Top

Projekt Wielkopostny


Wielkopostny projekt teatralny to nasze przypomnienie zapomnianej już nieco, wielowiekowej tradycji misteriów pasyjnych, wystawianych niegdyś w całej Polsce. Zaproszona do udziału w projekcie międzypokoleniowa grupa przygotowuje pokaz, który jest ich odpowiedzią na przemyślenia na temat Męki Pańskiej oraz tego wyjątkowego czasu poprzedzającego święta Wielkiejnocy. 

Co to jest Projekt Wielkopostny?

Projekt Wielkopostny to cykl trzech warsztatów teatralnych, których celem jest przygotowanie przedstawienia teatralnego.

Przedstawienie teatralne jest artystyczną interpretacją wydarzeń sprzed 2000 lat. Koncentruje się wokół motywów i dylematów postaci, które skazują Jezusa na śmierć oraz tych, którzy chcą go bronić. Spektakl jest połączeniem teatralnej improwizacji, pantomimy i refleksji zogniskowanej na stacjach Drogi Krzyżowej.

Dla kogo?

Dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych, seniorów. Także dla rodzin wielopokoleniowych.

Kiedy?

Kolejna edycja projektu odbędzie się przed Wielkanocą w 2020 r.

Udział w warsztatach i wejściówki na pokaz finałowy są BEZPŁATNE!

Zachęcamy do zapisów poprzez FORMULARZ zgłoszeniowy!

Gdzie?

Warsztaty i pokaz finałowy odbędą się we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka.

Autorką koncepcji i prowadzącą jest Iwona Podlewska - instruktor zajęć teatralnych, terapeuta zajęciowy, a także teolog. Szlify zawodowe zdobywała na wydziale animacji w SKIBIE, w Studium Medycznym oraz na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu. Wyróżnia ją optymistyczne zaangażowanie, pomysłowość i twórcze podejście do prowadzonych zajęć.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z przedstawienia, które obejrzeliśmy w niedzielę, 7 kwietnia 2019 r.

Przedstawienie było zwieńczeniem projektu, który zrealizowaliśmy w 2019 r.

Galeria zdjęć: