Top

Domowy teatr lalek


"Domowy teatr lalek" to cykl warsztatów, jakich jeszcze nie było! Trzy spotkania dedykowane rodzicom/opiekunom z dziećmi, które przeniosą uczestników w magiczny świat pacynek, kukiełek i cieniowych postaci. To wyjątkowa okazja do twórczego, wspólnego działania i wspólnej radości z osiągniętego celu.

 

Cały cykl składa się z trzech spotkań:

 

Warsztat I "Muppety" - podczas zajęć dowiecie się jak stworzyć własną, unikatową zabawkę typu Muppet. Jest to rodzaj lalki teatralnej (pacynki), posiadającej zdolność mówienia, otwierania i poruszania ustami :-) Sami wybierzecie jaki będzie miała kolor, wyraz buzi, charakter. Poznając technikę, bez trudu stworzycie w domu całą kolekcję przeróżnych muppetowych stworów. Od tego zaś już tylko krok, aby wieczorami zawitał u Was autorski mini teatr, pełen niezwykłych postaci. Każda para podczas zajęć stworzy jedną lalkę. Na zakończenie wspólnie zagramy krótką etiudę teatralną, animując naszych nowych przyjaciół.


  

Warsztat II "Zaczarowane lalki teatru cieni..." to kolejna propozycja z cyklu tworzenia domowego teatrzyku. Tym razem poznamy magiczny świat cieniowych postaci. Dowiemy się jak sprawić, aby zyskały tęczowe kolory, jak stworzyć prawdziwą iluzję lotu i całą masę innych trików i zaklęć rodem z teatru lalek. Razem stworzymy też cieniową scenografię do mini etiudy teatralnej, którą wspólnie odegramy!

 

 


 

Warsztat III "Kukiełki czyli cuda na kiju" zwanym gabitem. Tym razem na warsztatach powstaną lalki kukiełkowe. Dodatkowo aktywujemy im ręce za pomocą drucików i patyczków, tak, by ich możliwości animacyjne były jeszcze większe! Sami zdecydujecie, czy stworzona przez Was postać będzie księżniczką, superbohaterem, czarodziejką, wojownikiem czy kimkolwiek zechcecie. Wspólnie stworzymy bazę i sami zobaczycie jakie to proste. Efekty zazwyczaj zaskakują samych twórców! :-)

 

 Kiedy: 07.05.2017, g. 14:30 - 16:30 - "Muppety"
               21.05.2017, g. 14:30- 16:30 - "Zaczarowane lalki teatru cieni"
               18.06.2017, g. 14:30 - 16:30 - "Kukiełki czyli cuda na kiju"

Dla kogo: dzieci w wieku od 4 lat z rodzicami, opiekunami
Cena za pojedynczy warsztat: 45 zł (2 osoby: rodzic/opiekun + dziecko)
Zgłoszenia przyjmujemy od poniedziałku do piątku przez FORMULARZ

Dla uczestników warsztatów bilet na popołudniowy spektakl w cenie 15 zł!

Ilość miejsc ograniczona!

Autorką koncepcji i prowadzącą jest  Dominika Chochołowska- Bocian