Top

Czarny czy biały?


"Czarny czy biały?" to najnowszy spektakl Teatru Bąbli w reż. Piotra Pary. To opowieść o magii kolorów, a także o tym, że nie wszystko jest takie, jak nam się wydaje.

Nawet my dorośli widzimy świat w czarno-białej perspektywie.

Nawet nam, dorosłym, wydaje się często, że coś jest jednoznaczne – białe czy czarne. Jednak nie ma na świecie rzeczy jednoznacznych, a to, co pierwotnie się wyklucza, może stanowić piękne dopełnienie. Spektakl jest ciepłą opowieścią o dziewczykach zamieszkujących planety Czarny i Biały, które różni dosłownie wszystko! Śpią w różnych domkach, jedzą różne rzeczy na śniadanko, a nawet inaczej wyglądają. Jednak po paru perypetiach zaprzyjaźniają się i... zaczynają wspólnie tworzyć. Co powstanie podczas tego spektaklu o wspólnym tworzeniu? Zapraszamy na tę opowieść adresowaną do widzów najmłodszych od 1-4 lat o tym, że tak naprawdę współpraca buduje i nadaje życiu prawdziwą wartość.

Ciekawa forma sceniczna oparta na motywie bieli i czerni oraz elementy teatru cieni zauroczą nawet najmłodszego widza i sprawią, że świat teatru stanie dla niego otworem.

 

Premiera: 16 grudnia 2017, oficjalna premiera dla Widzów: 28 stycznia 2018

 

Reżyseria: Piotr Para

Występują: Anna Niemczyk, Sara Szukalska

Scenografia: Marianna Lisiecka, Bogusław Słaboszewski

Kostiumy: Marianna Lisiecka

Muzyka: Elżbieta Sokołowska

Produkcja: Małgorzata Strońska

 

 

Galeria zdjęć: