Top

Ja i moja planeta. Trzecie spotkanie z Małym Księciem. Już 14 kwietnia!


Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na magiczną przygodę z Małym Księciem, który opowie o swoim miejscu, innych planetach, a także o tym, co tak naprawdę jest ważne - czyli o miłości, przyjaźni i rodzinie.

Warsztat będzie inspirowany książką i filmem o Małym Księciu, wykorzystamy też tematyczną muzykę.

Każdy z nas ma swoje ukochane miejsce, za którym tęskni lub do którego chętnie wraca. Dla Małego Księcia takim miejscem była malutka planeta B 612. Na naszym warsztacie Mały Książę opowie nam o swojej planecie, a uczestnicy namalują ją tak, jak im podpowiada wyobraźnia.

Na początek zaprezentujemy krótki film animowany, który przypomni albo zapozna wszystkich z historią Małego Księcia.

Następnie uczestnicy namalują planetę B 612 za pomocą pasteli i farb na bawełnianej torbie, którą zabiorą do domu. Tym sposobem każdy z uczestników będzie mógł nosić magiczny świat Małego Księcia zawsze przy sobie.​

Na koniec, aby wczuć się w rolę Małego Księcia, każdy uczestnik wykona specjalną koronę, którą ozdobi zgodnie ze swoimi marzeniami.

Kiedy?       W niedzielę, 14.04.2019 r. od 15:00 do 16:30. BRAK WOLNYCH MIEJSC.

Dla kogo?  Dla dzieci w wieku od 4 lat, wraz z rodzicami lub opiekunami.

Gdzie?        We Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka.

Cena:          50 zł (2 osoby: rodzic/opiekun + dziecko)

Uwagi

Rodzice i dzieci powinni być wygodnie ubrani - w rzeczy, które można pobrudzić.

Proponujemy, aby na warsztat zabrali Państwo mokre chusteczki, żeby wytrzeć ręce :)

Dla uczestników warsztatów bilet na popołudniowy spektakl w cenie 18 zł.

Autorką koncepcji i prowadzącą jest Maja Jędrzejewicz - pedagog, arteterapeuta. Jej głównym zainteresowaniem jest szeroko rozumiana sztuka, którą wykorzystuje, aby kształtować  i rozwijać kreatywności u dzieci i młodzieży. Jest zafascynowana różnorodnymi technikami plastycznymi, kartami kreatywnymi oraz dramą, które aktywizują potencjał twórczy u dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Uwielbia książki artystyczne i chętnie je wykorzystuje podczas warsztatów z dziećmi. Jej zajęcia się dynamiczne, ciekawe i rozwijają wyobraźnię.

Na pierwszym warsztacie z tego cyklu, jego edycji walentynkowej, która odbyła się 10 lutego 2019 r., na dużych arkuszach szarego papieru malowaliśmy Małego Księcia i Różę. Oto kilka zdjęć z tego wydarzenia:

 

Zapraszamy również do obejrzenia kilku zdjęć prac, jakie powstały w trakcie warsztatu w dniu 10 marca 2019 r. Drugi warsztat z tego cyklu poświęcony był przyjaźni między Małym Księciem i Lisem: