Top

Warsztaty tematyczne


Z nami możesz świętować szczególne dni, takie jak Dzień Wiosny, Dzień Niepodległości, Mikołajki, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Dziecka, Pierwszy Dzień Jesieni. Podczas zajęć dzieci będą miały okazję poznać tradycje danego święta, zwyczaju czy obrzędu. Wybierz się ze swoją klasą na zajęcia artystyczne do Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka we Wrocławiu.

Zależy Ci na innym temacie? My go zrealizujemy!

Możesz się zapisać na zajęcia teatralne, ruchowe lub plastyczne. Mogą być również łączone: teatralno-plastyczne lub teatralno-ruchowo-plastyczne. Wszystkie nasze warsztaty dostosowane są do wieku uczestników. Przygotujemy taki program, aby dzieci i nauczyciele skorzystali jak najwięcej z proponowanych przez nas zajęć. Zapewniamy wszystkie materiały. Po zajęciach dzieci mogą zabrać swoje ze sobą.

 

Najczęściej wybierane zajęcia przez nauczycieli:

 • Warsztaty z okazji Dnia Wiosny (zajęcia plastyczne)
  Tworzenie wianków i kapeluszy wiosennych, które ozdobią głowy podczas witania wiosny.
  Na ciemnych kartkach malujemy plamę białą kredą dla wzmocnienia koloru. Następnie farbami tworzymy wielobarwne kwiaty, które po wycięciu ozdobią nasze okrycia głowy.
   
 • Warsztaty z okazji Mikołajek (zajęcia plastyczno-teatralne)
   
 • Warsztaty o emocjach
  Radość w moim ciele. Głównych celem zajęć jest poznanie czym są emocje, co to jest radość, kiedy ją odczuwamy.
  Wspólne czytanie bajki tematycznie związanej z daną emocją. Rozmowa o tym, co dzieje się z naszym ciałem w momencie jej  przeżywania.
  Tworzenie 3 grup (5 osób w każdej) wspólne odrysowywanie ciała na dużym formacie i oznaczanie danej emocji w odpowiednim miejscu w ciele. Zwracanie uwagi na kolory, jak również otoczenie odrysowanej postaci.
  W klasach starszych zajęcia rozpoczynają od ogólnej rozmowy o emocjach, rozróżnieniu emocji oraz informacji o konkretne, związanej z tematyką zajęć.

 

Galeria zdjęć: