Przejdź do menu
Przejdź do sekcji kontakt

Strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o tym do czego ich używamy. Więcej

Czcionka
Kontrast
Dostępność
Przetłumacz
Przekaż darowiznę 
Fundacji
Twoja darowizna sprawi, że centrum twórczości będzie mogło sprawniej pomagać swoim podopiecznym 
Ufunduj warsztaty małemu artyście
Twoja darowizna sprawi, że dziecko z ubogiej rodziny weźmie udział w warsztatach
Ufunduj bilet małemu widzowi
Swoją darowizną możesz uczynić coś naprawdę wielkiego. Dołącz do naszej akcji i wesprzyj tych, którzy nie mają równych szans. Zadbaj o rozwój kulturalny młodego pokolenia i spraw dziecku radość!
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 25 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Poznaj  fundację
Poznaj naszą historię i siedzibę, założyciela  fundacji, kadrę, instruktorów, jak pomagamy 
Jak pomagamy: cele, działania
Misja/Wizja fundacji
Nasza historia i siedziba
Założycielka fundacji
Kadra Centrum Twórczości
Ach! Teatr
Strona główna Teatru
O Ach! Teatrze
Kalendarz spektakli
Cennik
Bilety
Regulamin
Ach! Teatr jest miejscem, w którym dzieci mogą przenieść się do świata baśni i wyobraźni, od najmłodszych lat poznawać magię teatru i brać udział w fantastycznych przygodach bohaterów spektakli wraz ze swoimi opiekunami. Tworzymy teatr przekazujący wartości, bezpieczny, przyjazny i zaangażowany społecznie. Zapraszamy do miejsca dziecięcych zachwytów!

Teatr Młodych - warsztaty teatralne dla młodzieży

Teatr Młodych - warsztaty teatralne dla młodzieży

(3 opinie klienta)
Daty: 
do ustalenia

Opis

Spis treści

Warsztaty teatralne dla młodzieży to kreatywny pomysł na spędzenie wolnego czasu, a przede wszystkim możliwość rozwijania warsztatu aktorskiego w przyjaznej grupie młodzieży pod okiem Piotra Pary – doświadczonego, cieszącego się ogromnym autorytetem instruktora i reżysera teatru dziecięcego i młodzieżowego (Pan Piotr prowadzi grupy mające zajęcia w środę) oraz Pauliny Jagiełło –  animatorki kultury i instruktorki teatralnej, absolwentki specjalizacji teatralnej Policealnego Studium Animatorów Kultury "SKiBA" we Wrocławiu (zajęcia w poniedziałki).

Dla kogo przeznaczone są warsztaty „Teatr Młodych”?

Zajęcia teatralne Teatr Młodych przeznaczone są dla młodzieży w wieku 13-18 lat.

Warsztaty teatralne dla młodzieży. Co w programie?

W ramach warsztatów artystycznych „Teatr Młodych” młodzież biorąca w nich udział poznaje elementarne zadania aktorskie, małe formy sceniczne oraz – na dalszym etapie – tworzy spektakle teatralne.

Uczestnicy poznają zasady zachowania na scenie, rozwijają umiejętność recytowania, budowania dialogu, samodzielnego myślenia, pracy twórczej oraz współpracy w grupie, poszukując niebanalnych rozwiązań teatralnych i rozwijając wyobraźnię. W dużej mierze mają także wpływ na kształt działań scenicznych.

W grupach zaawansowanych warsztaty obejmują elementy treningu aktorskiego, czyli intensywniejszej pracy nad techniką mowy:

 • kontrolą skrajnych emocji,
 • głębszym wchodzeniem w rolę,
 • budowaniem roli na bazie emocjonalnych motywacji postaci.

Na zakończenie semestru zaproszonym gościom prezentowany jest spektakl przygotowany w trakcie warsztatów przez uczestników.

Co można zyskać?

Ważnym aspektem zajęć jest budowanie w nastolatkach poczucia pewności siebie, umiejętności wyrażania własnego zdania, a także efektywnej współpracy z innymi osobami. Wszystkie te kwestie będą w dalszym życiu odgrywać istotną rolę tak prywatnie, jak i w szkole, a w przyszłości w pracy zawodowej. Umiejętności sceniczne, wcielanie się w różne role, dostosowanie się do danej sytuacji z pewnością niejednokrotnie się przydadzą a im lepiej będą rozwinięte, im łatwiej i swobodniej będą przychodzić, tym lepszy efekt mogą przynieść. Z tych powodów udział w naszych zajęciach warto rozważyć nie tylko ze względu na niewątpliwą frajdę z poznawania samej sztuki scenicznej, ale także nie mniej istotny aspekt rozwijania kompetencji miękkich.

Kiedy odbywają się warsztaty teatralne dla młodzieży i jak długo trwają zajęcia?

Do wyboru jedna z trzech grup zajęciowych:

 • Poniedziałek, godz. 17:00
 • Środa, godz. 16:15
 • Środa, godz. 17:50

Zajęcia trwają 90 minut.

3 opinie dla Teatr Młodych - warsztaty teatralne dla młodzieży

 1. Mama Mai

  Od warsztatów artystycznych oczekuję rozwoju dziecka, dobrej zabawy i miłej atmosfery, wszystko to mamy na zajęciach w Centrum Twórczości. Jak najbardziej poleciłabym innym warsztaty w WCTD. Córka jest bardzo zadowolona.

 2. Julia

  Ogromny pozytywizm, energia i świetne podejście do dzieci i młodzieży.

 3. Monika Krawczyk

  Wraz z córką jesteśmy bardzo zadowolone z warsztatów. Córka bardzo chętnie uczestniczy w zajęciach już od kilku lat. Jest to miejsce gdzie czuje się wyjątkowo i swobodnie. Serdecznie polecam 🙂

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisy i cennik warsztaty indywidualne

Centrum
Twórczości
Dziecka

Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 20 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Kontakt

ul. Kuźnicza 29a, II piętro
50-138 Wrocław
NIP 897-167-91-68
Telefon: 661 136 434

 

Poniedziałek 10:00-15:00
Wtorek 10:00-15:00
Środa 10:00-15:00
Czwartek 10:00-15:00

Strona jest własnością Fundacji Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
homeapartmentheartstareyefile-emptygraduation-hatlicensepicturebookuserusersbubbleselectsmileclockmagnifiermenulist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram