Przejdź do menu
Przejdź do sekcji kontakt

Strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o tym do czego ich używamy. Więcej

Czcionka
Kontrast
Dostępność
Przetłumacz
Przekaż darowiznę 
Fundacji
Twoja darowizna sprawi, że centrum twórczości będzie mogło sprawniej pomagać swoim podopiecznym 
Ufunduj warsztaty małemu artyście
Twoja darowizna sprawi, że dziecko z ubogiej rodziny weźmie udział w warsztatach
Ufunduj bilet małemu widzowi
Swoją darowizną możesz uczynić coś naprawdę wielkiego. Dołącz do naszej akcji i wesprzyj tych, którzy nie mają równych szans. Zadbaj o rozwój kulturalny młodego pokolenia i spraw dziecku radość!
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 25 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Poznaj  fundację
Poznaj naszą historię i siedzibę, założyciela  fundacji, kadrę, instruktorów, jak pomagamy 
Jak pomagamy: cele, działania
Misja/Wizja fundacji
Nasza historia i siedziba
Założycielka fundacji
Kadra Centrum Twórczości
Ach! Teatr
Strona główna Teatru
O Ach! Teatrze
Kalendarz spektakli
Cennik
Bilety
Regulamin
Ach! Teatr jest miejscem, w którym dzieci mogą przenieść się do świata baśni i wyobraźni, od najmłodszych lat poznawać magię teatru i brać udział w fantastycznych przygodach bohaterów spektakli wraz ze swoimi opiekunami. Tworzymy teatr przekazujący wartości, bezpieczny, przyjazny i zaangażowany społecznie. Zapraszamy do miejsca dziecięcych zachwytów!

Warsztaty teatralne dla grup

Realizujemy warsztaty w ramach projektów MEiN dla szkół i przedszkoli „Podróże z klasą” oraz „Kto Ty jesteś? – Polak mały”.

Warsztaty teatralne dla grup

(2 opinie klienta)
Daty: 
do ustalenia

Opis

Warsztaty teatralne dla grup – odkryj w podopiecznych aktorów!

zajęcia teatralne dla grup warsztaty teatralne dla grup

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka serdecznie zaprasza szkoły, przedszkola i grupy zorganizowane na inspirujące warsztaty teatralne dla grup. Jeśli chcesz, aby Twoi podopieczni nabrali pewności siebie, zintegrowali się ze sobą i dowiedzieli, jak wygląda profesjonalna scena oraz praca aktora, to wybierz zajęcia teatralne dla grup w naszej Fundacji!

Jak wyglądają zajęcia?

Warsztaty prowadzone są na profesjonalnej scenie teatralnej i łączą podstawy aktorstwa oraz reżyserii z doskonałą zabawą, wspierającą pracę w grupie. Pod okiem doświadczonych instruktorek (aktorek, reżyserek) dzieci i młodzież mają szansę tworzyć własne etiudy teatralne, odkrywając magię teatru w bezpiecznej, inspirującej atmosferze. Mogą również zapoznać się z najważniejszymi terminami teatralnymi (kulisy, kurtyna, garderoba, konsola reżyserska itp.)  i doświadczyć ich podczas krótkiego oprowadzania.

Warsztaty teatralne dla grup prowadzone są na podstawie autorskich scenariuszy i dostosowane są do potrzeb uczestników w różnym wieku (od przedszkola, przez szkołę podstawową aż do liceum).

Przykładowy scenariusz zajęć teatralnych

 1. Ćwiczenia aktorskie zapoznające grupę z prowadzącym i integrujące uczestników
 2. Omówienie najważniejszych terminów teatralnych wraz z ich prezentacją na scenie
 3. Rozgrzewka ruchowa
 4. Rozgrzewka aparatu mowy
 5. Zadania aktorskie: praca z rekwizytami, improwizowane scenki, etiudy oparte o krótkie fragmenty tekstu

 

Propozycje tematów zajęć teatralnych

Oprócz zajęć opartych na indywidualnych ustaleniach z daną grupą, możecie skorzystać także z gotowych scenariuszy, które dla Was przygotowaliśmy. 

 • Teatr ruchu/pantomima

W czasie warsztatów wykorzystamy elementy zaczerpnięte z teatru ruchu i pantomimy. Pracując z tymi technikami, uczestnicy dowiedzą się, jak wykorzystać własne ciało do komunikacji i kreacji artystycznej. Pod okiem instruktorki stworzą etiudy teatralne, rozwijając jednocześnie koordynację, wyobraźnię oraz umiejętność pracy zespołowej. Zajęcia pozwolą uczestnikom odkryć moc wyrażania emocji i opowiadania historii bez użycia słów.

 • Teatr cieni

W ramach zajęć uczestnicy zapoznają się z elementami teatru cieni. Przy pomocy rekwizytów, światła i białego ekranu stworzą scenki teatralne. Warsztaty pozwalają na rozwijanie wyobraźni i wyrażanie siebie, a obecność ekranu, za którym odgrywa się etiudy sprawia, że nawet uczestnicy, którzy nie czują się zbyt pewnie podczas wystąpień publicznych, chętnie uczestniczą w zabawach.

 • Teatr lalek

W czasie warsztatów opowiemy uczestnikom, czym jest teatr lalek i pokażemy, jak wyglądają poszczególne rodzaje lalek teatralnych. Zaprezentujemy, w jaki sposób można je animować. Uczestnicy będą mogli również sami spróbować swoich sił w ożywianiu lalek.

 • Porozmawiajmy o emocjach

Warsztaty teatralne nakierowane na wspieranie uczestników w wyrażaniu emocji. W czasie zajęć pracujemy z krótkim tekstem lub wykorzystujemy improwizację teatralną, by przekazywać wybrane stany emocjonalne za pomocą intonacji głosu, mimiki i gestu. Warsztaty rozwijają empatię, usprawniają komunikację w grupie i pomagają uczestnikom wyrażać własne potrzeby z poszanowaniem innych.

 

Zrealizowane przez nas warsztaty dla grup

 • Zajęcia teatralne integrujące grupę

Grupa szkolna (12 lat) odwiedziła nas w ramach warsztatów teatralnych. Jako że do klasy dołączyło wiele nowych osób, zajęcia skupiały się na integracji grupy i rozwijaniu zdolności współpracy między uczestnikami. Prowadząca wykorzystała w tym celu tak ćwiczenia ruchowe, jak i elementy improwizacji teatralne.

 • Leśne warsztaty teatralne

Grupa przedszkolna (3-5 lat) odwiedziła nas w ramach warsztatów teatralnych. Jako że było to przedszkole leśne, zostaliśmy poproszeni o przygotowanie zajęć właśnie w tej tematyce. W czasie warsztatów dzieci m.in. wcielały się więc w leśne zwierzęta i tworzyły proste scenki o tej tematyce.

 

6 powodów, dla których warto wybrać nasze warsztaty teatralne dla grup:

 1. Profesjonalna scena teatralna – zajęcia prowadzimy na profesjonalnej scenie, dzięki czemu uczestnicy mogą w praktyce poznać elementy teatru i poczuć się jak aktorzy w trakcie prób.
 2. Indywidualne podejście – program zajęć każdej grupy opracowujemy indywidualnie, biorąc pod uwagę wiek dzieci, liczebność grupy i jej unikatowe potrzeby.
 3. Doświadczeni instruktorzy – nasza kadra to wykwalifikowani artyści i pedagodzy, którzy z pasją przekazują swoją wiedzę i doświadczenie. Dzięki nim każdy może odkryć w sobie artyst(k)ę!
 4. Przyjazna atmosfera – warsztaty odbywają się w przestrzeni sprzyjającej twórczości. Dbamy o to, aby każde dziecko czuło się komfortowo i mogło swobodnie wyrażać swoje potrzeby.
 5. Rozwój umiejętności miękkich – ogromne możliwości wychowawcze dramatu zostały nie tylko dostrzeżone, lecz od ponad półwiecza są wykorzystane w praktyce, zwłaszcza w szkolnictwie anglosaskim. Uczniowie, którzy w czasie nauki uczestniczyli w działaniach teatralnych, mają łatwiejszy start w dorosłe życie, szybciej nawiązują kontakty, są pewni siebie, przekonywujący, nie boją się wystąpień publicznych.
 6. Integracja grupy – w czasie zajęć uczestnicy współpracują ze sobą, tworząc etiudy i wykonując zadania aktorskie. Takie działania sprzyjają wzmacnianiu więzi i lepszym kontaktom między uczestnikami także poza sceną.

 

Jakie korzyści mają warsztaty teatralne dla ucznia?

 • Wspierają spontaniczną, właściwą naturze dziecka, ekspresję przez zabawy dramowe.
 • Uczą wyrażania uczuć i emocji poprzez improwizację.
 • Pozwalają uczestnikom wcielić się w różne role.
 • Uczą opanowania mimiki i gestu.
 • Poprzez zabawę pomagają przezwyciężyć strach i tremę przed publicznością.
 • Wzbogacają słownictwo i rozwijają pamięć.
 • Ćwiczą poprawną wymowę i prawidłowy oddech.
 • Redukują napięcia i frustrację dzięki osiąganym sukcesom artystycznym.

 

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, gdzie znajdziesz więcej informacji o warsztatach dla grup. Zapraszamy także na zajęcia plastyczne i ruchowe. Warsztaty można ze sobą łączyć. Zapraszamy np. na zajęcia teatralno-plastyczne. 

Zaobserwuj nasze media społecznościowe (Facebook i Instagram), żeby być na bieżąco z działaniami, jakie prowadzimy.

 

Odkryjcie fascynujący świat teatru – dołączcie do nas już dziś na warsztatach teatralnych dla grup!

Warsztaty teatralne dla grup to nie tylko nauka, ale przede wszystkim świetna zabawa i inspiracja do dalszego rozwoju artystycznego. Podarujcie swoim podopiecznym niezapomniane doświadczenia artystyczne. Dołączcie do nas i przeżyjcie teatralną przygodę pełną kreatywności i radości!

Do zobaczenia na naszych zajęciach teatralnych dla grup!

2 opinie dla Warsztaty teatralne dla grup

 1. Pan Jakub - nauczyciel, Szkoła Podstawowa nr 83 we Wrocławiu

  Zajęcia teatralne dla dzieci były genialne. Myślę, że dzieci były bardzo zaangażowane. Uczyły się ruchów scenicznych, kształtowały wyobraźnię. Najlepszym momentem były scenki, które na koniec dzieci przygotowały z instruktorem

 2. Anonim

  Polecamy Panią Paulinę, poprowadziła świetne zajęcia teatralne dla dzieci w wieku przedszkolnym 🙂

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisy i cennik

Jak zarezerwować termin warsztatów?

Skontaktuj się z koordynatorem warsztatów dla grup Centrum Twórczości Dziecka.

Telefon: 661 136 434
Mail: centrum@centrumtworczosci.pl

Zapoznaj się z regulaminem warsztatów.
Następnie wyślemy do Ciebie na e-maila kartę zgłoszeniową ze wszystkimi szczegółami.

Płatności

Płatności za warsztaty należy dokonać gotówką w dniu warsztatów, przed rozpoczęciem zajęć w biurze naszego Teatru (II piętro). Istnieje również możliwość uiszczenia płatności przelewem, ale najpóźniej 7 dni przed terminem warsztatów. Wystawiamy faktury. Przelewu można dokonać wyłącznie po wcześniejszym zgłoszeniu tego faktu pracownikom Fundacji.

Cennik warsztatów dla klas

Dla grupy maksymalnie 15-osobowej:
1 godz. – 360 zł
1,5 godz. - 530 zł
2 godz. – 705 zł
Dla grupy maksymalnie 30-osobowej (praca w dwóch podgrupach po 15 osób):
45 minut – 530 zł
1 godz. – 705 zł
1,5 godz. - 1050 zł
2 godz. – 1400 zł

Centrum
Twórczości
Dziecka

Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 20 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Kontakt

ul. Kuźnicza 29a, II piętro
50-138 Wrocław
NIP 897-167-91-68
Telefon: 661 136 434

 

Poniedziałek 10:00-15:00
Wtorek 10:00-15:00
Środa 10:00-15:00
Czwartek 10:00-15:00

Strona jest własnością Fundacji Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
homeapartmentheartstareyefile-emptygraduation-hatlicensepicturebookuserusersbubbleselectsmileclockmagnifiermenulist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram