Opis
- Odkryj świat sztuki z naszymi warsztatami dla dzieci!
- Kto prowadzi warsztaty?
- Co w programie zajęć teatralno-muzyczno-plastycznych dla dzieci w wieku 4-6 lat?
- Dobry start w szkolne lata. Co Twoje dziecko zyska dzięki udziałowi w warsztatach?
- Wygoda dla rodziców, zabawa i rozwój dla dzieci
- Jak wyglądały poprzednie edycje?
- Termin i zapisy
Wprowadź swoje dziecko w różnorodny świat sztuki! Zapisz je na wyjątkowe zajęcia teatralno-muzyczno-plastyczne dla dzieci w wieku 4-6 lat. Nasz autorski program warsztatów pozwala uczestnikom na wszechstronny rozwój, odkrywanie talentów i zdobywanie wielu umiejętności jednocześnie. Każde zajęcia składają się z trzech modułów (teatr, muzyka, plastyka) prowadzonych przez 3 instruktorki.
Odkryj świat sztuki z naszymi warsztatami dla dzieci!
Dzięki ponad 25-letniemu doświadczeniu w edukacji kulturalnej stworzyliśmy warsztaty, które są połączeniem zabawy, nauki i kreatywności. Zajęcia odbywają się w trzech blokach tematycznych: teatralnym, muzycznym i plastycznym, prowadzonych przez trzy doświadczone instruktorki. Pozwala to dzieciom na intensywny rozwój i odkrywanie wszystkich rodzajów sztuki jednocześnie. A to wszystko zakończone jest przedstawieniem, prezentowanym przed najbliższymi na profesjonalnej scenie teatralnej.
Kto prowadzi warsztaty?
Zajęcia teatralno-muzyczno-plastyczne dla dzieci prowadzi nasze niezastąpione trio: Alicja Uske (teatr), Dorota Bernatowicz (plastyka), Monika Jeszke (muzyka).
Dorota Bernatowicz to doświadczona nauczycielka wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego oraz plastyczka.
Jest absolwentką Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW, gdzie ukończyła pedagogikę wczesnoszkolną z wychowaniem przedszkolnym. Od wielu lat uczestniczy w różnych formach doskonalenia zawodowego, poszerzając swoje doświadczenie zawodowe z zakresu plastyki, muzyki i dramy. Na co dzień jest nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Jak podkreśla, wiele radości sprawia jej możliwość obcowania z dziećmi, ich talentami, otwartością i ciekawością.
Monika Jeszke to magister sztuki, doświadczona nauczycielka rytmiki z wykształceniem gordonowskim, od lat współpracująca z licznymi przedszkolami, szkołami i instytucjami kultury.
Tytuł magistra sztuki uzyskała w Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale kompozycji i teorii muzyki. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie fortepianu, a następnie Wydział Rytmiki w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia we Wrocławiu. Skończyła podyplomowe studia w Wyższej Szkole Zarządzania "Edukacja" na kierunku Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne, a także Roczny Kurs Gordonowski i Zaawansowany Kurs Gordonowski w Instytucie Gordonowskim we Wrocławiu.
Śpiewała w chórze żeńskim Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Kameralnym Chórze Akademii Medycznej we Wrocławiu. Uczestniczy w warsztatach tańca współczesnego, interesuje się wpływem muzyki na rozwój dziecka. Jest autorką piosenek dla dzieci oraz wymyśla układy przestrzenno-ruchowe do różnych gatunków muzyki. Należy do teatru ruchu "Stado".
Alicja Uske to niezwykle kreatywna nauczycielka wychowania przedszkolnego z wieloletnim doświadczeniem, instruktorka teatralna.
Jest absolwentką pedagogiki wczesnoszkolnej z wychowaniem przedszkolnym. Cały czas podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w licznych kursach doszkalających z zakresu edukacji poprzez sztukę (teatr, muzykę i plastykę).
Należy do Zespołu Samokształceniowego Nauczycieli Twórczych oraz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży. Z Centrum Twórczości współpracuje od początku, prowadząc zajęcia dla najmłodszych oraz warsztaty teatralne dla dzieci.
Co w programie zajęć teatralno-muzyczno-plastycznych dla dzieci w wieku 4-6 lat?
Zajęcia teatralne dla dzieci na profesjonalnej scenie
Podczas zajęć teatralnych dla dzieci uczestnicy mają okazję przenieść się do magicznego świata teatru. Zajęcia odbywają się na profesjonalnej scenie, na której występował kultowy studencki teatr Kalambur. W ich trakcie wykorzystujemy bogaty zestaw rekwizytów, kostiumów i elementów scenografii.
Teatr to idealne miejsce, aby rozwijać pewność siebie i umiejętności komunikacyjne, a także uczyć się współpracy z rówieśnikami, co zaowocuje także w kolejnych, szkolnych latach rozwoju dziecka.
Dzieci...
- uczą się podstaw aktorstwa – wyrażania emocji słowem, mimiką i gestem, pracy z rekwizytami, prawidłowej wymowy, dykcji i intonacji
- biorą udział w gimnastyce buzi i języka
- dowiadują się, jak interpretować tekst
- budują etiudy tematyczne
- uczestniczą w grach i zabawach integracyjnych
- poznają elementy teatru ruchu, lalek, cieni, pantomimy i najważniejsze terminy teatralne
- pracują z rekwizytem, tkaniną, światłem
Zajęcia muzyczne dla dzieci – śpiew, taniec, rytmika i ruch
Zajęcia muzyczne to czas, w którym uczestnicy mogą odkrywać świat dźwięków i rytmów. Pod okiem profesjonalnej muzyczki dzieci będą poznawać proste instrumenty perkusyjne, uczyć się piosenek i układów ruchowo-tanecznych. Warsztaty muzyczne pomagają rozwijać poczucie rytmu, koordynację słuchową oraz umiejętność słuchania i reagowania na dźwięki.
Muzyka nie tylko bawi, ale także wspiera rozwój intelektualny, a wspólne granie i śpiewanie buduje poczucie przynależności do grupy.
Dzieci...
- rozwijają słuch muzyczny, wrażliwość na barwę dźwięków, poczucie rytmu, wyobraźnię muzyczną
- ćwiczą koncentrację i pamięć poprzez naukę piosenek i układów
- uczą się prawidłowego oddechu
- trenują aparat głosu, ćwiczą dykcję i wymowę
- interpretują tematy muzyczne poprzez ruch, gest, mimikę i głos
- grają na instrumentach: trójkącie, marakasach, tarkach i kastanietach
Zajęcia plastyczne dla dzieci – artystyczna kreatywność bez granic
Zajęcia plastyczne dla dzieci odbywają się w przestrzeni, w której młodzi artyści mogą puścić wodze fantazji i zanurzyć się w twórczości. Zajęcia prowadzone są w kolorowej, sprzyjającej kreatywności pracowni, z użyciem różnorodnych technik i materiałów plastycznych.
Dzieci rozwijają zdolności manualne, poczucie estetyki oraz wyobraźnię. Każdy uczestnik w trakcie zajęć ma szansę stworzyć swoje unikalne dzieło sztuki. Plastyka to także doskonały sposób na wspomaganie nieszablonowego myślenia, wyrażanie emocji i indywidualną ekspresję, a także budowanie cierpliwości i odporności na niepowodzenia.
Dzieci...
- uczestniczą w całym procesie twórczym i poznają jego etapy: inspiracja zdjęciem, rysunkiem, otoczeniem, działanie, przekształcanie, improwizacja
- tworzą kreatywne prace plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik, formatów i materiałów: collage'u, mozaiki, papier-mâché, gliny, masy solnej i innych
- układają kompozycje z różnorodnych materiałów, rozwijając wyobraźnię przestrzenną i myślenie trójwymiarowe
- poznają koło kolorów i zasady łączenia ze sobą barw
- poznają zasady konstrukcji
Na zakończenie drugiego semestru, podczas uroczystego finału, odbędzie się pokaz inscenizacji przygotowanych przez dzieci w trakcie całego semestru zajęć. Pokaz odbywa się na profesjonalnej scenie teatralnej.
Dobry start w szkolne lata. Co Twoje dziecko zyska dzięki udziałowi w warsztatach?
Udział w warsztatach to nie tylko doskonała zabawa, ale także wszechstronny rozwój dziecka. Oto, co zyskają nasi uczestnicy:
- rozwój umiejętności społecznych: dzieci uczą się współpracy, dzielenia się pomysłami oraz komunikacji z rówieśnikami i prowadzącymi
- zwiększenie pewności siebie: praca na scenie i prezentacja swoich umiejętności przed publicznością pomagają budować pewność siebie i uczą radzenia sobie ze stresem
- odkrywanie talentów i pasji: udział w zajęciach opartych o różne formy sztuki pozwala dzieciom odkryć, co naprawdę je interesuje i w czym są dobre, nie zamykając ich przy tym w sztywnych ramach
- rozwój kreatywności: tworzenie sztuki w różnych formach wspiera rozwój wyobraźni i zdolności twórczych
- poznanie nowych osób: nasze zajęcia to miejsce, gdzie między dziećmi tworzą się przyjaźnie na lata
- wzbogacenie doświadczeń kulturalnych: dzieci poznają różne aspekty sztuki, co wzbogaca ich horyzonty i wrażliwość artystyczną
- wyjątkowe wspomnienia: najlepszym dowodem na to, że nasze zajęcia podobają się dzieciom, jest fakt, że duża część z nich uczestniczy w nich od pierwszych miesięcy życia aż do dorosłości, a później często nas odwiedza, wspominając ten kreatywny czas
Wygoda dla rodziców, zabawa i rozwój dla dzieci
Wiemy, jak napięty jest harmonogram rodziców i jak cenny jest ich czas. Dlatego nasze warsztaty to nie tylko korzyść dla dzieci, ale także dla ich opiekunów. Wystarczy, że zawiozą Państwo swoje dziecko na jedne zajęcia raz w tygodniu, a ono uczestniczy w trzech różnych blokach tematycznych. To wygodne i oszczędza czas, który dzieci spędzić mogą w wartościowy i rozwijający sposób.
Jak wyglądały poprzednie edycje?
Odwiedź nas na Facebooku i Instagramie, żeby zobaczyć, jak wyglądały poprzednie edycje warsztatów:
- Facebook Fundacji: https://www.facebook.com/CentrumTworczosci/
- Instagram Fundacji: https://www.instagram.com/centrum.tworczosci/
Termin i zapisy
ZBIERAMY ZAPISY DO NOWEJ GRUPY!
Formularz zapisu: https://centrumtworczosci.pl/formularz-zapisu-na-warsztaty-indywidualne/
Cennik: https://centrumtworczosci.pl/cennik-warsztaty/
- Warsztaty rozpoczynamy 27 lutego 2025 r. Semestr kończy się 22 czerwca 2025 r. (pokaz finałowy)
- Zajęcia odbywają się w cyklu 16 spotkań po 2 godziny.
- Kiedy? Czwartki 17:20-19:20
- Gdzie? Kuźnicza 29a, Wrocław
Karolina –
Warsztaty są uwielbiane przez naszą 6 letnią còrkę. Ma na nich możliwość obcowania z kilkoma rodzajami sztuki, podczas jednego spotkania w tygodniu. Panie prowadzące są sympatyczne i kompetentne. Bardzo polecamy