Top

Tajemnica pewnej pracowni naukowej


"Tajemnica pewnej pracowni naukowej" w reż. Katarzyny Łuczyńskiej to podróż do świata dziecięcej fantazji. Spektakl przygotowany przez aktorów najmłodszego pokolenia zauroczy wszystkich widzów.

To historia o tym, że wszystko jest możliwe, jeśli tylko powstanie w naszej wyobraźni. Siostrzenica odwiedza wujka-szalonego naukowca w jego pracowni naukowej. Chciałaby razem z nim udać się do teatru, jednak wujka trudno oderwać od naukowych obowiązków. Nagle w pracowni dochodzi do zwarcia instalacji elektrycznej... W efekcie pojawia się wielka, magiczna dziura, a z niej wyłaniają się niesamowite bajkowe postaci. Z kim zaprzyjaźni się mała bohaterka? Czy przeniesie się do krainy bajkowych marzeń?

"Tajemnica pewnej pracowni naukowej" to spektakl oparty nie tylko na ciekawej historii, ale także temperamencie dzieci wyrażonym w tańcu i śpiewie. Młodzi aktorzy dostarczą wszystkim porcję dobrego humoru oraz wniosą w niedzielne popołudnie odrobinę baśniowej magii. Jak zakończy się ta historia? Czy rzeczywistość będzie mogła zamienić się w bajkę? O tym przekonają się Państwo sami!


Spektakl powstał na podstawie utworu Ewy Kai Perkowskiej pt. "Dziura, czyli tajemnica pewnej pracowni naukowej".

 

Reżyseria i scenariusz: Katarzyna Łuczyńska
Scenografia: Marianna Lisiecka, Bogusław Słaboszewski
Muzyka: Elżbieta Sokołowska
Produkcja: Małgorzata Strońska

Obsada:
Baba-Jaga – Zofia Lewandowska
Czarownica – Barbara Pawlak
Książę – Emil Krawczyk
Królewna – Maja Konatowicz
Postaci świata realnego:
Młody uczony – Michał Iwaszczyszyn
Dziecko – Magdalena Dudziak
Szewc – Kacper Podolan
Woźna – Dobrawa Kwiatkowska

Projekt dofinansowany ze środków Gminy Wrocław, zrealizowany w ramach Repertuarowego Teatru Dziecięcego, „Laboratorium wrażliwości estetycznej i społecznej”.

 

Galeria zdjęć: