Top

Twórcze czary-mary z książką! Mój własny raj na ziemi w bajecznej torbie


"Twórcze czary-mary z książką, czyli kartowe opowiadanki" to cykl trzech warsztatów, na których uczestnicy będą mieli okazję spotkać się z nowym terminem, jakim jest książka artystyczna. Podczas zajęć młodzi twórcy wraz z rodzicami tworzyć będą magiczne historie za pomocą kart kreatywnych, które przeniosą ich w bajkowy świat. Uczestnicy będą mieli okazję pracować za pomocą takich metod jak collage, frotaż i techniki abstrakcyjne.

Warsztaty rodzinne podzielone są na dwie części: pierwsza z nich to wspólna kreacja twórcza, która przechodzi w indywidualną  kreację artystyczną (plastyczną) każdego z uczestników.

Warsztat III "Mój własny raj na ziemi w bajecznej torbie"

Słowo "raj" każdemu z nas kojarzy się inaczej. Karty przeniosą uczestników w krainę wiecznej szczęśliwości, gdzie każdy czuje się swobodnie i beztrosko. Za pomocą kart uczestnicy opowiedzą o tym, jak wyglądałoby takie miejsce, a następnie zobrazują je wraz z rodzicami podczas części plastycznej. Każde dzieło stanie się częścią książki artystycznej, której okładką będzie lniana torba.

Kiedy?      W niedzielę, 18.11.2018, od 15:00 do 16:30. 

Dla kogo? Dla dzieci w wieku od 6 lat wraz z rodzicami lub opiekunami.

Gdzie?       We Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka.

Cena:         40 zł (2 osoby: rodzic/opiekun + dziecko)
                      60 zł (3 osoby: rodzic/opiekun + 2 dzieci lub 2 rodziców/opiekunów + dziecko)

ZAPISY PRZYJMUJEMY PRZEZ FORMULARZ 

Dla uczestników warsztatów bilet na popołudniowy spektakl w cenie 17 zł.

A oto opowieści, które powstały w trakcie pierwszych i drugich warsztatów z tego cyklu, w dniu 23 września i 14 października 2018 r.:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autorką koncepcji i prowadzącą jest Maja Jędrzejewicz - pedagog, arteterapeuta. Jej zainteresowania ogniskują się wokół  wykorzystania szeroko rozumianej sztuki w celu kształtowania  i rozwijania kreatywności u dzieci i młodzieży. Jest zafascynowana  wykorzystywaniem różnorodnych technik plastycznych, kart kreatywnych oraz dramy jako metod aktywizujących potencjał twórczy u dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Swoje zainteresowania skupia wokół książki artystycznej i możliwości jej wykorzystywania podczas warsztatów z dziećmi. Jej zajęcia się dynamiczne, ciekawe i rozwijają wyobraźnię.