Top

Dzieci i młodzież


Teatr Młodych - warsztaty teatralne dla młodzieży

Warsztaty teatralne dla młodzieży to kreatywny pomysł na spędzenie wolnego czasu, a przede wszystkim praca nad warsztatem aktorskim w przyjaznej grupie młodzieży pod okiem doświadczonego, cieszącego się ogromnym autorytetem instruktora i reżysera teatru dziecięcego i młodzieżowego.

Czytaj więcej

Warsztaty teatralno-plastyczne dla dzieci w wieku 7-12 lat

Warsztaty wszechstronnie rozwijające, które uaktywniają wyobraźnię, kształtują zdolność autoprezentacji oraz indywidualność dziecka, a poprzez wspólne przygotowywanie etiud uczą także współpracy w grupie.

Czytaj więcej

Warsztaty artystyczne dla dzieci młodzieży i dorosłych

Prowadzone przez Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, unikatowe we Wrocławiu, zajęcia dla dzieci mają charakter kompleksowy. Dziecko, uczestnicząc w jednym kursie, ma szansę poznać więcej niż jedną dziedzinę sztuki (np. warsztaty teatralno-plastyczne). Zajęcia prowadzone są w małych grupach. Dysponujemy zapleczem teatralnym i sceną, które umożliwiają realizację marzeń o występie na profesjonalnej scenie teatralnej przed 100-osobową widownią.

Czytaj więcej

Bezpłatne warsztaty dla klas w nowym roku szkolnym!

We wrześniu będziemy kontynuować bezpłatne warsztaty dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych. Są jeszcze wolne miejsca, już dziś możesz zapisać swoją klasę do udziału w projekcie! ABC sztuki XX wieku to to cykl bezpłatnych warsztatów artystycznych, które wykorzystując nowoczesne metody edukacji nieformalnej, pozwolą dzieciom zapoznać się z najważniejszymi kierunkami, twórcami i zjawiskami sztuki XX wieku oraz stworzyć własne dzieła sztuki nowoczesnej. W projekcie może wziąć udział 12 klas. Każda klasa  uczestnicząca w projekcie weźmie udział w cyklu trzech spotkań (będzie zatem trzykrotnie gościć w naszej organizacji) we Wrocławskiem Centrum Twórczości Dziecka. Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie podgrupy. Udział jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona! Pierwsze zajęcia odbyły się w czerwcu, kolejne odbędą się w nowym roku szkolnym w okresie wrzesień-listopad 2019.

Czytaj więcej

Dziękujemy Naszym Darczyńcom!

Dziękujemy Wszystkim Naszym Darczyńcom za wpłaty! Dzięki Waszej pomocy, w tym roku, aż 175 dzieci obejrzało bezpłatnie spektakl w ramach naszej akcji Ufunduj dziecku bilet!

Czytaj więcej

Ufunduj dziecku bilet - program bezpłatnych biletów

SPECJALNA OFERTA BEZPŁATNYCH BILETÓW DO TEATRU DLA NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYCH DZIECI W KLASIE

Czytaj więcej

ABC Sztuki XX wieku

ABC sztuki XX wieku to cykl bezpłatnych warsztatów artystycznych, które wykorzystując nowoczesne metody edukacji nieformalnej, pozwolą dzieciom zapoznać się z najważniejszymi kierunkami, twórcami i zjawiskami sztuki XX wieku oraz stworzyć własne dzieła sztuki nowoczesnej. Warsztaty teatralno-plastyczne opierają się na atrakcyjnych metodach pracy (w dziedzinie teatru działania z pogranicza performance’u i happeningu, w dziedzinie plastyki – instalacje, formy przestrzenne). Istotnym elementem warsztatów jest współdziałanie – dzieci pracują w grupach z aktywnym udziałem nauczycieli i opiekunów.

Czytaj więcej

Finałowy pokaz Teatru Młodych

We wtorek 18 czerwca na naszej scenie odbył się wyjątkowy spektakl pt. "Wnętrze" Maurice'a Maeterlinka w reżyserii Piotra Pary. Wystąpili młodzi i uzdolnieni uczestnicy naszych warsztatów teatralnych Teatr Młodych.

Czytaj więcej

Za nami Uroczyste Zakończenie Semestru Artystycznego!

Wczoraj, w niedzielę 16 czerwca, odbyło się uroczyste zakończenie semestru artystycznego we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka!  Mali artyści zaprezentowali efekty intensywnych przygotowań, które trwały przez cały semestr podczas naszych warsztatów:  ⭐️ teatralno-muzyczno-rytmicznych (dzieci 3,5-4,5 lat) ⭐️ teatralno-muzyczno-plastycznych (dzieci 5-6 lat) ⭐️ teatralno-plastycznych (dzieci 7-12 lat) Gratulujemy raz jeszcze Wszystkim Uczestnikom występu na deskach sceny teatralnej, a Instruktorom dziękujemy za ich przygotowanie. Było pięknie, wzruszająco i wyjątkowo! 

Czytaj więcej