-138 Wrocław
NIP 897-167-91-68
Telefon: 661 136 434

 

Poniedziałek 10:00-15:00
Wtorek 10:00-15:00
Środa 10:00-15:00
Czwartek 10:00-15:00

Strona jest własnością Fundacji Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
homeapartmentheartstareyefile-emptygraduation-hatlicensepicturebookuserusersbubbleselectsmileclockmagnifiermenulist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram