Top

Warsztaty umuzykalniające dla niemowląt


Zajęcia umuzykalniające dla niemowląt oraz przyszłych mam oparte na teorii uczenia się muzyki Edwina Eliasa Gordona.

Czy wiesz, że...

Człowiek słyszy dźwięki otoczenia od dwudziestego tygodnia życia prenatalnego! Zapraszamy zatem na zajęcia, które przeznaczone są dla maluszków już od pierwszych tygodni życia, a także dla mam oczekujących narodzin dziecka, będących w trzecim trymestrze ciąży,
Dowiedziono, że tak wczesny kontakt z muzyką ma dobroczynny wpływ na rozwój zdolności muzycznych, na lepsze jej rozumienie, przyswajanie, a także tworzenie w przyszłości.

W programie:

Zajęcia polegają na osłuchaniu i zapoznaniu się z bogatym językiem muzyki zarówno od strony melodycznej, jak i rytmicznej. Nauczyciel śpiewa krótkie melodie bez słów w różnych skalach muzycznych, przeplatając je różnorodnymi fragmentami rytmicznymi.

Spontaniczne ruchy i dźwięki wydawane przez dziecko są oczekiwanym elementem zajęć i nagradzane odpowiedzią nauczyciela dostosowaną muzycznie do odgłosów wydawanych przez dziecko, co zachęca je do dalszej aktywności i stymuluje jego rozwój.

Spotkania będą wzbogacone o naukę kołysanek i elementy relaksacyjne. Pragniemy również uwrażliwić rodziców na rolę działań artystycznych w życiu dziecka i dać podstawowe narzędzia do kontynuacji twórczej zabawy z dzieckiem w domu.

Kiedy, jak?

Wtorek, godz. 11:30
Zajęcia trwają 45 min

Cena:

Koszt: 470 zł / semestr
(16 spotkań po 40 minut; koszt jednego spotkania to jedynie 30 zł!)

Istnieje możliwość wykupienia pojedynczego wejścia w cenie 39 zł lub karnetu na 4 kolejne warsztaty za 140 zł.

Prowadzący: Katarzyna Żuczkowska