Opis
- Trójmodułowe warsztaty – rozwój na wielu płaszczyznach
- Kto prowadzi warsztaty?
- Co w programie zajęć teatralno-plastyczno-ruchowych dla dzieci w wieku 7-12 lat?
- Otwarte i kreatywne dzieci. Co zyskają uczestnicy zajęć?
- Wygoda dla rodziców – jedno miejsce, trzy warsztaty
- Jak wyglądały poprzednie edycje?
- Termin i zapisy
Twoje dziecko interesuje się sztuką i kocha w kreatywny sposób wyrażać siebie? Czy zastanawiałeś się, jak wspierać jego harmonijny rozwój artystyczny, jednocześnie oszczędzając czas spędzony na dojazdach? Nasze zajęcia teatralno-plastyczno-ruchowe dla dzieci w wieku 7-12 lat to idealne rozwiązanie! Dzięki naszym warsztatom Twoje dziecko ma możliwość rozwijania swoich talentów w trzech różnych dziedzinach jednocześnie, a Ty cieszysz się wygodą, wiedząc, że wszystko odbywa się w ramach jednego spotkania, podzielonego na trzy, 45-minutowe moduły. Celem naszych unikatowych zajęć artystycznych jest wszechstronny rozwój uczestników – ich wyobraźni i kreatywności, zdolności autoprezentacji, umiejętności pracy w grupie i wielu innych. Zapisz swoje dziecko już dziś!
Trójmodułowe warsztaty – rozwój na wielu płaszczyznach
Warsztaty teatralno-plastyczno-ruchowe to unikalna okazja, aby Twoje dziecko mogło eksplorować różnorodne dziedziny sztuki w ramach jednego, spójnego programu, opartego na naszym 25-letnim doświadczeniu w edukacji kulturalnej.
Dlaczego ograniczać się do jednej aktywności, skoro można rozwijać umiejętności w trzech równocześnie?
Zajęcia teatralne uczą dzieci wyrażania emocji, pracy zespołowej i pewności siebie w trakcie wystąpień publicznych. Zajęcia plastyczne pozwalają im rozwijać kreatywność, wyobraźnię i zdolności manualne. Z kolei nowo dodany moduł ruchowy dba o kondycję fizyczną, świadomość ciała oraz koordynację ruchową uczestników, co jest kluczowe dla harmonijnego rozwoju.
Kto prowadzi warsztaty?
Zajęcia teatralno-plastyczno-ruchowe prowadzą trzy kreatywne instruktorki: Karolina Okurowska-Wabnic (teatr), Marta Czujowska (plastyka), Berenika Wojnar (ruch).
Karolina Okurowska-Wabnic to reżyserka i instruktorka teatralna.
Jest absolwentką reżyserii teatru lalek we Wrocławiu, podyplomowych studiów reżyserii teatru dzieci i młodzieży w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu, a także polonistyki ze specjalnością sztuki widowiskowe na Uniwersytecie Wrocławskim.
Prowadzi zajęcia i warsztaty teatralne z dziećmi i młodzieżą, współpracuje także przy licznych przedsięwzięciach teatralnych z fundacjami i stowarzyszeniami takimi jak Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, Urtica Dzieciom, Teatrowo, Broadway Musical School, Fundacja Odkrywamy Nieznane, Edukacja dla Przyszłości czy Lalkomat.
Stara się z pasją angażować we wszystko, co robi. Wierzy, że każdy ma artystyczny potencjał, który warto rozwijać, bo to przynosi szczęście. Praca z dziećmi jest dla niej inspiracją do odkrywania nowych form i środków teatralnych.
Marta Czujowska to scenografka, graficzka komputerowa oraz instruktorka zajęć plastycznych.
Jest absolwentką scenografii na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Od 2021 r. prowadzi zajęcia plastyczne we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka. Współpracuje także z przedszkolami, prowadząc zajęcia plastyczne dla najmłodszych. Współprowadziła warsztaty plastyczne na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Nowe Horyzonty w ramach sekcji Kino Dzieci (2019) oraz podczas Festiwalu Malowania organizowanego przez wrocławskie ASP (2018).
Twórczyni scenografii filmowych i teatralnych. Z zamiłowania graficzka komputerowa – projektuje loga, tworzy identyfikacje wizualne i ilustracje.
Berenika Wojnar to instruktorka zajęć muzycznych i ruchowych
Co w programie zajęć teatralno-plastyczno-ruchowych dla dzieci w wieku 7-12 lat?
Jednym z głównych celów naszych warsztatów jest przygotowanie i wystawienie przedstawienia teatralnego, w którym każde dziecko ma szansę zaistnieć. Uczestnicy aktywnie biorą udział w procesie twórczym, przygotowując scenariusz, kostiumy i elementy scenografii, a także etiudy ruchowe. To doświadczenie uczy odpowiedzialności, współpracy i rozwija wyobraźnię, a efekt końcowy – gotowe przedstawienie – daje poczucie spełnienia i satysfakcji. Dzieci z dumą prezentują swoje umiejętności przed rodziną i przyjaciółmi, a opiekunowie mogą podziwiać, jak ich pociechy rozwijają się artystycznie.
Zajęcia teatralne dla dzieci na profesjonalnej scenie
Podczas zajęć teatralnych dla dzieci uczestnicy mają okazję wspólnie przygotować przedstawienie. Zajęcia odbywają się na profesjonalnej scenie, na której występował kultowy studencki teatr Kalambur. W ich trakcie wykorzystujemy bogaty zestaw rekwizytów, kostiumów i elementów scenografii.
Teatr to idealne miejsce, aby rozwijać pewność siebie i umiejętności komunikacyjne, a także uczyć się współpracy z rówieśnikami, co będzie miało pozytywny wpływ na codziennie życie dzieci.
W programie:
- elementarne zadania aktorskie
- krótkie scenki improwizowane
- praca z tekstem, nauka interpretacji
- doskonalenie interpretacji, wymowy i emisji głosu
- zapoznanie z najważniejszymi terminami teatralnymi
- praca z rekwizytem, tkaniną, światłem
- elementy teatru ruchu, lalek, cieni, pantomimy
- uaktywnianie pokładów wyobraźni, własnej inwencji i pomysłowości przez zabawy oraz gry teatralne
Zajęcia plastyczne dla dzieci
Zajęcia plastyczne dla dzieci odbywają się w przestrzeni, w której młodzi artyści mogą puścić wodze fantazji, tworząc swoje unikalne dzieła sztuki. Zajęcia prowadzone są w kolorowej, sprzyjającej kreatywności pracowni, z użyciem różnorodnych technik i materiałów plastycznych.
Dzieci rozwijają zdolności manualne, poczucie estetyki oraz wyobraźnię. Każdy uczestnik tworzy także elementy scenografii i kostiumy, które wykorzystuje w trakcie przedstawienia teatralnego. Plastyka to także doskonały sposób na wspomaganie nieszablonowego myślenia, wyrażanie emocji i indywidualną ekspresję, a także budowanie cierpliwości i odporności na niepowodzenia.
W programie:
- prace inspirowane motywami sztuki XX wieku i naturą
- kształtowanie zdolności manualnych poprzez odpowiednio dobrane tematy prac o różnym stopniu trudności
- tworzenie kreatywnych prac plastycznych z wykorzystaniem różnorodnych technik, formatów i materiałów: collage'u, mozaiki, papier-mâché, gliny, masy solnej i innych
- poznanie metod zdobniczych
- poznanie zasad konstrukcji poprzez kompozycje z różnorodnych materiałów, rozwijające wyobraźnię przestrzenną i myślenie trójwymiarowe
- poznanie koła kolorów i zasad łączenia ze sobą barw
- nauka szycia
Zajęcia ruchowe dla dzieci – dlaczego ruch jest tak ważny?
W tym roku nasze warsztaty zostały wzbogacone o moduł ruchowy. Ruch jest nieodłącznym elementem zdrowego i wszechstronnego rozwoju dziecka.
Szczególnie ważne jest to współcześnie. W polskich szkołach dzieci większość czasu spędzają siedząc w ławkach, a w domu ich czas zajmuje komputer oraz telewizja. A przecież regularna aktywność fizyczna zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu chorób i urazów. Jest kluczowa także dla psychiki. Jak zauważa dr Elżbieta Olszewska:
Ruch zmniejsza poczucie niepokoju i poprawia jakość snu, rozwija odpowiedzialność, pewność siebie i poczucie własnej wartości, pobudza empatię, kreatywność i zdolności społeczne. Sprawia, że u dziecka wzrasta poczucie własnej wartości. Tak więc z punktu widzenia rozwoju psychoruchowego dziecka aktywność fizyczna to konieczność. (źródło: E. Olszewska, Aktywność fizyczna dzieci i młodzieży – konieczność czy przyjemność?, Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej)
Ruch nie tylko poprawia więc ogólną kondycję fizyczną, ale ma też pozytywny wpływ na samopoczucie i dobrostan psychiczny. Pomaga w redukcji stresu i napięcia, co sprzyja lepszemu skupieniu i koncentracji, zarówno podczas naszych zajęć, jak i w szkole. Moduł ruchowy jest zatem idealnym uzupełnieniem naszych warsztatów, gwarantując wszechstronny rozwój uczestników.
W programie:
- zabawy ruchowe indywidualne, w parach i grupie
- elementy pantomimy, ruchu teatralnego oraz muzyczne
- rozwijanie koordynacji i świadomości własnego ciała
- kształtowanie poprawnej postawy ciała
Otwarte i kreatywne dzieci. Co zyskają uczestnicy zajęć?
Dzięki połączeniu trzech różnych dziedzin sztuki, nasze warsztaty zapewniają wszechstronny rozwój, który nie jest możliwy podczas tradycyjnych, jednomodułowych zajęć pozaszkolnych.
Ponadto na warsztatach stawiamy nie tylko na kreatywne działania artystyczne i dobrą zabawę, ale też na rozwój umiejętności społecznych, które są kluczowe w codziennym życiu.
Zajęcia pozytywnie wpływają na:
- pewność siebie
- zdolność autoprezentacji
- kreatywne rozwiązywanie zadań i problemów
- umiejętność pracy w grupie i wyrażania własnego zdania
- zdolność radzenia sobie ze stresem i tremą
- cierpliwość
Wygoda dla rodziców – jedno miejsce, trzy warsztaty
Logistyka związana z organizacją zajęć pozaszkolnych dla dzieci może być prawdziwym wyzwaniem. Nasze warsztaty teatralno-plastyczno-ruchowe rozwiązują ten problem! Dzięki temu, że wszystkie trzy moduły realizowane są podczas jednego spotkania, opiekunowie nie muszą planować dodatkowych wyjazdów ani dzielić czasu pomiędzy różne miejsca. Zawożąc dziecko na warsztat, mają pewność, że uczestniczy ono w wartościowych, zróżnicowanych zajęciach, które rozwijają jego umiejętności artystyczne, fizyczne i społeczne. To nie tylko oszczędność czasu, ale także gwarancja, że dziecko korzysta z kompleksowego programu, który wspiera jego wszechstronny rozwój.
Jak wyglądały poprzednie edycje?
Odwiedź nas na Facebooku i Instagramie, żeby zobaczyć, jak wyglądały poprzednie edycje warsztatów:
- Facebook Fundacji: https://www.facebook.com/CentrumTworczosci/
- Instagram Fundacji: https://www.instagram.com/centrum.tworczosci/
Termin i zapisy
ZBIERAMY ZAPISY DO NOWEJ GRUPY!
Formularz zapisu: https://centrumtworczosci.pl/formularz-zapisu-na-warsztaty-indywidualne/
Cennik: https://centrumtworczosci.pl/cennik-warsztaty/
- Warsztaty rozpoczynamy 1 października 2024 r. Semestr kończy się 28.01.2025 r.
- Zajęcia odbywają się w cyklu 16 spotkań po 2,5 godziny.
- Kiedy? Wtorki 17:00-19:30
- Gdzie? Kuźnicza 29a, Wrocław
Mama Karola –
Od warsztatów artystycznych oczekuję indywidualnego podejścia do dziecka, bo to rozwija kreatywność i pobudza do działania. Z relacji syna wynika, że jest zadowolony z warsztatów teatralno-plastycznych, dlatego z czystym sumieniem poleciłabym je innym. Jeśli dziecko wykazuje zainteresowanie i fascynację to znaczy, że warsztaty są dla niego wartościowe.
Dominika –
Moje córki są bardzo zadowolone z warsztatów. Znaleźliśmy je trochę przez przypadek. Dopiero tutaj odkryły swoją miłość do teatru i aktorstwa. Warsztaty polecam wsród znajomych jako niesamowicie rozwijające zajęcia pozalekcyjne.