Przejdź do menu
Przejdź do sekcji kontakt

Strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o tym do czego ich używamy. Więcej

Czcionka
Kontrast
Dostępność
Przetłumacz
Przekaż darowiznę 
Fundacji
Twoja darowizna sprawi, że centrum twórczości będzie mogło sprawniej pomagać swoim podopiecznym 
Ufunduj warsztaty małemu artyście
Twoja darowizna sprawi, że dziecko z ubogiej rodziny weźmie udział w warsztatach
Ufunduj bilet małemu widzowi
Swoją darowizną możesz uczynić coś naprawdę wielkiego. Dołącz do naszej akcji i wesprzyj tych, którzy nie mają równych szans. Zadbaj o rozwój kulturalny młodego pokolenia i spraw dziecku radość!
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 25 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Poznaj  fundację
Poznaj naszą historię i siedzibę, założyciela  fundacji, kadrę, instruktorów, jak pomagamy 
Jak pomagamy: cele, działania
Misja/Wizja fundacji
Nasza historia i siedziba
Założycielka fundacji
Kadra Centrum Twórczości
Sprawozdanie
Ach! Teatr
Strona główna Teatru
O Ach! Teatrze
Kalendarz spektakli
Cennik
Bilety
Regulamin
Ach! Teatr jest miejscem, w którym dzieci mogą przenieść się do świata baśni i wyobraźni, od najmłodszych lat poznawać magię teatru i brać udział w fantastycznych przygodach bohaterów spektakli wraz ze swoimi opiekunami. Tworzymy teatr przekazujący wartości, bezpieczny, przyjazny i zaangażowany społecznie. Zapraszamy do miejsca dziecięcych zachwytów!

Świętujemy 25-lecie

Od 25 lat rozwijamy społeczną twórczość najmłodszych

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka w tym roku obchodzi 25-lecie. W ramach Jubileuszu zaplanowaliśmy wiele atrakcji. Podczas pierwszej części świętowania zaplanowaliśmy 11 wydarzeń w czerwcu.

Jesteśmy wrocławską fundacją, która zajmuje się wspieraniem kreatywności młodego pokolenia.  Rozwijamy twórczość dzieci już od pierwszego miesiąca życia, działamy na rzecz dzieci przedszkolnych szkolnych, młodzieży a nawet dorosłych. Wiele naszych  inicjatyw ma charakter społeczny, ich celem jest zapewnienia dzieciom zagrożonym wykluczeniem  dostępu do kultury.

 Nasza działalność opiera się jednak przede wszystkim na organizacji warsztatów rozwijających umiejętności teatralne, plastyczne i muzyczne. Prowadzimy je w oparciu o autorskie, doskonalone od lat, programy przygotowane przez doświadczonych instruktorów i realizowane z zaangażowaniem, pasją i profesjonalizmem. Treści naszych warsztatów są ściśle i merytorycznie związane z tematyką artystyczną i kulturalną, ale zakładające także rozwój osobowości dziecka, pomagające w zdobywaniu wiedzy o sobie i w odkrywaniu własnej wartości. Od lat oferujemy odpłatne warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży już od 0 miesięcy do 18 lat. Każdy może znaleźć w naszej Fundacji grupę w swoimi przedziale wiekowym. Aktualnie posiadamy grupy warsztatowe w następujących przedziałach wiekowych:

  • 0-24 miesięcy
  • 2,5-3,5 lat
  • 3,5-4,5 lat
  • 5-6 lat
  • 7-12 lat
  • 13-18 lat
  • 18+ lat

Oprócz opisywanych warsztatów artystycznych we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka mają miejsce dodatkowe projekty o charakterze społecznym. Między innymi współpracujemy z ośrodkami i świetlicami na rzecz dzieci zagrożonych wykluczeniem z kultury oraz z dziećmi z niepełnosprawnościami fizycznymi i psychicznymi. Dzięki udziałowi w warsztatach między innymi dzieci o mniejszych szansach, pochodzące z rodzin wielodzietnych czy domów objętych opieką asystentów MOPS, mogą nabywać nowe kompetencje społeczne, wzmacniać swoje dobre strony i uczyć się bycia świadomymi odbiorcami i twórcami sztuki. Prowadzimy także projekt o nazwie Teatr Trzech Generacji, co stwarza możliwości integracji międzypokoleniowej. Uczestnikami tych zajęć są osoby z trzech pokoleń: dzieci, rodziców i dziadków. Zajęcia te przypominają o tym, że edukacja kulturalna nie może być dobrem luksusowym, lecz powinna być dostępna dla wszystkich. Aktualnie trwa już kolejna edycja Teatru Trzech Generacji, której pokaz odbędzie się 2.06. o 18:00 w naszej siedzibie przy ulicy Kuźniczej 29a. Jest możliwość bezpłatnego wzięcia udziału w  wydarzeniu. Należy zgłosić swoje zainteresowanie mailowo (koordynator@centrumtworczosci.pl) lub telefonicznie (661 136 434) do naszego biura. W następnej kolejności będą Państwo poproszeni o odebranie zarezerwowanej ilości wejściówek (darmowych) w naszej siedzibie. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Dodatkowo podczas trwającego semestru letniego nawiązaliśmy współpracę z Zespołem Szkół Specjalnych Stowarzyszenia Handicap. W ramach niej zorganizowaliśmy warsztaty teatralne z doświadczoną arteterapeutką dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Dzieci w wieku do 10 lat stworzyły spektakl, który odbędzie 5.06. Pokaz jest zamknięty. 

W ramach Jubileuszu w tym roku zaplanowaliśmy uroczyste pokazy, które jednocześnie zakończą semestr letni w Centrum. Będą to spektakle wypracowane na zajęciach przez naszych beneficjentów. Dzięki temu praktycznie każdy tydzień w czerwcu będzie wypełniony artystyczną energią, radością dzieci i ekscytującymi przeżyciami. Zaplanowane spektakle odbędą się: 13.06., 18.06. i 22.06. W sumie będzie to zakończenie 7 warsztatów artystycznych: trzech grup Teatru Młodych, Muzycznego Teatrzyku, warsztatów teatralno-plastycznych, warsztatów teatralno-muzyczno-plastycznych oraz Teatru w Centrum. To idealna okazja na przedstawienie swoim bliskim efektów twórczej pracy naszych uczestników, tworzonej przez cały semestr. Zajęcia prowadzone dla młodszych dzieci - do 4,5 lat – zakończą się uroczystymi zajęciami z poczęstunkiem (28 i 29.06.). 

Tak jak wspomniano powyżej, nasze działania obejmują także warsztat teatralny dla dorosłych, który osiąga ze swoimi wypracowanymi na zajęciach spektaklami niemałe sukcesy. Między innymi w kwietniu tego roku zdobyli oni ze swoim zeszłorocznym spektaklem „Law Law Law” II miejsce w I Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Amatorskich TOR w Smolcu. W tym roku w ramach Jubileuszu będzie można obejrzeć ten spektakl ponownie. 2.06. o godzinie 20:00 w naszej siedzibie przy ulicy Kuźniczej 29a pojawi się możliwość bezpłatnego wzięcia udziału w pokazie. Po wyrażeniu chęci wzięcia udziału w wydarzeniu mailowo (koordynator@centrumtworczosci.pl) lub telefonicznie (661 136 434) będą Państwo poproszeni o odebranie zarezerwowanej ilości wejściówek (darmowych) w naszym biurze. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty organizowane we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka opieramy na dawaniu uczestnikom przestrzeni do tworzenia, eksperymentowania, a poprzez to - rozwijania wyobraźni. Wszystko to w formie kreatywnego połączenia edukacji z zabawą. Dlaczego rozwój wyobraźni, twórczości i umiejętności ekspresji jest tak ważny? Od najmłodszych lat warto, szczególnie poprzez kreatywną zabawę, przygotowywać dzieci, na wyzywania które czekają je w przyszłości. W szkole, pracy, a także życiu osobistym. Umysł małych dzieci jest jeszcze bardzo chłonny i elastyczny, dzięki czemu łatwiej jest przyswajać nowe umiejętności.  Twórcze, praktyczne zajęcia łączące kompetencje artystyczne ze społecznymi pozwalają dziecku łatwiej radzić sobie ze stresem i walczyć z trudnościami i dzięki temu lepiej się rozwijać i realizować na różnych polach. Wierzymy, że wzmacnianie kreatywności i możliwość partycypacji w działaniach kulturalnych wpływa na wszechstronny rozwój dzieci i pozwala im lepiej funkcjonować w społeczeństwie. Dzięki takiemu modelowi kształcenia ma ono większą szansę na szybszy rozwój i większą innowacyjność. Edukacja od najmłodszych lat, także w sferze kultury i sztuki, jest najlepszą inwestycją nie tylko z punku widzenia rodziców, ale także społeczeństwa i państwa.

 Równie ważną częścią jest bogaty rozwój kompetencji społecznych. Dzieci uczą się pracować w grupie, dyskutować. Rozwijają umiejętności wyrażania swojego zdania, emocji, negocjacji, obserwują reakcje swoich koleżanek i kolegów. Wszystko to ułatwi im w przyszłości wchodzenie w nowe interakcje i grupy, tworzenie relacji prywatnych i zawodowych. Dodatkowo dzieci budują pewność siebie i oswajają się z wystąpieniami publicznymi. Oczywiście jest to początek długiego procesu, warto go jednak zacząć już od najmłodszych lat, korzystając z doświadczenia profesjonalistów. Działania WCTD są bardzo innowacyjne. Jako pierwsi we Wrocławiu postawiliśmy na działania międzypokoleniowe oraz wprowadziliśmy wielomodułowe warsztaty, na których dziecko ma szansę poznać kilka kierunków sztuki.

W zeszłym roku (2022) we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka w warsztatach bazowych wzięło udział 321 osób. Natomiast 53 osoby skorzystały bezpłatnie z naszej oferty ze względu na trudną sytuację finansową. 

Świętuj razem z nami!

 

Z poważaniem

Małgorzata Strońska

Prezes i Założycielka Fundacji Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka

„Jak pomagać dzieciom radzić sobie z emocjami”

Warsztat dla rodziców

Z okazji 25-lecia Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka przygotowaliśmy wiele atrakcji dla najmłodszych, ale nie zapominamy o rodzicach! Dlatego przedstawiamy propozycję dla opiekunów –warsztat „Jak pomagać dzieciom radzić sobie z emocjami”.

Warsztat powstał z myślą o osobach, które odczuwają przytłoczenie i nieraz bezradność, gdy ich dzieci wpadają w złość, boją się albo płaczą oraz pragną oswajać świat emocji – własnych i dzieci, by w ich życiu było więcej spokoju i równowagi. 

To także propozycja dla rodziców, którzy są zmęczeni wymyślaniem kar i nagród i pragną opierać swoje rodzicielstwo na więzi, szacunku, bliskości i uznawaniu potrzeb dzieci i swoich własnych.

Dzięki udziałowi w nim dowiesz się, w jaki sposób wspierać dzieci, by uczyły się rozumieć, przeżywać i regulować trudne emocje.

Zajęcia poprowadzi Małgorzata Rybak – coach CCA, trener oraz autorka książek. 

Więcej  informacji  https://malgorzata-rybak.pl

Zapraszamy do Naszego Centrum 13 października na godzinę 18:00!

Koszt: 140zł/za osobę, 250 zł/ za rodziców.

Czas trwania: 2, 5 godziny.

Obowiązuje formularz zapisów na warsztat dla rodziców: https://centrumtworczosci.pl/jak-pomagac-dzieciom-radzic-sobie-z-emocjami-warsztat-z-okazji-25-lecia/

„Teatr na linie”

Z okazji 25-lecia Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka przygotowaliśmy warsztaty dla dzieci, aby mogły pobudzić swoje artystyczne zdolności! Tematem przewodnim jest „Teatr na linie”, w ramach którego proponujemy m.in. zabawy muzyczne przy pomocy instrumentów zawieszonych na linie, zabawy ruchowe z wykorzystaniem liny, gry teatralne, tworzenie obrazów ze sznurków oraz wiele więcej ciekawych aktywności! W każdej z naszych sal będą czekać Nasi doświadczeni i pełni pasji instruktorzy z niezwykle ciekawymi zadaniami. Każdy  uczestnik, który „zaliczy” wszystkie warsztaty otrzyma specjalny jubileuszowy dyplom.

Rodzicom, którzy jeszcze zastanawiają się nad ofertą  Centrum na nowy semestr polecamy udział w tych warsztatach, będzie to idealna okazja zapoznania się z naszą przestrzenią i  sposobem pracy. 

Naszych stałych bywalców zapraszamy do wspólnego świętowania, w tym dniu będzie można posmakować różnych dziedzin sztuki w nowej odsłonie i wspaniale się bawić. 

Warsztaty będą prowadzone w grupach wiekowych przeznaczone dla dzieci w wieku 2,5 do 6 lat.

Więcej informacji na stronie: https://centrumtworczosci.pl/bez-kategorii/warsztaty-z-okazji-25-lecia-pt-teatr-na-linie/

Zapraszamy 23 września na godzinę 12:00 do Naszego Centrum!

Czas trwania: 3 godziny z przerwami

Koszt zajęć: 59 zł/osobę

Link do zapisów: https://centrumtworczosci.pl/teatr-na-linie-warsztat-z.../

Dzieci do lat 3 biorą udział w warsztatach z jednym opiekunem.

Rodzaje wolontariaru

Wybierz odpowiednią dla siebie formę współpracy!

tekst

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.

tekst

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.

Centrum
Twórczości
Dziecka

Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 20 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Kontakt

ul. Kuźnicza 29a, II piętro
50-138 Wrocław
Telefon: 661 136 434

Poniedziałek – czwartek: 9:00-18:00
Piątek: 9:00-16:00

Strona jest własnością Fundacji Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
homeapartmentheartstareyefile-emptygraduation-hatlicensepicturebookuserusersbubbleselectsmileclockmagnifiermenulist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram