Przejdź do menu
Przejdź do sekcji kontakt

Strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o tym do czego ich używamy. Więcej

Czcionka
Kontrast
Dostępność
Przetłumacz
Przekaż darowiznę 
Fundacji
Twoja darowizna sprawi, że centrum twórczości będzie mogło sprawniej pomagać swoim podopiecznym 
Ufunduj warsztaty małemu artyście
Twoja darowizna sprawi, że dziecko z ubogiej rodziny weźmie udział w warsztatach
Ufunduj bilet małemu widzowi
Swoją darowizną możesz uczynić coś naprawdę wielkiego. Dołącz do naszej akcji i wesprzyj tych, którzy nie mają równych szans. Zadbaj o rozwój kulturalny młodego pokolenia i spraw dziecku radość!
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 25 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Poznaj  fundację
Poznaj naszą historię i siedzibę, założyciela  fundacji, kadrę, instruktorów, jak pomagamy 
Jak pomagamy: cele, działania
Misja/Wizja fundacji
Nasza historia i siedziba
Założycielka fundacji
Kadra Centrum Twórczości
Ach! Teatr
Strona główna Teatru
O Ach! Teatrze
Kalendarz spektakli
Cennik
Bilety
Regulamin
Ach! Teatr jest miejscem, w którym dzieci mogą przenieść się do świata baśni i wyobraźni, od najmłodszych lat poznawać magię teatru i brać udział w fantastycznych przygodach bohaterów spektakli wraz ze swoimi opiekunami. Tworzymy teatr przekazujący wartości, bezpieczny, przyjazny i zaangażowany społecznie. Zapraszamy do miejsca dziecięcych zachwytów!

Warsztaty ruchowe dla grup

Realizujemy warsztaty w ramach projektów MEiN dla szkół i przedszkoli „Podróże z klasą” oraz „Kto Ty jesteś? – Polak mały”.

Warsztaty ruchowe dla grup

Daty: 
do ustalenia

Opis

Warsztaty ruchowe dla grup – bawmy się w tanecznym stylu

zajęcia ruchowe dla dzieci  warsztaty ruchowe dla grup

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka serdecznie zaprasza szkoły, przedszkola i grupy zorganizowane do aktywnego spędzania czasu w ramach warsztatów ruchowych dla grup. Zajęcia w naszej Fundacji są idealnym sposobem na rozwój fizyczny i kreatywny dzieci. Warsztaty ruchowe stworzone zostały z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, by zapewniać im możliwość aktywnego spędzania czasu w atmosferze zabawy i twórczej ekspresji. 

Zabierz swoich podopiecznych na chwile ekscytującej zabawy w tanecznym stylu – zapraszamy na warsztaty ruchowe dla grup!

 

Jak wyglądają zajęcia ruchowe dla grup?

Do każdej grupy podchodzimy indywidualnie, więc zajęcia mogą się między sobą różnić. Plan zajęć tworzymy, biorąc pod uwagę wiek uczestników, liczbę dzieci w grupie oraz indywidualne potrzeby i preferencje, o których możecie poinformować nas podczas rezerwowania terminu zajęć.

 

W programie zajęć ruchowych dla grup między innymi:

 • zabawy ruchowe indywidualne, w parach i grupie
 • ćwiczenia muzyczne
 • krótkie etiudy oraz zadania aktorskie w formie zabawy
 • elementy pantomimy, gimnastyki i tańca
 • działania grupowe z wykorzystaniem różnorodnych przedmiotów (chusty KLANZY, folia malarska, kolorowe zwiewne chusteczki itp.)

 

Czego mogą się spodziewać uczestnicy warsztatów ruchowych?

 • Różnorodne aktywności fizyczne – dzieci będą miały okazję uczestniczyć w różnorodnych ćwiczeniach ruchowych z elementami tańca, gimnastyki.
 • Rozwój motoryczny – warsztaty pomagają w rozwijaniu koordynacji ruchowej, równowagi oraz świadomości ciała.
 • Interakcja i współpraca – uczestnicy uczą się pracy w grupie, co sprzyja rozwijaniu umiejętności społecznych i komunikacyjnych.
 • Kreatywne zabawy – nasze zajęcia łączą ruch z elementami sztuki, co pozwala dzieciom na rozwijanie kreatywności i wyobraźni.

 

Zrealizowane przez nas warsztaty dla grup

Wiemy, że najłatwiej opowiedzieć o czymś na przykładach. Poniżej możecie zapoznać się więc z warsztatami, które zrealizowaliśmy dla grup szkolnych i przedszkolnych.

 

 • Podróż w kosmos

Grupa przedszkolna (3-5 lat) odwiedziła nas w ramach warsztatów ruchowo-plastycznych o tematyce kosmosu.  Zajęcia prowadzone były w języku angielskim. Na czas zajęć wyciemniliśmy jedną z sal zajęciowych. Wykorzystaliśmy kolorowe światło i latarki, by uczestnicy poczuli się jak w przestrzeni kosmicznej. Do zabaw ruchowych w rytm muzyki wykorzystaliśmy między innymi folię malarską oraz kolorowy tiul.

 

Dlaczego ruch jest tak ważny dla dzieci?

Nasze ciała do prawidłowego rozwoju potrzebują dużej ilości zróżnicowanego ruchu. Szczególnie ważne jest to współcześnie. W polskich szkołach dzieci większość czasu spędzają siedząc w ławkach, a w domu ich czas zajmuje komputer oraz telewizja. A przecież regularna aktywność fizyczna zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu chorób i urazów. Jest kluczowa także dla psychiki. Jak zauważa dr Elżbieta Olszewska:

Istnieją naukowe dowody, że aktywność fizyczna, zarówno spontaniczna, jak i zorganizowana poprawia kondycję psychiczną młodego człowieka. Ruch i ćwiczenia fizyczne wpływają korzystnie na samopoczucie, ułatwiają radzenie sobie ze stresem, a także wspomagają leczenie oznak depresji, jeśli takie się pojawiają. Aktywność fizyczna przyczynia się również do poprawy takich sprawności umysłowych, jak szybkość podejmowania decyzji, planowanie i pamięć krótko- i długotrwała, skupienie i podzielność uwagi.

Ruch zmniejsza poczucie niepokoju i poprawia jakość snu, rozwija odpowiedzialność, pewność siebie i poczucie własnej wartości, pobudza empatię, kreatywność i zdolności społeczne. Sprawia, że u dziecka wzrasta poczucie własnej wartości. Tak więc z punktu widzenia rozwoju psychoruchowego dziecka aktywność fizyczna to konieczność.

(źródło: E. Olszewska, Aktywność fizyczna dzieci i młodzieży – konieczność czy przyjemność?, Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej)

Nasze warsztaty wychodzą naprzeciw potrzebom dzieci: są świetnym urozmaiceniem czasu spędzonego w szkole czy przedszkolu, a dodatkowo pokazują dzieciom, że ruch może kojarzyć się z przyjemnością i dobrą zabawą.

 

Jakie korzyści mają warsztaty ruchowe dla ucznia?

 • Pozwalają odkryć radość płynącą z aktywności fizycznej.
 • Doskonalą koordynację ruchową.
 • Kształtują prawidłową postawę ciała i grację ruchu.
 • Kształtują świadomość ciała.
 • Wyciszają i wspomagają koncentrację.
 • Wzmacniają pewność siebie i samoocenę dziecka.
 • Uczą pracy w grupie.

 

4 powody, dla których warto wybrać nasze warsztaty ruchowe:

 1. Doświadczeni instruktorzy: zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów-artystów z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi.
 2. Bezpieczne i przyjazne środowisko: zapewniamy bezpieczną przestrzeń, w której dzieci mogą swobodnie eksplorować swoje zdolności ruchowe i wyrażać własne potrzeby.
 3. Indywidualne podejście: chcemy, by w czasie warsztatów każde dziecko czuło się ważne i wysłuchane. Program zajęć dopasowujemy do potrzeb i możliwości uczestników.
 4. Inspiracja dla opiekunów: warsztaty we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka stanowią świetne źródło inspiracji dla pedagogów, którzy chcą urozmaicić swoje zajęcia.

 

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, gdzie znajdziesz więcej informacji o warsztatach dla grup. Zapraszamy także na zajęcia teatralne i plastyczne. Warsztaty można ze sobą łączyć. Zapraszamy np. na zajęcia ruchowo-plastyczne. 

Zaobserwuj nasze media społecznościowe (Facebook i Instagram), żeby być na bieżąco z działaniami, jakie prowadzimy.

 

Spędźcie czas aktywnie i twórczo – dołączcie do nas już dziś na warsztatach ruchowych dla grup!

Daj swoim podopiecznym możliwość rozwoju dzięki ruchowi i artystycznej zabawie! Czekamy na was od poniedziałku do piątku. 

Do zobaczenia na naszych zajęciach ruchowych dla grup!

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Warsztaty ruchowe dla grup”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisy i cennik

Jak zarezerwować termin warsztatów?

Skontaktuj się z koordynatorem warsztatów dla grup Centrum Twórczości Dziecka.

Telefon: 661 136 434
Mail: centrum@centrumtworczosci.pl

Zapoznaj się z regulaminem warsztatów.
Następnie wyślemy do Ciebie na e-maila kartę zgłoszeniową ze wszystkimi szczegółami.

Płatności

Płatności za warsztaty należy dokonać gotówką w dniu warsztatów, przed rozpoczęciem zajęć w biurze naszego Teatru (II piętro). Istnieje również możliwość uiszczenia płatności przelewem, ale najpóźniej 7 dni przed terminem warsztatów. Wystawiamy faktury. Przelewu można dokonać wyłącznie po wcześniejszym zgłoszeniu tego faktu pracownikom Fundacji.

Cennik warsztatów dla klas

Dla grupy maksymalnie 15-osobowej:
1 godz. – 360 zł
1,5 godz. - 530 zł
2 godz. – 705 zł
Dla grupy maksymalnie 30-osobowej (praca w dwóch podgrupach po 15 osób):
45 minut – 530 zł
1 godz. – 705 zł
1,5 godz. - 1050 zł
2 godz. – 1400 zł

Centrum
Twórczości
Dziecka

Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 20 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Kontakt

ul. Kuźnicza 29a, II piętro
50-138 Wrocław
NIP 897-167-91-68
Telefon: 661 136 434

 

Poniedziałek 10:00-15:00
Wtorek 10:00-15:00
Środa 10:00-15:00
Czwartek 10:00-15:00

Strona jest własnością Fundacji Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
homeapartmentheartstareyefile-emptygraduation-hatlicensepicturebookuserusersbubbleselectsmileclockmagnifiermenulist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram