Top

Aktualności


Lista aktualności

Dołącz do naszej Grupy na Facebooku Licytacje

Serdecznie zapraszamy do dołączenia naszej Grupy na Facebooku Licytacje Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka. Grupa powstała, aby wesprzeć zbiórkę na rzecz działalności naszej fundacji. Dalsze funkcjonowanie Centrum jest zagrożone, dlatego zachęcamy do włączenia się w akcję #OcalCentrumTwórczości Wszystkich, którym losy funkcjonowania WCTD nie są obojętne, zapraszamy do licytacji.

Czytaj więcej

Podpisz petycję! Akcja #OcalCentrumTwórczości trwa!

Od 20 lat Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka działa we Wrocławiu i wzbogaca ofertę kulturalną miasta skierowaną do dzieci, młodzieży i dorosłych – wrocławskich rodzin. Kilkumiesięczny lockdown gospodarczy oraz konieczność izolowania się i unikania kontaktów społecznych – będące skutkiem koronawirusa – bardzo negatywnie wpłynęły na bieżące finanse Centrum.

Czytaj więcej

Szukasz pracy? Dołącz do naszego zespołu!

Poszukujemy osoby do pracy w sekrariacie biura, która uzupełni nasz zespół i będzie dla nas wsparciem organizacyjnym  w ramach zatrudnienia subsydiowanego, projektu "„Dolny Śląsk – dobra praca” oraz "„Dolny Śląsk – dobra praca 2" Regionalnego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych RCWIP.  

Czytaj więcej

Zajęcia online

Informujemy, że od poniedziałku 9.11 wszystkie warsztaty są prowadzone w trybie online za pośrednictwem platformy Zoom. Informacje i link z dostępem do zajęć zostanie przesłany uczestnikom w wiadomości e-mail.

Czytaj więcej

Poznaj naszych Ambasadorów: Anna Wyszkoni, Marta Kwiek, Łukasz Garlicki, Marcin Styczeń

Ambasadorką naszej akcji #OcalCentrumTwórczości została Anna Wyszkoni. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Jedna z najbardziej doświadczonych i cenionych wokalistek na polskiej scenie muzycznej. Jako wokalistka i jako mama bardzo docenia istnienie Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka, do której często uczęszcza ze swoją córeczką Polą.  Zachęca do wsparcia. Możesz pomóc i Ty!

Czytaj więcej

Łukasz Garlicki - poznaj naszego kolejnego ambsadora!

Ambasadorem naszej akcji #OcalCentrumTwórczości został Łukasz Garlicki. Polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, reżyser teatralny. Obecnie wciela się m.in. w postać Sebastiana Olszańskiego w serialu Brzydula 2. Jako artysta i świeżo upieczony tata zachęca do wsparcia Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka.

Czytaj więcej

Absolwenci Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka

Przedstawiamy Wam naszego absolwenta - Grzegorza Wielgoszewskiego. To właśnie we Wrocławskim Centrum Twórczości rozpoczął przygodę z teatrem, co uważa za głębokie doświadczenie, które procentuje do dziś. Zapraszamy do posłuchania :)

Czytaj więcej

Śpiewanki Patriotyczne dla Najmłodszych

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka zaprasza do posłuchania Śpiewanek dla Najmłodszych przygotowanych z okazji Święta Niepodległości. Śpiewanki przygotowane są dla najmłodszych dzieci do słuchania i wykorzystania do wspólnych muzycznych zabaw z rodzicami w domu. W śpiewankach wykorzystano polskie piosenki i melodie patriotyczne. Zapraszamy do słuchania!

Czytaj więcej

Kochani Darczyńcy! Dziękujemy!

Kochani Nasi Darczyńcy!  Nasza zbiórka dobiega końca. Został ostatni dzień!

Czytaj więcej

Finał projektu Teatr Trzech Generacji

W piątek 18 grudnia zakończyliśmy kolejną edycję warsztatów Teatru Trzech Generacji - wyjątkowego projektu zrzeszającego trzy polokenia - dzieci, ososby dorosłe i seniorów. Tym razem część zajęć musiała odbyć się zdalnie ze względu na pandemię COVID-19. Było to wyzwanie zarówno dla uczestników, jak i prowadzącej - Marty Kwiek, ale wszyscy poradzili sobie z nim doskonale! Na zakończenie pracy zrealizowali oni spektakl w nietypowej formie - zobaczcie sami! Serdecznie gratulujemy udziału wszystkim aktorom!

Czytaj więcej