Top

Repertuarowy Teatr Dziecięcy


"W krainie Rupraków"

Za nami pierwsze próby do naszego najnowszego spektaklu dla dzieci w wieku 3-8 lat w ramach Repertuarowego Teatru Dziecięcego! Spektakl nosi tytuł "W krainie Rupraków". Pod okiem reżysera Bartłomieja Kamińskiego 5 młodych i uzdolnionych aktorów stanie na deskach naszego teatru. Premiera 20 października 2019! 

Czy widziałeś kiedyś Rupraka? Czy wiesz kim jest, jak wygląda? Rupraki to bardzo wesołe stworki, które uwielbiają dobrą zabawę, smaczne jedzenie i ciekawe przygody. Mieszkają w tajemniczej krainie, o której nikt nigdy nie słyszał. Mogą być gdzieś daleko lub całkiem blisko. Pewnego dnia wiecznie głodne Rupraki, w poszukiwaniu jedzenia, trafiają do miejsca, gdzie poznają innego Rupraka. W dodatku ten „nowy” ma coś, co wygląda jak wielki smakołyk. Co zrobić, gdy w brzuchu zaczyna burczeć a przekąska jest na wyciągnięcie ręki? Czy bajka skończy się dobrze? To trzeba koniecznie zobaczyć! To historia o  tym czym jest przyjaźń i jak o nią dbać.

Wiek: 3-8 lat
Czas trwania: 35 minut
Miejsce: duża scena, I piętro

Reżyseria: Bartłomiej Kamiński
Scenografia: Bogusław Słaboszewski
Muzyka: Elżbieta Sokołowska
Obsada: Barbara Pawlak, Małgorzata Nadolska, Gabriela Nettmann, Franciszek Kamiński, Maksymilian Nabzdyk


Premiera: 20 października 2019 niedziela godz. 17.00

Repertuarowy Teatr Dziecięcy to inicjatywa Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka, która powstała w 2004 roku. Jej głównym celem jest rozwój artystyczny dzieci uzdolnionych aktorsko, muzycznie i tanecznie oraz przygotowanie ich do pracy na scenie. Młodzi aktorzy grają regularnie spektakle dla swoich rówieśników. Realizowane spektakle mają charakter profesjonalnych produkcji. To prawdziwy teatr, ze scenografią i kostiumami. Premierę poprzedzają intensywne próby. Ostatecznie jednak o wyjątkowości tego przedsięwzięcia decyduje pasja i dziecięca wrażliwość, którymi młodzi aktorzy dzielą się z publicznością.

Projekt dofinansowany ze środków Gminy Wrocław, zrealizowany w ramach Repertuarowego Teatru Dziecięcego, "Laboratorium wrażliwości estetycznej i społecznej".