Przejdź do menu
Przejdź do sekcji kontakt

Strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o tym do czego ich używamy. Więcej

Czcionka
Kontrast
Dostępność
Przetłumacz
Przekaż darowiznę 
Fundacji
Twoja darowizna sprawi, że centrum twórczości będzie mogło sprawniej pomagać swoim podopiecznym 
Ufunduj warsztaty małemu artyście
Twoja darowizna sprawi, że dziecko z ubogiej rodziny weźmie udział w warsztatach
Ufunduj bilet małemu widzowi
Swoją darowizną możesz uczynić coś naprawdę wielkiego. Dołącz do naszej akcji i wesprzyj tych, którzy nie mają równych szans. Zadbaj o rozwój kulturalny młodego pokolenia i spraw dziecku radość!
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 25 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Poznaj  fundację
Poznaj naszą historię i siedzibę, założyciela  fundacji, kadrę, instruktorów, jak pomagamy 
Jak pomagamy: cele, działania
Misja/Wizja fundacji
Nasza historia i siedziba
Założycielka fundacji
Kadra Centrum Twórczości
Ach! Teatr
Strona główna Teatru
O Ach! Teatrze
Kalendarz spektakli
Cennik
Bilety
Regulamin
Ach! Teatr jest miejscem, w którym dzieci mogą przenieść się do świata baśni i wyobraźni, od najmłodszych lat poznawać magię teatru i brać udział w fantastycznych przygodach bohaterów spektakli wraz ze swoimi opiekunami. Tworzymy teatr przekazujący wartości, bezpieczny, przyjazny i zaangażowany społecznie. Zapraszamy do miejsca dziecięcych zachwytów!

Żłobek Artystyczny – pierwsze wspólne zabawy z rówieśnikami

Żłobek Artystyczny – pierwsze wspólne zabawy z rówieśnikami

(2 opinie klienta)
Daty: 
do ustalenia

Opis

Spis treści

Żłobek Artystyczny to zajęcia dla dzieci, które opierają się na wszechstronnie rozwijających grach i zabawach w gronie rówieśników, pod kierunkiem instruktora i z bezpieczną obecnością rodzica, do którego w każdej chwili można się przytulić. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 2,5 - 3,5 lat.

W programie warsztatów artystycznych dla dzieci w wieku 2,5 - 3,5 lat:

Celem zajęć jest przygotowanie do przedszkola, które jest nowym i wymagającym samodzielności środowiskiem dla małego człowieka, a także wsparcie rodziców w tym niezwykle ważnym dla rozwoju dziecka okresie życia.
Program obejmuje zabawy dostarczające impulsów z różnych dziedzin sztuki (teatr, muzyka, plastyka, ruch), zabawy integrujące grupę, które przełamują nieśmiałość i kształtują umiejętności komunikacyjne dzieci, zabawy dramowe, zabawy ruchowe uczące dzieci reagowania ciałem na usłyszane dźwięki lub słowa instruktora, zabawy muzyczne rozwijające ekspresję muzyczną dziecka oraz kształtujące poczucie rytmu przez naukę piosenek i poznawanie instrumentów perkusyjnych.

Wspólna zabawa z maluchem to dla opiekuna fantastyczny czas na jego obserwację oraz kreatywny pomysł na spędzanie z nim wolnego czasu, który można przedłużyć, kontynuując zabawy w domu, zmieniając je, modyfikując i angażując pozostałych domowników.

Co można zyskać?

Dlaczego taką urozmaiconą, bogatą w bodźce formę warsztatów, przy jednoczesnych udziale rodziców uznajemy za najlepszą?

Dzieci już od najmłodszych lat powinny mieć zapewnioną możliwość rozwoju i edukacji poprzez zabawę. Jest to najbardziej efektywna forma poznawania świata w tym wieku. Dziecko powinno móc samo doświadczać, próbować, eksperymentować. Jego umysł i wyobraźnia rozwijają się wtedy najlepiej. Ważne jednak, aby odbywało się to w bezpiecznych, przystosowanych do tego warunkach, pod opieką profesjonalnych instruktorów. Będą oni czuwać nad prawidłowym przebiegiem zajęć, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb najmłodszych uczestników. Z kolei obecność opiekunów zapewni poczucie bezpieczeństwa, bardzo istotne w kontekście możliwości wszechstronnego rozwoju i edukacji.

Proponowane przez nas zajęcia uczą dzieci większej otwartości na nowe możliwości, lepszego radzenia sobie ze stresem i poziomem niepewności w kontaktach z innymi, a także kształtują bardziej otwarty umysł z wysoko rozwinięta kompetencją krytycznego myślenia i kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów. 

Kiedy odbywają się warsztaty artystyczne dla dzieci i jak długo trwają?
Zajęcia odbywają się w środy o godz. 17:30
Zajęcia trwają 45 min.

WAŻNE! W przypadku płatności z góry za cały semestr (16 zajęć) cena pojedynczych zajęć jest niższa.
Zachęcamy do zapoznania się z cennikiem:
https://centrumtworczosci.pl/cennik-warsztaty/

2 opinie dla Żłobek Artystyczny – pierwsze wspólne zabawy z rówieśnikami

  1. Mama Basi

    Od warsztatów artystycznych oczekuję, że zainteresują moje dziecko muzyką, animacją. Cieszę się, kiedy na zajęciach pojawiają się instrumenty zamiast muzyki z telefonu. Fajnie, że jest również na tych warsztatach element plastyczny.
    Poleciłabym warsztaty artystyczne w WCTD innym. Chodzimy obie, dziecko może się zaangażować, nie boi się, bo rodzic jest obok. Warsztaty w Centrum Twórczości to świetne przygotowanie przed pójściem do żłobka.

  2. Mama Aleksandra

    Uczęszczaliśmy na zajęcia przez 3 semestry, zajęcia są różnorodne i angażujące dziecko i rodzica. Nie ma miejsca na nudę 🙂 Będziemy bardzo miło wspominać zajęcia i Panią Alicję 🙂

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisy i cennik warsztaty indywidualne

Centrum
Twórczości
Dziecka

Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 20 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Kontakt

ul. Kuźnicza 29a, II piętro
50-138 Wrocław
NIP 897-167-91-68
Telefon: 661 136 434

 

Poniedziałek 10:00-15:00
Wtorek 10:00-15:00
Środa 10:00-15:00
Czwartek 10:00-15:00

Strona jest własnością Fundacji Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
homeapartmentheartstareyefile-emptygraduation-hatlicensepicturebookuserusersbubbleselectsmileclockmagnifiermenulist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram