Top

Warsztat "Teatr Wspomnień"


Zapraszamy na warsztat pt. „Teatr wspomnień” prowadzony przez Davida Savilla (Dyrektor Artystyczny Age Exchange, Londyn). Warsztat opiera się na koncepcji wykorzystania wspomnień w pracy z grupą teatralną. Pokazuje w jaki sposób kreatywnie wykorzystać wspomnienia i doświadczenia, które mamy i w ten sposób przywrócić je do życia.

Dla kogo: Warsztat przeznaczony jest dla nauczycieli, pedagogów, wychowawców, instruktorów teatralnych, studentów uczelni artystycznych, osób pracujących z grupami międzypokoleniowymi.

Cele:
- wymiana praktycznych pomysłów w sprawie tworzenia teatru ze wspomnień/reminiscencji
- twórcze odkrywanie środków na przedstawianie wspomnień dla wzmocnienia tożsamości, poczucia własnej wartości i wspólnoty
- zalety teatru jako środek potęgujący wartość ludzkich doświadczeń życiowych
- rozważanie wartości wymiany wspomnień poprzez sztukę w społeczeństwie

Razem:
- odkryjemy metody pracy indywidualnej i grupowej poprzez przedstawianie doświadczeń życiowych
- zbadamy sposoby przejścia od wspomnień poprzez próbę do przedstawienia wspomnień
- zbadamy wartość środków przedstawień poprzez pracę z reminiscencją i improwizacją
- zbadamy etykę pracy ze starszymi osobami jako współ-reżyserami/ współ-koordynatorami
- zbadamy metody proponowania wolnego wyboru odkrywania wspomnień, z którymi dzielenie się jest swobodnie odczuwane
- odkryjemy jakość różnych "wyzwalaczy" wspomnień, włączając pamięć sensoryczną, fizyczną i narracyjne opowiadanie wspomnień

Wszyscy którzy pragną uczestniczyć w warsztatach proszeni są o przyniesienie jednej fotografii rodzinnej albo przedmiotu lub listu, który wiele znaczy dla danej osoby i jeżeli ta osoba nie ma nic przeciwko aby podzielić się jego zawartością z innymi w czasie warsztatów. Przedmiot powinien istnieć przynajmniej przez 5 lat i powinien mieć wyjątkowe znaczenie dla Ciebie, Twoich rodziców, dziadków lub nawet pradziadków.

 

Kiedy: 22.11.2018, godz. 15:30-17:00

Koszt udziału: 30 zł

Zgłoszenia: poprzez formularz

Gdzie: Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, ul. Kuźnicza 29a, Wrocław

Prowadzący: David Saville, dyrektor artystyczny Age Exchange z Londynu. Ukończył London Drama Centre i dołączył do Age Exchange w 1998 roku. Posiada ogromne doświadczenie jako reżyser, nauczyciel i pisarz w dziedzinie sztuki teatralnej i reminiscencyjnej, jest odpowiedzialny za zasięg programu Age Exchange i projekty międzypokoleniowe. Stworzył i koordynował ponad 250 projektów w kraju i za granicą. W ostatnich latach David prowadzi pracę nad rozwojem programu sztuki wspomnień skierowanego do osób z demencją.