Przejdź do menu
Przejdź do sekcji kontakt

Strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o tym do czego ich używamy. Więcej

Czcionka
Kontrast
Dostępność
Przetłumacz
Przekaż darowiznę 
Fundacji
Twoja darowizna sprawi, że centrum twórczości będzie mogło sprawniej pomagać swoim podopiecznym 
Ufunduj warsztaty małemu artyście
Twoja darowizna sprawi, że dziecko z ubogiej rodziny weźmie udział w warsztatach
Ufunduj bilet małemu widzowi
Swoją darowizną możesz uczynić coś naprawdę wielkiego. Dołącz do naszej akcji i wesprzyj tych, którzy nie mają równych szans. Zadbaj o rozwój kulturalny młodego pokolenia i spraw dziecku radość!
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 25 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Poznaj  fundację
Poznaj naszą historię i siedzibę, założyciela  fundacji, kadrę, instruktorów, jak pomagamy 
Jak pomagamy: cele, działania
Misja/Wizja fundacji
Nasza historia i siedziba
Założycielka fundacji
Kadra Centrum Twórczości
Ach! Teatr
Strona główna Teatru
O Ach! Teatrze
Kalendarz spektakli
Cennik
Bilety
Regulamin
Ach! Teatr jest miejscem, w którym dzieci mogą przenieść się do świata baśni i wyobraźni, od najmłodszych lat poznawać magię teatru i brać udział w fantastycznych przygodach bohaterów spektakli wraz ze swoimi opiekunami. Tworzymy teatr przekazujący wartości, bezpieczny, przyjazny i zaangażowany społecznie. Zapraszamy do miejsca dziecięcych zachwytów!

Świętujemy 25 lecie

Od 25 lat rozwijamy społeczną twórczość najmłodszych

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka w tym roku (2023) obchodzi 25-lecie. W ramach Jubileuszu zaplanowaliśmy wiele atrakcji. Świętowanie zostało rozplanowane na dwa semestry. Podczas pierwszej części obchodów zorganizowaliśmy 11 wydarzeń w czerwcu, natomiast druga część to dodatkowe warsztaty i pokazy dedykowane dzieciom i rodzicom planowane na okres październik-grudzień.

Jesteśmy wrocławską fundacją, która zajmuje się wspieraniem kreatywności młodego pokolenia. Rozwijamy twórczość dzieci już od pierwszego miesiąca życia. Działamy na rzecz dzieci przedszkolnych, szkolnych, młodzieży a nawet dorosłych. Wiele naszych inicjatyw ma charakter społeczny, ich celem jest zapewnienia dostępu do kultury dzieciom zagrożonym wykluczeniem.

Nasza działalność opiera się przede wszystkim na organizacji warsztatów rozwijających umiejętności teatralne, plastyczne i muzyczne. Prowadzimy je w oparciu o autorskie, doskonalone od lat, programy przygotowane przez doświadczonych instruktorów i realizowane z zaangażowaniem, pasją i profesjonalizmem. Treści naszych warsztatów są ściśle i merytorycznie związane z tematyką artystyczną i kulturalną, ale zakładające także rozwój osobowości dziecka, pomagające w zdobywaniu wiedzy o sobie i w odkrywaniu własnej wartości. Od 25 lat oferujemy odpłatne warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży, gdzie każdy może znaleźć grupę w swoim przedziale wiekowym.

Oprócz opisywanych warsztatów artystycznych we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka mają miejsce dodatkowe projekty o charakterze społecznym. Między innymi współpracujemy z ośrodkami i świetlicami na rzecz dzieci zagrożonych wykluczeniem z kultury oraz z dziećmi z niepełnosprawnościami fizycznymi i psychicznymi. Dzięki udziałowi w warsztatach między innymi dzieci o mniejszych szansach, pochodzące z rodzin wielodzietnych czy domów objętych opieką asystentów MOPS, mogą nabywać nowe kompetencje społeczne, wzmacniać swoje dobre strony, a także uczyć bycia świadomymi odbiorcami i twórcami sztuki.

Uroczyste świętowanie

W ostatni piątek, 24.11., spotkaliśmy się ze wszystkimi ważnymi dla funkcjonowania Fundacji osobami i razem świętowaliśmy tegoroczny Jubileusz Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka. Byli to uczestnicy warsztatów i ich rodzice, darczyńcy, reprezentanci instytucji, z którymi współpracujemy lub współpracowaliśmy przez ostatnie 25 lat, instruktorzy i pracownicy, bliscy, znajomi, reprezentanci miasta i wszystkie inne osoby, które wspierają działalność WCTD.

Nasze plany objęły etiudę artystyczną uczestników warsztatów, prezentację XXV - lecia działalności WCTD, jubileuszowy tort, spektakl grupy dla dorosłych Teatr w Centrum pt. „LAW LAW LAW”, a także przyjęcie dla zaproszonych gości.

Serdecznie dziękujemy, że świętowaliście z nami, a także za zaangażowanie i włożoną pracę w funkcjonowanie naszej instytucji.

Wydarzenia

„Teatr na linie”

Propozycją jednorazowego spotkania dla dzieci w wieku 2,5-6 lat jest „Teatr na linie”. Podczas zajęć dziecko będzie mogło przetestować różne rodzaje warsztatów artystycznych dla dzieci razem ze swoimi rówieśnikami. Gwarantujemy warsztaty muzyczne, plastyczne i teatralne, trwające 45 minut każde. Podczas jednego spotkania dziecko weźmie udział w trzech warsztatach. W sumie wydarzenie potrwa 3h z przerwami. W ramach zajęć proponujemy: malowanie fragmentem liny, tworzenie obrazów ze sznurków, tworzenie instalacji, zabawy muzyczne przy pomocy instrumentów zawieszonych na linie, gry teatralne i wiele innych.

Aby dzieci czuły się komfortowo stworzymy dwie grupy wiekowe: 2,5-4 lat oraz 5-6 lat. Dzieci do lat 4 będą brać udział w zajęciach wraz z opiekunami. Natomiast starsi uczestnicy wezmą udział w warsztatach samodzielnie.

Na każdych z planowanych zajęć będą czekać nasi doświadczeni i pełni pasji instruktorzy z niezwykle ciekawymi zadaniami, których motywem przewodnim będzie oczywiście lina. Każdy uczestnik, który ukończy wszystkie z trzech warsztatów otrzyma specjalny jubileuszowy dyplom.

Więcej informacji: https://centrum twórczości.pl/bez-kategorii/warsztaty-z-okazji-25-lecia-pt-teatr-na-linie/

Ponowny pokaz spektaklu pt. "Law Law Law”

Powtórnie pojawi się okazja na zobaczenie nagradzanego spektaklu grupy dla dorosłych Teatr w Centrum. Tym razem jednak pokaz będzie zamknięty.

"LAW LAW LAW" SZTUKA O MAŁO CO TEATRALNA wg. Władysława Sikory.

Historyjka stara jak świat - jest Królewicz,  a więc musi być do pary Ona - Królewicza Żona. Jest tylko jeden mankament, Królewicz wyjątkowo nie wygląda jak z okładki "żurnala". I co teraz? Mimo, że urody brak, to ślub na zamku musi być. Jaka będzie puenta? Wpadnijcie, a się przekonacie:)

Gwarantujemy niezłą około godzinną dawkę śmiechu, a może i łez jednocześnie.

Teatr "w Centrum" w kwietniu tego roku zdobył ze swoim spektaklem „Law Law Law” II miejsce w I Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Amatorskich TOR w Smolcu.

Przedstawienie odbędzie się 24.11.

„Jak pomagać dzieciom radzić sobie z emocjami”

Warsztat dla rodziców

Z okazji 25-lecia Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka przygotowaliśmy wiele atrakcji dla najmłodszych, ale nie zapominamy o rodzicach! Warsztat powstał z myślą o osobach, które odczuwają przytłoczenie i nieraz bezradność, gdy ich dzieci wpadają w złość, boją się albo płaczą oraz pragną oswajać świat emocji – własnych i dzieci, by w ich życiu było więcej spokoju i równowagi.

To także propozycja dla rodziców, którzy są zmęczeni wymyślaniem kar i nagród i pragną opierać swoje rodzicielstwo na więzi, szacunku, bliskości i uznawaniu potrzeb dzieci i swoich własnych. Dzięki udziałowi w nim dowiesz się, w jaki sposób wspierać dzieci, by uczyły się rozumieć, przeżywać i regulować trudne emocje. Zajęcia poprowadzi Małgorzata Rybak – coach CCA, trener oraz autorka książek https://malgorzata-rybak.pl

Wydarzenie planowane jest w Centrum na 29 listopada na godzinę 18:00.

Więcej informacji https://centrumtworczosci.pl/jak-pomagac-dzieciom-radzic-sobie-z-emocjami- warsztat-z-okazji-25-lecia/

Wernisaż

Dodatkowo uczestnicy warsztatów, odbywających się w semestrze zimowym 2023/24, będą mieli możliwość wkładu artystycznego w obchody. Czeka nas między innymi krótki pokaz przedstawiony przez dzieci z warsztatów teatralno-muzyczno-plastycznych (5-6lat) a także wernisaż prac plastycznych dzieci z Figli i wybryków w krainie plastyki (3,5-4,5 lat) i warsztatów teatralno-plastycznych (7-12 lat).

Pokaz planowany jest na 24.11., kiedy to Fundacja planuje uroczyste świętowanie Jubileuszu z zaproszonymi gości. Natomiast wernisaż odbędzie się 5-6.12. w godzinach wieczornych. Wstęp na wernisaż jest wolny.

Wydarzenia za nami

Teatr trzech generacji

Była to propozycja działań teatralnych, w których udział wzięło pokolenie dziadków i wnuków (wspierane przez pokolenie rodziców). Było to zaprzężeniem sztuki do poszukiwania wspólnego świata wartości. Pragniemy, aby osoby samotne mogły się poczuć jak w rodzinie wspólnie tworząc teatr z dziećmi i młodzieżą i ich rodzicami. Dzięki projektowi mamy nadzieję, iż powstaną między uczestnikami więzi, które przekroczą ramy projektu. Wszyscy uczestnicy biorą udział w pracach na równych zasadach. Wspólne działanie tworzyło nowe, dostępne możliwości nowe formy „bycia razem”. Ostatnia edycja projektu była tradycyjnie bezpłatna dla uczestników i zakończyła się w czerwcu 2023 pokazem pt. "Co kraj to obyczaj".

„Law Law Law”

Pokaz został wypracowany na łamach zajęć organizowanych przez Centrum w reżyserii Piotra Pary i aktualnie zdobywa wiele nagród na festiwalach teatrów amatorskich. Dotychczas zdobyli I miejsce w Strzelińskim Festiwalu Teatralnym, Nagrodę Publiczności w 5. Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym „Blackout 2022” w Wołominie, nagrodę publiczności oraz II miejsce w I Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Amatorskich TOR.

Handicap

Kolejnym naszym dodatkowym projektem społecznym są zajęcia dla osób z niepełnosprawnościami. Zorganizowaliśmy warsztaty teatralne z doświadczoną arteterapeutką, Katarzyną Żuczkowską, dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Dzieci w wieku do 10 lat stworzyły spektakl o tematyce morskiej, który odbył się w czerwcu tego roku. Dzieci bardzo dobrze odnajdywały się na scenie, pomimo że dla większości było to pierwsze spotkanie ze światem teatru. Opiekunki chwaliły indywidualne podejście do każdego uczestnika i profesjonalizm prowadzącej. Na pokazie zakańczającym cykl spotkań zaproszone zostały najbliższe osoby młodych aktorów.

Pokazy zakańczające warsztaty bazowe

Aby włączyć w świętowanie naszych aktualnych uczestników i instruktorów dołączyliśmy do obchodów tradycyjne uroczyste pokazy zakańczające semestr w czerwcu. Wzięły w tym udział zarówno grupy starsze – z pokazami dla najbliższych- jak i młodsze – z przyjęciami dla rodziców uczestników. Wzięły w tym udział następujące grupy warsztatowe: trzy grupy Teatru Młodych, Muzyczny teatrzyk, teatralno-plastyczne, teatralno-muzyczno-plastyczne, Żłobek artystyczny, Figle i wybryki w krainie plastyki, Teatr w Centrum (z nowym spektaklem), Pam Para Pam oraz Wesołe Szkraby.

Centrum
Twórczości
Dziecka

Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 20 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Kontakt

ul. Kuźnicza 29a, II piętro
50-138 Wrocław
NIP 897-167-91-68
Telefon: 661 136 434

 

Poniedziałek 10:00-15:00
Wtorek 10:00-15:00
Środa 10:00-15:00
Czwartek 10:00-15:00

Strona jest własnością Fundacji Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
homeapartmentheartstareyefile-emptygraduation-hatlicensepicturebookuserusersbubbleselectsmileclockmagnifiermenulist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram