Przejdź do menu
Przejdź do sekcji kontakt

Strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o tym do czego ich używamy. Więcej

Czcionka
Kontrast
Dostępność
Przetłumacz
Przekaż darowiznę 
Fundacji
Twoja darowizna sprawi, że centrum twórczości będzie mogło sprawniej pomagać swoim podopiecznym 
Ufunduj warsztaty małemu artyście
Twoja darowizna sprawi, że dziecko z ubogiej rodziny weźmie udział w warsztatach
Ufunduj bilet małemu widzowi
Swoją darowizną możesz uczynić coś naprawdę wielkiego. Dołącz do naszej akcji i wesprzyj tych, którzy nie mają równych szans. Zadbaj o rozwój kulturalny młodego pokolenia i spraw dziecku radość!
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 20 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Poznaj  fundację
Poznaj naszą historię i siedzibę, założyciela  fundacji, kadrę, instruktorów, jak pomagamy 
Jak pomagamy: cele, działania
Misja/Wizja fundacji
Nasza historia i siedziba
Założycielka fundacji
Kadra Centrum Twórczości
Sprawozdanie
Ach! Teatr
Strona główna Teatru
O Ach! Teatrze
Kalendarz spektakli
Cennik
Bilety
Regulamin
Ach! Teatr jest miejscem, w którym dzieci mogą przenieść się do świata baśni i wyobraźni, od najmłodszych lat poznawać magię teatru i brać udział w fantastycznych przygodach bohaterów spektakli wraz ze swoimi opiekunami. Tworzymy teatr przekazujący wartości, bezpieczny, przyjazny i zaangażowany społecznie. Zapraszamy do miejsca dziecięcych zachwytów!

ABC Sztuki XX wieku

Projekt „ABC Sztuki XX wieku” zakłada realizację cyklicznych i bezpłatnych warsztatów artystycznych dla szkół. Warsztaty dają szansę dzieciom zapoznać się z najważniejszymi kierunkami twórcami i zjawiskami sztuki XX wieku oraz stworzyć własne dzieła sztuki nowoczesnej. W projekcie bierze udział 8 klas.

Cykl warsztatowy obejmuje trzy spotkania dla jednej klasy ze szkół podstawowych. Dzieci pracują w dwóch podgrupach. a same ajęcia poprowadzi dwóch instruktorów. Jedna wizyta trwa 2,5 godziny.

Każde spotkanie obejmuje:

  •  prezentację multimedialną o artystach, sztuce i zbiorach – czas trwania 30 minut
  • warsztat plastyczny, na którym dzieci będą poznawały techniki i tematykę poszczególnych kierunków sztuki XX wieku oraz przygotowywały prace plastyczne inspirowane dziełami wielkich artystów – czas trwania 60 minut
  • warsztat teatralny, na którym dzieci będą mogły przygotować krótką prezentację teatralną opartą na zabawie – czas trwania 60 minut

Tematyka i charakter poszczególnych spotkań:

  • kubizm, fowizm, ekspresjonizm
  • surrealizm, dadaizm
  • sztuka po II wojnie światowej, action painting, malarstwo materii, pop art., body painting, happening

Klasy są zachęcone oraz otrzymują materiały drukowane do wykonania edukacyjnych gazetek ściennych na terenie szkoły, aby utrwalić zdobytą wiedzę oraz zainspirować inne klasy do udziału w warsztatach. Typowa gazetka zawiera reprodukcje najsłynniejszych obrazów związanych z danym kierunkiem, krótkie definicje, nazwiska najwybitniejszych twórców oraz prace dzieci wykonane podczas warsztatów plastycznych.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Centrum
Twórczości
Dziecka

Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 20 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Kontakt

ul. Kuźnicza 29a, II piętro
50-138 Wrocław

Poniedziałek – czwartek: 9:00-18:00
Piątek: 9:00-16:00

Strona jest własnością Fundacji Centrum Twórczości Dziecka
homeapartmentheartstareyefile-emptygraduation-hatlicensepicturebookuserusersbubbleselectsmileclockmagnifiermenulist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram