Top

Teatr za jeden uśmiech


Teatr za jeden uśmiech to akcja „dzieci dzieciom”, polegająca na prezentacji etiud zrealizowanych przez dzieci z Wrocławskiego Centrum Twórczości dzieciom, które muszą ze względu na stan zdrowia przebywać w szpitalach. Okresy świąteczne (np. Wielkanoc, Boże Narodzenie, Dzień Dziecka czy mikołajki) to świetna okazja do takich inicjatyw. To bowiem czas szczególnie ciężki dla tych, którzy muszą przebywać z dala od rodziny.

Inspiracją dla tego projektu była akcja realizowana w Wiedniu – „Dzień czerwonych nosów”, czyli dzień, w którym szpitale w Wiedniu odwiedzali clowni. Dla uczestników warsztatów z WCTD jest to radość tworzenia połaczona z radością dzielenia. To, co przede wszystkim chcemy zanieść chorym dzieciom, to dar serca.

M.in odbył się pokaz w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowiskiego we Wrocławiu na oddziale. Spektakl wykonali uczestnicy młodzieżowej grupy teatralnej zaprezentowali spektakl pt. "Media i ja". Innym razem grupa dzieci z warsztatów dla Rodzin Plus zaprezentowała spektakl pt. "Mała Syrenka" w reżyserii Alicji Uske.