Top

Sny


Jest to opowieść, której akcja rozgrywa się w onirycznej krainie, gdzie wszystko jest możliwe. Jak to się dzieje? Kiedy zamykasz oczy i zasypiasz, myśli tworzą piękne historie, ale czasami nadchodzą nielubiane koszmary. Z tego powodu mała bohaterka boi się zasnąć, ale bardzo chce się dowiedzieć, jak z nimi walczyć.
Dziewczynka przeżywa magiczną podróż, wchodząc w sny swoich zwierzęcych przyjaciół: Psa Feliksa, hrabiny Pajęczycy Pierwszej oraz Kury Lili, która z bardzo ważnego powodu mieszka w domu. Pozna indiański sposób na poskromnienie koszmaru, sprawdzi, czy magiczne zaklęcia działają, a – co najważniejsze – odkryje w sobie odwagę. Ale czy już nie będzie bała się zasnąć? Tego dowiecie się w spektaklu.  

Spektakl inspirowany metodą pracy Jana Dormana – eksperymentalnego twórcy teatru dla dzieci, wybitnego reżysera, pedagoga. Został wyreżyserowany w ramach projektu „Edukacja kulturalna przeciw wykluczeniom”, który za swój główny cel stawia dostępność do kultury dla wszystkich, a wszystkie działania przeznaczone do różnych grup wiekowych mają za zadanie zwiększyć partycypację w kulturze mieszkańców Wrocławia, niezależnie od ich statusu materialnego, pozycji społecznej, wieku, liczby dzieci czy niepełnosprawności.

Scenariusz i reżyseria: Agnieszka Mielcarek
Scenografia: Agnieszka Mielcarek
Muzyka i teksty piosenek: Natalia Pucek
Obsada: Justyna Oleksy, Natalia Bloch, Magdalena Zabel


Premiera 21 lutego 2016

Spektakl zrealizowany w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.