Top

Projekt Wielkopostny


Wielkopostny projekt teatralny to nasze przypomnienie zapomnianej już nieco, wielowiekowej tradycji misteriów pasyjnych, wystawianych niegdyś w całej Polsce. Zaproszona do udziału w projekcie trzypokoleniowa grupa przygotowuje pokaz, który jest ich odpowiedzią na przemyślenia na temat Męki Pańskiej oraz tego wyjątkowego czasu poprzedzającego święta Wielkiejnocy. 

Rozpoczynamy zapisy do nowej edycji Projektu Wielkopostnego!

Uczestnicy wezmą udział w trzydniowych warsztatach teatralnych, po czym - trzeciego dnia - zaprezentują efekt swojej pracy w ramach otwartego pokazu finałowego na profesjonalnej scenie teatralnej.

Co to jest Projekt Wielkopostny?

Projekt Wielkopostny to cykl trzech warsztatów teatralnych, których celem jest przygotowanie przedstawienia teatralnego.

Przedstawienie teatralne jest artystyczną interpretacją wydarzeń sprzed 2000 lat. Koncentruje się wokół motywów i dylematów postaci, które skazują Jezusa na śmierć oraz tych, którzy chcą go bronić. Spektakl jest połączeniem teatralnej improwizacji, pantomimy i refleksji zogniskowanej na stacjach Drogi Krzyżowej.

Dla kogo?

Dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych, seniorów. Także dla rodzin wielopokoleniowych.

Kiedy?

Tegoroczna edycja projektu zostanie zrealizowana w kwietniu 2019 r.

Harmonogram spotkań

piątek, 5 kwietnia 2019 r. - od 17:00 do 20:00

sobota, 6 kwietnia 2019 r. - od 10:00 do 17:00

niedziela, 7 kwietnia 2019 r. - od 9:00 do 14:00 (w tym pokaz o godz. 13:00)

Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY!

Zachęcamy do zapisów poprzez FORMULARZ zgłoszeniowy!

Pokaz finałowy

Pokaz finałowy odbędzie się w niedzielę, 7 kwietnia 2019 r. o godz. 13:00.

Wejściówki na pokaz są BEZPŁATNE! Rezerwacja wejściówek telefoniczna: 71 341 80 02 lub mailowa: centrum@centrumtworczosci.pl.

Gdzie?

Warsztaty i pokaz finałowy odbędą się we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka.

Autorką koncepcji i prowadzącą jest Iwona Podlewska - instruktor zajęć teatralnych, terapeuta zajęciowy, a także teolog. Szlify zawodowe zdobywała na wydziale animacji w SKIBIE, w Studium Medycznym oraz na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu. Wyróżnia ją optymistyczne zaangażowanie, pomysłowość i twórcze podejście do prowadzonych zajęć.