Top

Twórcze czary-mary z książką! Mój własny raj na ziemi w bajecznej torbie. Już 16 grudnia!


"Twórcze czary-mary z książką, czyli kartowe opowiadanki" to cykl trzech warsztatów, na których poznamy unikatowe dzieło plastyczne, jakim jest książka artystyczna. Uczestnicy będą pracować za pomocą takich metod jak collage, frotaż i techniki abstrakcyjne. Warsztat podzielony jest na dwie części: pierwsza z nich to wspólne opowiadanie historii, która przechodzi w indywidualną  kreację plastyczną każdego z uczestników.

 

 

Warsztat III "Mój własny raj na ziemi w bajecznej torbie"

Słowo "raj" każdemu z nas kojarzy się inaczej. Karty kreatywne przeniosą uczestników w krainę wiecznej szczęśliwości, gdzie każdy czuje się swobodnie i beztrosko. Uczestnicy opowiedzą o tym, jak wygląda takie miejsce, a następnie zobrazują je, wraz z rodzicami, podczas części plastycznej. Na podstawie opowiedzianych wcześniej historii o własnym raju na ziemi dzieci i rodzice stworzą swoją własną książkę artystyczną. Bawełniana torba stanie się okładką książki, którą zaprojektuje każdy z uczestników. Podczas części plastycznej dzieci używać będą specjalnych farb i pasteli do tkanin, które pozwolą na zobrazowanie opowiedzianych wcześniej historii.

Kiedy?      W niedzielę, 16.12.2018, od 15:00 do 16:30. 

Dla kogo? Dla dzieci w wieku od 6 lat wraz z rodzicami lub opiekunami.

Gdzie?       We Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka.

Cena:         40 zł (2 osoby: rodzic/opiekun + dziecko)
                      60 zł (3 osoby: rodzic/opiekun + 2 dzieci lub 2 rodziców/opiekunów + dziecko)

 

Są jeszcze wolne miejsca! Chętnych zapraszamy do naszego biura w niedzielę o godz. 14:45. Obowiązuje płatność gotówką.

Dla uczestników warsztatów bilet na popołudniowy spektakl w cenie 17 zł!

 

Oto opowieści, które powstały w trakcie pierwszych warsztatów z tego cyklu, 23 września 2018 r.:

 

 

 

 

 

A takie prace nasi uczestnicy stworzyli w niedzielę, 14 października 2018 r.:

 

 

 

 

 

Autorką koncepcji i prowadzącą jest Maja Jędrzejewicz - pedagog, arteterapeuta. Wykorzystuje szeroko rozumianą sztukę w celu kształtowania  i rozwijania kreatywności u dzieci i młodzieży. Jest zafascynowana różnorodnymi technikami plastycznymi, kartami kreatywnymi oraz dramą jako metodami aktywizującymi potencjał twórczy u dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Swoje zainteresowania skupia wokół książki artystycznej i możliwości jej wykorzystania podczas warsztatów z dziećmi. Jej zajęcia się dynamiczne, ciekawe i rozwijają wyobraźnię.