Przejdź do menu
Przejdź do sekcji kontakt

Strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o tym do czego ich używamy. Więcej

Czcionka
Kontrast
Dostępność
Przetłumacz
Przekaż darowiznę 
Fundacji
Twoja darowizna sprawi, że centrum twórczości będzie mogło sprawniej pomagać swoim podopiecznym 
Ufunduj warsztaty małemu artyście
Twoja darowizna sprawi, że dziecko z ubogiej rodziny weźmie udział w warsztatach
Ufunduj bilet małemu widzowi
Swoją darowizną możesz uczynić coś naprawdę wielkiego. Dołącz do naszej akcji i wesprzyj tych, którzy nie mają równych szans. Zadbaj o rozwój kulturalny młodego pokolenia i spraw dziecku radość!
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 25 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Poznaj  fundację
Poznaj naszą historię i siedzibę, założyciela  fundacji, kadrę, instruktorów, jak pomagamy 
Jak pomagamy: cele, działania
Misja/Wizja fundacji
Nasza historia i siedziba
Założycielka fundacji
Kadra Centrum Twórczości
Ach! Teatr
Strona główna Teatru
O Ach! Teatrze
Kalendarz spektakli
Cennik
Bilety
Regulamin
Ach! Teatr jest miejscem, w którym dzieci mogą przenieść się do świata baśni i wyobraźni, od najmłodszych lat poznawać magię teatru i brać udział w fantastycznych przygodach bohaterów spektakli wraz ze swoimi opiekunami. Tworzymy teatr przekazujący wartości, bezpieczny, przyjazny i zaangażowany społecznie. Zapraszamy do miejsca dziecięcych zachwytów!

Warsztaty plastyczne dla grup

Realizujemy warsztaty w ramach projektów MEiN dla szkół i przedszkoli „Podróże z klasą” oraz „Kto Ty jesteś? – Polak mały”.

Warsztaty plastyczne dla grup

(1 opinia klienta)
Daty: 
do ustalenia

Opis

Warsztaty plastyczne dla grup – twórz i odkrywaj z Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka!

zajęcia plastyczne dla grup warsztaty plastyczne zajęcia plastyczne dla grup

Zapraszamy szkoły, przedszkola i grupy zorganizowane na wyjątkowe warsztaty plastyczne dla grup, które pobudzają kreatywność i rozwijają umiejętności artystyczne uczniów. Zajęcia we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka to doskonała okazja, aby dzieci i młodzież mogły wyrazić siebie, rozwijać zdolności manualne i odkrywać różnorodne techniki plastyczne.

 

Jak wyglądają zajęcia?

Nasze prowadzące do każdej grupy podchodzą indywidualnie, dlatego pojedyncze zajęcia różnią się między sobą.

Przy tworzeniu autorskiego planu warsztatów bierzemy pod uwagę wiek uczestników, liczebność grupy oraz indywidualne potrzeby i preferencje, o których możecie nas poinformować. Następnie dobieramy odpowiednie techniki i materiały. W czasie warsztatów pracujemy w małych grupach do 15 osób, by każdemu uczestnikowi poświęcić uwagę.

W naszej pracowni plastycznej oprócz klasycznych materiałów plastycznych staramy się wykorzystywać różnorodne przedmioty, takie jak: szyszki, żywe kwiaty, ale także materiały z recyklingu (papier rozdrobniony w niszczarce, tekturowe kartony, wytłaczanki po jajkach, plastikowe nakrętki), by dawać uczestnikom narzędzia do kreatywnego wykorzystywania elementów otaczającej ich rzeczywistości.

 

Propozycje tematów zajęć plastycznych

Oprócz zajęć opartych na indywidualnych ustaleniach z daną grupą, możecie skorzystać także z gotowych scenariuszy, które dla Was przygotowaliśmy. 

 

 • Zainspiruj się historią sztuki 

Warsztaty plastyczne „Zainspiruj się historią sztuki” to wyjątkowa okazja, by uczestnicy mogli zgłębić tajniki wybranego kierunku w sztukach plastycznych i wcielić się w role znanych artystów. Zajęcia rozpoczynamy od krótkiej prezentacji, w ramach której  przedstawiamy informacje o danym nurcie, najważniejszych twórców i ich dzieła. Następnie uczestnicy tworzą prace związane z tematyką spotkania. W czasie warsztatów do dyspozycji uczestników pozostają także reprodukcje znanych dzieł, z których mogą czerpać inspirację.

Dzięki połączeniu elementów teoretycznych z praktyką dzieci i młodzież w łatwiejszy sposób przyswajają informacje i zapamiętują je na dłużej. Warsztaty są świetnym uzupełnieniem programu zajęć plastycznych oraz wiedzy o kulturze. Zapraszamy na nie zarówno młodsze dzieci, jak i młodzież licealną.

Wybrane tematy warsztatów:

 • kubizm
 • prymitywizm
 • puentylizm
 • abstrakcjonizm
 • impresjonizm
 • ekspresjonizm
 • minimalizm
 • fowizm
 • surrealizm
 • dadaizm
 • pop art

 

 • Papierowe rzeźby, czyli sztuka papier mâché (cykl 2 zajęć)

Warsztaty plastyczne "Papierowe rzeźby" wprowadzają uczestników w fascynujący świat tworzenia trójwymiarowych form z masy papierowej i kleju. Podczas pierwszych zajęć uczestnicy nauczą się technik modelowania i tworzenia unikalnych rzeźb oraz dekoracji. Prace wykonane techniką papier mâché muszą wyschnąć, warsztaty odbywają się więc w cyklu dwóch spotkań. W czasie drugich zajęć uczestnicy dekorują swoje dzieła.

Warsztaty pozytywnie wpływają na rozwój zdolności manualnych, kreatywności i wyobraźni u osób w każdym wieku.

 

 • Warsztaty plastyczne less-waste

W czasie tego rodzaju warsztatów opieramy się na filozofii less-waste, czyli ograniczenia produkowanych przez ludzi odpadów. Rozmawiamy z uczestnikami o tym, jak ważne we współczesnym świecie jest dbanie o naszą Planetę, przedstawiamy związane z tym wyzwania i pokazujemy, jak połączyć ekologię z zabawą i kreatywnym myśleniem. Prace plastyczne, które powstają w czasie zajęć, stworzone zostają z wykorzystaniem materiałów dnia codziennego (plastikowe butelki, nakrętki, ścinki papieru, tekturowe pudełka itp.).

Zajęcia plastyczne less-waste to świetna okazja do zwiększania świadomości ekologicznej uczestników poprzez twórcze, kreatywne działania. Warsztaty dopasowane są tak do młodszych grup przedszkolnych, jak i szkół.

 

 • Magia kolażu

Warsztaty plastyczne dla grup "Magia kolażu" pozwalają uczestnikom wyrazić swoją kreatywność z wykorzystaniem techniki kolażu. Uczestnicy poznają podstawy komponowania obrazów z różnorodnych materiałów, takich jak gazety, tkaniny czy zdjęcia. Pod okiem naszych instruktorek będą mogli stworzyć unikalne prace, które odzwierciedlą ich indywidualne pomysły i inspiracje, a także wyrazić własne wartości za pomocą form plastycznych. To świetny sposób na rozwijanie umiejętności artystycznych i eksperymentowanie z formą oraz kolorem.

 

 

Zrealizowane przez nas warsztaty dla grup

Wiemy, że najłatwiej opowiedzieć o czymś na przykładach. Poniżej możecie zapoznać się więc z trzema warsztatami, które zrealizowaliśmy dla grup szkolnych i przedszkolnych.

 

 • Abstrakcyjne planety – warsztaty w języku angielskim

Grupa przedszkolna (3-5 lat) odwiedziła nas w ramach warsztatów ruchowo-plastycznych o tematyce kosmosu. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim. Prowadząca przygotowała dla dzieci prezentację, w czasie której zapoznały się z wyglądem poszczególnych planet. Następnie uczestnicy zajęć przy użyciu tekturowych okręgów, farb i brokatu mogli stworzyć własne, abstrakcyjne planety. Powstały dwie prace – tekturowe „stempelki” oraz odbite z ich pomocą formy.

 

 • Kwiatowe kompozycje

Grupa szkolna (7 lat) odwiedziła nas w ramach wiosennych warsztatów teatralno-plastycznych. Dzieci na kolorowych kartkach tworzyły kompozycje z płatków żywych kwiatów. Wykorzystywały do tego również farby, kolorowe sznurki itp.

 

 • Trójwymiarowe formy z masy papierowej

Grupa szkolna (11 lat) odwiedziła nas w ramach warsztatów plastycznych. Prowadząca zaproponowała technikę papier mâché, przy pomocy której uczestnicy stworzyli wybrane przez siebie, trójwymiarowe formy.

 

5 powodów, dla których warto wybrać nasze warsztaty plastyczne dla grup:

 1. Bogaty program zajęć – oferujemy szeroki wachlarz tematów i technik, od malarstwa, przez rzeźbę, aż po kompozycje geometryczne.
 2. Doświadczeni instruktorzy – nasza kadra to wykwalifikowani artyści i pedagodzy, którzy z pasją przekazują swoją wiedzę i doświadczenie. Dzięki nim każde dziecko może odkryć w sobie artyst(k)ę!
 3. Indywidualne podejście – zajęcia są prowadzone w małych grupach, co umozliwia indywidualne podejście do każdego uczestnika. Stawiamy na rozwijanie talentów i wspieranie twórczego myślenia.
 4. Kreatywne materiały i narzędzia – zapewniamy wszelkie niezbędne materiały plastyczne. Uczniowie mają do dyspozycji szeroki wybór farb, kredek, papierów i innych, mniej konwencjonalnych materiałów.
 5. Przyjazna atmosfera – warsztaty odbywają się w przestrzeni sprzyjającej twórczości. Dbamy o to, aby każde dziecko czuło się komfortowo i mogło swobodnie wyrażać swoje potrzeby.

 

Korzyści z uczestnictwa w warsztatach plastycznych dla dzieci i młodzieży:

 • Rozwój wyobraźni – zajęcia stymulują kreatywne, twórcze i abstrakcyjne myślenie oraz pomagają rozwijać wyobraźnię.
 • Zwiększenie pewności siebie – dzięki sukcesom artystycznym dzieci nabierają pewności siebie. Na warsztatach uczą się prezentować swoje indywidualne przeżycia i doświadczenia za pomocą różnorodnych form.
 • Integracja klasy – praca w grupie sprzyja budowaniu więzi między uczniami i wzmacnia współpracę.
 • Edukacja przez sztukę – warsztaty to doskonałe uzupełnienie programu nauczania, które wzbogaca wiedzę uczniów o kulturze i sztuce.

 

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, gdzie znajdziesz więcej informacji o warsztatach dla grup. Zapraszamy także na zajęcia teatralne i ruchowe. Warsztaty można ze sobą łączyć. Zapraszamy np. na zajęcia plastyczno-teatralne. 

Zaobserwuj nasze media społecznościowe (Facebook i Instagram), żeby być na bieżąco z działaniami, jakie prowadzimy.

 

Inspirujemy do twórczego działania – dołącz do nas już dziś na warsztatach plastycznych dla grup!

Warsztaty plastyczne dla klas to nie tylko nauka, ale przede wszystkim świetna zabawa i inspiracja do dalszego rozwoju artystycznego. Wybierz się ze swoją klasą na zajęcia plastyczne w Centrum Twórczości Dziecka – uwolnij twórczy potencjał swoich uczniów!

Do zobaczenia na naszych zajęciach plastycznych dla grup!

 

1 opinia dla Warsztaty plastyczne dla grup

 1. Anonim

  Polecamy warsztaty plastyczne 🙂 Dzieciaki super się bawiły, prowadząca była miła i kompetentna, słuchała dzieci i ich potrzeb. Dla nas było to dobre urozmaicenie codziennych zajęć.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisy i cennik

Jak zarezerwować termin warsztatów?

Skontaktuj się z koordynatorem warsztatów dla grup Centrum Twórczości Dziecka.

Telefon: 661 136 434
Mail: centrum@centrumtworczosci.pl

Zapoznaj się z regulaminem warsztatów.
Następnie wyślemy do Ciebie na e-maila kartę zgłoszeniową ze wszystkimi szczegółami.

Płatności

Płatności za warsztaty należy dokonać gotówką w dniu warsztatów, przed rozpoczęciem zajęć w biurze naszego Teatru (II piętro). Istnieje również możliwość uiszczenia płatności przelewem, ale najpóźniej 7 dni przed terminem warsztatów. Wystawiamy faktury. Przelewu można dokonać wyłącznie po wcześniejszym zgłoszeniu tego faktu pracownikom Fundacji.

Cennik warsztatów dla klas

Dla grupy maksymalnie 15-osobowej:
1 godz. – 360 zł
1,5 godz. - 530 zł
2 godz. – 705 zł
Dla grupy maksymalnie 30-osobowej (praca w dwóch podgrupach po 15 osób):
45 minut – 530 zł
1 godz. – 705 zł
1,5 godz. - 1050 zł
2 godz. – 1400 zł

Centrum
Twórczości
Dziecka

Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 20 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Kontakt

ul. Kuźnicza 29a, II piętro
50-138 Wrocław
NIP 897-167-91-68
Telefon: 661 136 434

 

Poniedziałek 10:00-15:00
Wtorek 10:00-15:00
Środa 10:00-15:00
Czwartek 10:00-15:00

Strona jest własnością Fundacji Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
homeapartmentheartstareyefile-emptygraduation-hatlicensepicturebookuserusersbubbleselectsmileclockmagnifiermenulist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram