Top

Ja i mój Lis. O przyjaźni, z Małym Księciem. Już 10 marca!


Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na magiczną przygodę z Małym Księciem, który opowie o swoim miejscu, innych planetach, a także o tym, co tak naprawdę jest ważne - czyli o miłości, przyjaźni i rodzinie.

Warsztat będzie inspirowany książką i filmem o Małym Księciu, wykorzystamy też tematyczną muzykę.

To już nasze drugie spotkanie z Małym Księciem i tym razem będzie to warsztat o przyjaźni - o tej niezwykłej chwili, gdy Mały Książę napotkał Lisa i dowiedział się, że oswojenie oznacza stworzenie więzi i że właśnie w ten sposób rodzi się przyjaźń. Lis dzieli się z Małym Księciem bardzo ważnym spostrzeżeniem: "Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu".

Na początek zaprezentujemy krótki film animowany, który przypomni albo zapozna wszystkich z historią Małego Księcia.

Następnie, z książki "Mały Książę", uczestnicy wybiorą swój ulubiony obrazek, wraz z sentencją, która mu towarzyszy, przykleją go do białego brystolu i stworzą dalszą jego część zgodnie z własnym pomysłem. Ta grafika z wybraną sentencją będzie tzw. PRZYPOMINACZEM na każdy nowy dzień - będzie przypominać o tym, co tak naprawdę jest ważne.

Na koniec, aby wczuć się w rolę Małego Księcia, każdy uczestnik wykona specjalną koronę, którą ozdobi zgodnie ze swoimi marzeniami.

Kiedy?       W niedzielę, 10.03.2019 r. od 15:00 do 16:30. BRAK WOLNYCH MIEJSC.

Dla kogo?  Dla dzieci w wieku od 4 lat, wraz z rodzicami lub opiekunami.

Gdzie?        We Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka.

Cena:          40 zł (2 osoby: rodzic/opiekun + dziecko)

Uwagi

Rodzice i dzieci powinni być wygodnie ubrani - w rzeczy, które można pobrudzić. Obowiązują gołe stopy :)

Dzieła plastyczne powstaną na dużych arkuszach białego brystolu, które - dla wygody uczestników - rozłożone będą na podłodze.

Proponujemy, aby na warsztat zabrali Państwo mokre chusteczki, żeby wytrzeć ręce :)

ZAPISY PRZYJMUJEMY do CZWARTKU, 07.03.2019 r. godz. 15:00,  przez FORMULARZ. BRAK WOLNYCH MIEJSC.

Dla uczestników warsztatów bilet na popołudniowy spektakl w cenie 18 zł.

Autorką koncepcji i prowadzącą jest Maja Jędrzejewicz - pedagog, arteterapeuta. Jej głównym zainteresowaniem jest szeroko rozumiana sztuka, którą wykorzystuje, aby kształtować i rozwijać kreatywności u dzieci i młodzieży. Jest zafascynowana różnorodnymi technikami plastycznymi, kartami kreatywnymi oraz dramą, które aktywizują potencjał twórczy u dzieci, młodzieży, a także u dorosłych. Uwielbia książki artystyczne i potrafi swoją pasję przekazać najmłodszym uczestnikom warsztatów. Jej zajęcia się dynamiczne, ciekawe i rozwijają wyobraźnię.

Na pierwszym warsztacie z tego cyklu, jego edycji walentynkowej, która odbyła się 10 lutego 2019 r., na dużych arkuszach szarego papieru malowaliśmy Małego Księcia i Różę. Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z tego wydarzenia, a korony ze zdjęcia na górze strony wykonali najmłodsi uczestnicy :)