Top

Repertuarowy Teatr Dziecięcy


"W krainie Rupraków"

Za nami pierwsze próby do naszego najnowszego spektaklu dla dzieci w wieku 5-9 lat w ramach Repertuarowego Teatru Dziecięcego! Spektakl nosi tytuł "W krainie Rupraków". Pod okiem reżysera Bartłomieja Kamińskiego 5 młodych i uzdolnionych aktorów stanie na deskach naszego teatru. Premiera 20 października! Bilety już w sprzedaży na stronie

Czy widziałeś kiedyś Rupraka? Czy wiesz kim jest, jak wygląda? Rupraki to bardzo wesołe stworki, które uwielbiają dobrą zabawę, smaczne jedzenie i ciekawe przygody. Mieszkają w tajemniczej krainie, o której nikt nigdy nie słyszał. Mogą być gdzieś daleko lub całkiem blisko. Pewnego dnia wiecznie głodne Rupraki, w poszukiwaniu jedzenia, trafiają do miejsca, gdzie poznają innego Rupraka. W dodatku ten „nowy” ma coś, co wygląda jak wielki smakołyk. Co zrobić, gdy w brzuchu zaczyna burczeć a przekąska jest na wyciągnięcie ręki? Czy bajka skończy się dobrze? To trzeba koniecznie zobaczyć! To historia o  tym czym jest przyjaźń i jak o nią dbać.

Wiek: 5-9 lat
Czas trwania: 35 minut
Miejsce: duża scena, I piętro

Reżyseria: Bartłomiej Kamiński
Scenografia: Bogusław Słaboszewski
Obsada: Barbara Pawlak, Małgorzata Nadolska, Gabriela Nettmann, Franciszek Kamiński, Maksymilian Nabzdyk


Premiera: 20 października 2019 niedziela godz. 17.00

Repertuarowy Teatr Dziecięcy to inicjatywa Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka, która powstała w 2004 roku. Jej głównym celem jest rozwój artystyczny dzieci uzdolnionych aktorsko, muzycznie i tanecznie oraz przygotowanie ich do pracy na scenie. Młodzi aktorzy grają regularnie spektakle dla swoich rówieśników. Realizowane spektakle mają charakter profesjonalnych produkcji. To prawdziwy teatr, ze scenografią i kostiumami. Premierę poprzedzają intensywne próby. Ostatecznie jednak o wyjątkowości tego przedsięwzięcia decyduje pasja i dziecięca wrażliwość, którymi młodzi aktorzy dzielą się z publicznością.

Projekt dofinansowany ze środków Gminy Wrocław, zrealizowany w ramach Repertuarowego Teatru Dziecięcego, "Laboratorium wrażliwości estetycznej i społecznej".