Top

Wspomnienie "Żywi w naszej pamięci"


Z okazji XX lecia Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka odbyło się spotkanie: "Żywi w naszej pamięci. Wspomnienie zmarłych współpracowników Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka".

5 listopada 2018 r. wspominaliśmy  zmarłych współpracowników, aby okazać nasze uznanie osobom, które miały wpływ na powstanie i działalność Centrum Twórczości. Dzięki tym wspomnieniom chcieliśmy powrócić do naszych korzeni, do inspiracji i myśli, które dały początek naszej działalności. Tu bardzo ważną rolę odegrała prof. Doris Tarlowski z Wiednia, założycielka Musisches Zentrum Wien. Wiele aktywności, które  są realizowane przez naszą organizację do dziś, wyrosło z inspiracji Drogiej  Pani Profesor.

Niezapomnianym pedagogiem była Mariola Sobótka. Jej kreatywność, profesjonalizm, ciepło w kontakcie z drugim człowiekiem wspominamy do dziś. Wspólnie wyjeżdżaliśmy na warsztaty plenerowe. Była „mocnym” ogniwem naszego Centrum.

Wśród współpracowników, którzy odeszli jest również śp. Edyta Waligórska - pielęgniarka, która wyjeżdżała z nami na warsztaty plenerowe. Była dla nas ogromnym wsparciem, opatrywała wszystkie rany chorych dzieci. Kolejną osobą ważną dla naszego Centrum jest prof. Bronisława Dymara - redaktorka cyklu "Nauczyciele-Nauczycielom". Przyjęła zaproszenie na naszą konferencję z okazji V – lecia Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka, co było dla nas dużym wyróżnieniem. Po tej konferencji zaczęła się nasza współpraca z Uniwersytetem Śląskim oddział w Cieszynie, która trwa do dziś. Dorobek profesor Dymary stale inspiruje wielu pedagogów.

Wspomnienia tak wspaniałych ludzi zachęcają do refleksji nad własnym życiem. Nie zapomnimy o Was nigdy! Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą.

 

Spotkanie uświetnił Grzegorz Dąbrowski recitalem gitarowym.