Jesteśmy wrocławską fundacją, która zajmuje się wspieraniem kreatywności młodego pokolenia. Rozwijamy twórczość dzieci już od pierwszego miesiąca życia. Działamy na rzecz dzieci przedszkolnych, szkolnych, młodzieży a nawet dorosłych. Wiele naszych inicjatyw ma charakter społeczny, ich celem jest zapewnienia dostępu do kultury dzieciom zagrożonym wykluczeniem.
Nasza działalność opiera się przede wszystkim na organizacji warsztatów rozwijających umiejętności teatralne, plastyczne i muzyczne. Prowadzimy je w oparciu o autorskie, doskonalone od lat, programy przygotowane przez doświadczonych instruktorów i realizowane z zaangażowaniem, pasją i profesjonalizmem. Treści naszych warsztatów są ściśle i merytorycznie związane z tematyką artystyczną i kulturalną, ale zakładające także rozwój osobowości dziecka, pomagające w zdobywaniu wiedzy o sobie i w odkrywaniu własnej wartości. Od 25 lat oferujemy odpłatne warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży, gdzie każdy może znaleźć grupę w swoim przedziale wiekowym.
Oprócz opisywanych warsztatów artystycznych we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka mają miejsce dodatkowe projekty o charakterze społecznym. Między innymi współpracujemy z ośrodkami i świetlicami na rzecz dzieci zagrożonych wykluczeniem z kultury oraz z dziećmi z niepełnosprawnościami fizycznymi i psychicznymi. Dzięki udziałowi w warsztatach między innymi dzieci o mniejszych szansach, pochodzące z rodzin wielodzietnych czy domów objętych opieką asystentów MOPS, mogą nabywać nowe kompetencje społeczne, wzmacniać swoje dobre strony, a także uczyć bycia świadomymi odbiorcami i twórcami sztuki.
W ostatni piątek, 24.11., spotkaliśmy się ze wszystkimi ważnymi dla funkcjonowania Fundacji osobami i razem świętowaliśmy tegoroczny Jubileusz Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka. Byli to uczestnicy warsztatów i ich rodzice, darczyńcy, reprezentanci instytucji, z którymi współpracujemy lub współpracowaliśmy przez ostatnie 25 lat, instruktorzy i pracownicy, bliscy, znajomi, reprezentanci miasta i wszystkie inne osoby, które wspierają działalność WCTD.
Nasze plany objęły etiudę artystyczną uczestników warsztatów, prezentację XXV - lecia działalności WCTD, jubileuszowy tort, spektakl grupy dla dorosłych Teatr w Centrum pt. „LAW LAW LAW”, a także przyjęcie dla zaproszonych gości.
Serdecznie dziękujemy, że świętowaliście z nami, a także za zaangażowanie i włożoną pracę w funkcjonowanie naszej instytucji.
Propozycją jednorazowego spotkania dla dzieci w wieku 2,5-6 lat jest „Teatr na linie”. Podczas zajęć dziecko będzie mogło przetestować różne rodzaje warsztatów artystycznych dla dzieci razem ze swoimi rówieśnikami. Gwarantujemy warsztaty muzyczne, plastyczne i teatralne, trwające 45 minut każde. Podczas jednego spotkania dziecko weźmie udział w trzech warsztatach. W sumie wydarzenie potrwa 3h z przerwami. W ramach zajęć proponujemy: malowanie fragmentem liny, tworzenie obrazów ze sznurków, tworzenie instalacji, zabawy muzyczne przy pomocy instrumentów zawieszonych na linie, gry teatralne i wiele innych.
Aby dzieci czuły się komfortowo stworzymy dwie grupy wiekowe: 2,5-4 lat oraz 5-6 lat. Dzieci do lat 4 będą brać udział w zajęciach wraz z opiekunami. Natomiast starsi uczestnicy wezmą udział w warsztatach samodzielnie.
Na każdych z planowanych zajęć będą czekać nasi doświadczeni i pełni pasji instruktorzy z niezwykle ciekawymi zadaniami, których motywem przewodnim będzie oczywiście lina. Każdy uczestnik, który ukończy wszystkie z trzech warsztatów otrzyma specjalny jubileuszowy dyplom.
Więcej informacji: https://centrum twórczości.pl/bez-kategorii/warsztaty-z-okazji-25-lecia-pt-teatr-na-linie/
Powtórnie pojawi się okazja na zobaczenie nagradzanego spektaklu grupy dla dorosłych Teatr w Centrum. Tym razem jednak pokaz będzie zamknięty.
"LAW LAW LAW" SZTUKA O MAŁO CO TEATRALNA wg. Władysława Sikory.Historyjka stara jak świat - jest Królewicz, a więc musi być do pary Ona - Królewicza Żona. Jest tylko jeden mankament, Królewicz wyjątkowo nie wygląda jak z okładki "żurnala". I co teraz? Mimo, że urody brak, to ślub na zamku musi być. Jaka będzie puenta? Wpadnijcie, a się przekonacie:)
Gwarantujemy niezłą około godzinną dawkę śmiechu, a może i łez jednocześnie.
Teatr "w Centrum" w kwietniu tego roku zdobył ze swoim spektaklem „Law Law Law” II miejsce w I Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Amatorskich TOR w Smolcu.
Przedstawienie odbędzie się 24.11.
Z okazji 25-lecia Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka przygotowaliśmy wiele atrakcji dla najmłodszych, ale nie zapominamy o rodzicach! Warsztat powstał z myślą o osobach, które odczuwają przytłoczenie i nieraz bezradność, gdy ich dzieci wpadają w złość, boją się albo płaczą oraz pragną oswajać świat emocji – własnych i dzieci, by w ich życiu było więcej spokoju i równowagi.
To także propozycja dla rodziców, którzy są zmęczeni wymyślaniem kar i nagród i pragną opierać swoje rodzicielstwo na więzi, szacunku, bliskości i uznawaniu potrzeb dzieci i swoich własnych. Dzięki udziałowi w nim dowiesz się, w jaki sposób wspierać dzieci, by uczyły się rozumieć, przeżywać i regulować trudne emocje. Zajęcia poprowadzi Małgorzata Rybak – coach CCA, trener oraz autorka książek https://malgorzata-rybak.pl
Wydarzenie planowane jest w Centrum na 29 listopada na godzinę 18:00.
Więcej informacji https://centrumtworczosci.pl/jak-pomagac-dzieciom-radzic-sobie-z-emocjami- warsztat-z-okazji-25-lecia/
Dodatkowo uczestnicy warsztatów, odbywających się w semestrze zimowym 2023/24, będą mieli możliwość wkładu artystycznego w obchody. Czeka nas między innymi krótki pokaz przedstawiony przez dzieci z warsztatów teatralno-muzyczno-plastycznych (5-6lat) a także wernisaż prac plastycznych dzieci z Figli i wybryków w krainie plastyki (3,5-4,5 lat) i warsztatów teatralno-plastycznych (7-12 lat).
Pokaz planowany jest na 24.11., kiedy to Fundacja planuje uroczyste świętowanie Jubileuszu z zaproszonymi gości. Natomiast wernisaż odbędzie się 5-6.12. w godzinach wieczornych. Wstęp na wernisaż jest wolny.
ul. Kuźnicza 29a, II piętro
50-138 Wrocław
NIP 897-167-91-68
Telefon: 661 136 434
Poniedziałek 09:00-12:00, 14:00-19:00
Wtorek 09:00-15:00, 17:00-20:00
Środa 09:00-19:00
Czwartek 09:00-20:00