Top

Twórcze czary-mary z książką! Sennik w bajecznym pudełku


"Twórcze czary-mary z książką, czyli kartowe opowiadanki" to cykl trzech warsztatów, na których uczestnicy będą mieli okazję spotkać się z nowym terminem, jakim jest książka artystyczna. Podczas zajęć młodzi twórcy wraz z rodzicami tworzyć będą magiczne historie za pomocą kart kreatywnych, które przeniosą ich w bajkowy świat. Uczestnicy będą mieli okazję pracować za pomocą takich metod jak collage, frotaż i techniki abstrakcyjne.

Warsztat II "Sennik w bajecznym pudełku"

Pobudka w nieznanym miejscu to początek pewnego opowiadania...

Senne karty przenoszą uczestników do nieznanej dotąd rzeczywistości. Każdy sen zajmie bardzo ważne miejsce w magicznym, ozdobionym symbolami pudełku, które stanie się jednocześnie oprawą wspólnej historii złożonej ze snów.

Kiedy?      W niedzielę, 14.10.2018, od 15:00 do 16:30. Ostatnie warsztaty z tego cyklu odbędą się 18.11.2018.

Dla kogo? Dla dzieci w wieku od 6 lat wraz z rodzicami lub opiekunami.

Gdzie?       We Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka.

Cena:         40 zł (2 osoby: rodzic/opiekun + dziecko)
                      60 zł (3 osoby: rodzic/opiekun + 2 dzieci lub 2 rodziców/opiekunów + dziecko)

ZAPISY PRZYJMUJEMY PRZEZ FORMULARZ do godz. 19:00 w piątek, 12 października, 2018 r.

Późniejsze zapisy prosimy zgłaszać osobiście pracownikowi Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka w niedzielę, 14 października, 2018 r. od godz. 14:30.


Dla uczestników warsztatów bilet na popołudniowy spektakl w cenie 17 zł.

A oto opowieści, które powstały w trakcie pierwszych warsztatów z tego cyklu, w dniu 23 września 2018 r.:

 

 

 

 

Autorką koncepcji i prowadzącą jest Maja Jędrzejewicz - pedagog, arteterapeuta. Jej zainteresowania ogniskują się wokół  wykorzystania szeroko rozumianej sztuki w celu kształtowania  i rozwijania kreatywności u dzieci i młodzieży. Jest zafascynowana  wykorzystywaniem różnorodnych technik plastycznych, kart kreatywnych oraz dramy jako metod aktywizujących potencjał twórczy u dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Swoje zainteresowania skupia wokół książki artystycznej i możliwości jej wykorzystywania podczas warsztatów z dziećmi. Jej zajęcia się dynamiczne, ciekawe i rozwijają wyobraźnię.