Przejdź do menu
Przejdź do sekcji kontakt

Strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o tym do czego ich używamy. Więcej

Czcionka
Kontrast
Dostępność
Przetłumacz
Przekaż darowiznę 
Fundacji
Twoja darowizna sprawi, że centrum twórczości będzie mogło sprawniej pomagać swoim podopiecznym 
Ufunduj warsztaty małemu artyście
Twoja darowizna sprawi, że dziecko z ubogiej rodziny weźmie udział w warsztatach
Ufunduj bilet małemu widzowi
Swoją darowizną możesz uczynić coś naprawdę wielkiego. Dołącz do naszej akcji i wesprzyj tych, którzy nie mają równych szans. Zadbaj o rozwój kulturalny młodego pokolenia i spraw dziecku radość!
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 20 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Poznaj  fundację
Poznaj naszą historię i siedzibę, założyciela  fundacji, kadrę, instruktorów, jak pomagamy 
Jak pomagamy: cele, działania
Misja/Wizja fundacji
Nasza historia i siedziba
Założycielka fundacji
Kadra Centrum Twórczości
Sprawozdanie
Ach! Teatr
Strona główna Teatru
O Ach! Teatrze
Kalendarz spektakli
Cennik
Bilety
Regulamin
Ach! Teatr jest miejscem, w którym dzieci mogą przenieść się do świata baśni i wyobraźni, od najmłodszych lat poznawać magię teatru i brać udział w fantastycznych przygodach bohaterów spektakli wraz ze swoimi opiekunami. Tworzymy teatr przekazujący wartości, bezpieczny, przyjazny i zaangażowany społecznie. Zapraszamy do miejsca dziecięcych zachwytów!

Teatr Młodych - warsztaty teatralne dla młodzieży

Teatr Młodych - warsztaty teatralne dla młodzieży

(2 opinie klienta)
Daty: 
do ustalenia

Opis

Warsztaty teatralne dla młodzieży to kreatywny pomysł na spędzenie wolnego czasu, a przede wszystkim rozwijanie warsztatu aktorskiego w przyjaznej grupie młodzieży pod okiem Piotra Pary – doświadczonego, cieszącego się ogromnym autorytetem instruktora i reżysera teatru dziecięcego i młodzieżowego (Pan Piotr prowadzi grupy mające zajęcia w środę) lub Sary Szukalskiej – aktorki, instruktorki teatralnej, filolożki języka polskiego, która od lat współpracuje z Ach Teatrem, Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka oraz prowadzi warsztaty teatralne w Polsce i za granicą (Pani Sara prowadzi zajęcia we wtorki).

Dla kogo przeznaczone są warsztaty „Teatr Młodych”?

Zajęcia teatralne Teatr Młodych przeznaczone są dla młodzieży w wieku 13-18 lat.

Warsztaty teatralne dla młodzieży. Co w programie:

W ramach warsztatów artystycznych Teatru Młodych młodzież biorąca w nich udział poznaje elementarne zadania aktorskie, małe formy sceniczne oraz – na dalszym etapie – tworzy spektakle teatralne.

Uczestnicy poznają zasady zachowania na scenie, rozwijają umiejętność recytowania, budowania dialogu, samodzielnego myślenia, pracy twórczej oraz współpracy w grupie, poszukując niebanalnych rozwiązań teatralnych i rozwijając wyobraźnię. W dużej mierze mają także wpływ na kształt działań scenicznych, ich charakter komediowy czy tragiczny.

W grupach zaawansowanych warsztaty obejmują elementy treningu aktorskiego, czyli intensywniejszej pracy nad techniką mowy:

 • kontrolą skrajnych emocji,
 • głębszym wchodzeniem w rolę,
 • budowaniem roli na bazie emocjonalnych motywacji postaci.

Na zakończenie semestru zaproszonym gościom prezentowany jest spektakl przygotowany w trakcie warsztatów przez uczestników.

Co można zyskać?

Ważnym, społecznym aspektem zajęć jest budowanie w nastolatkach poczucia pewności siebie, umiejętności wyrażania własnego zdania, a także efektywnej współpracy z, często obcymi, osobami. Wszystkie te kwestie będą u nich odgrywać coraz istotniejszą rolę. W życiu prywatnym, szkole, a w przyszłości w pracy zawodowej. Umiejętności sceniczne, wcielania się w różne role, dostosowania się do danej sytuacji z pewnością niejednokrotnie się przyda. A im lepiej będą one rozwinięte, im łatwiej i swobodniej będą przychodzić, tym lepszy efekt mogą przynieść. Dlatego udział w naszych zajęciach warto rozważyć nie tylko ze względu na niewątpliwą frajdę z nabywania samej sztuki scenicznej, ale także nie mniej istotnych miękkich kompetencji komunikacyjnych i emocjonalnych. 

Kiedy odbywają się warsztaty teatralne dla młodzieży i jak długo trwają zajęcia?

Do wyboru jedna z dwóch grup zajęciowych:

 • Wtorek, godz. 17:30
 • Środa, godz. 16:15
 • Środa, godz. 17.50

Zajęcia trwają 90 min.

2 opinie dla Teatr Młodych - warsztaty teatralne dla młodzieży

 1. Mama Mai

  Od warsztatów artystycznych oczekuję rozwoju dziecka, dobrej zabawy i miłej atmosfery, wszystko to mamy na zajęciach w Centrum Twórczości. Jak najbardziej poleciłabym innym warsztaty w WCTD. Córka jest bardzo zadowolona.

 2. Julia

  Ogromny pozytywizm, energia i świetne podejście do dzieci i młodzieży.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zapisy i cennik warsztaty indywidualne

Centrum
Twórczości
Dziecka

Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 20 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Kontakt

ul. Kuźnicza 29a, II piętro
50-138 Wrocław

Poniedziałek – czwartek: 9:00-18:00
Piątek: 9:00-16:00

Strona jest własnością Fundacji Centrum Twórczości Dziecka
homeapartmentheartstareyefile-emptygraduation-hatlicensepicturebookuserusersbubbleselectsmileclockmagnifiermenulist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram