Przejdź do menu
Przejdź do sekcji kontakt

Strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o tym do czego ich używamy. Więcej

Czcionka
Kontrast
Dostępność
Przetłumacz
Przekaż darowiznę 
Fundacji
Twoja darowizna sprawi, że centrum twórczości będzie mogło sprawniej pomagać swoim podopiecznym 
Ufunduj warsztaty małemu artyście
Twoja darowizna sprawi, że dziecko z ubogiej rodziny weźmie udział w warsztatach
Ufunduj bilet małemu widzowi
Swoją darowizną możesz uczynić coś naprawdę wielkiego. Dołącz do naszej akcji i wesprzyj tych, którzy nie mają równych szans. Zadbaj o rozwój kulturalny młodego pokolenia i spraw dziecku radość!
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 25 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Poznaj  fundację
Poznaj naszą historię i siedzibę, założyciela  fundacji, kadrę, instruktorów, jak pomagamy 
Jak pomagamy: cele, działania
Misja/Wizja fundacji
Nasza historia i siedziba
Założycielka fundacji
Kadra Centrum Twórczości
Ach! Teatr
Strona główna Teatru
O Ach! Teatrze
Kalendarz spektakli
Cennik
Bilety
Regulamin
Ach! Teatr jest miejscem, w którym dzieci mogą przenieść się do świata baśni i wyobraźni, od najmłodszych lat poznawać magię teatru i brać udział w fantastycznych przygodach bohaterów spektakli wraz ze swoimi opiekunami. Tworzymy teatr przekazujący wartości, bezpieczny, przyjazny i zaangażowany społecznie. Zapraszamy do miejsca dziecięcych zachwytów!

Dostępność

Tekst nt. działalności Centrum Twórczości Dziecka (forma tekstowa + nagranie migane)

Centrum Twórczości Dziecka zostało założone w 1998 roku przez Małgorzatę Strońską. Jest fundacją realizującą projekty edukacyjno-kulturalne kierowane przede wszystkim do dzieci, ale także do młodzieży i dorosłych. Misją Fundacji jest tworzenie przestrzeni otwartej i dostępnej edukacji kulturalnej, rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia oraz wykorzystanie sztuki w procesie odkrywania indywidualnej wrażliwości, a także świata szlachetnych wartości.

Fundacja działa w ramach trzech obszarów. Organizuje warsztaty artystyczne dla dzieci już od pierwszych dni życia oraz zajęcia dla młodzieży i dorosłych. W ofercie znajdują się warsztaty plastyczne, muzyczne, taneczne i teatralne. Centrum prowadzi także teatr dla dzieci Ach! Teatr, który w swoim repertuarze zawiera spektakle dla widzów indywidualnych oraz grup przygotowane przez profesjonalnych twórców, wprowadzające młodych widzów w świat wyobraźni, emocji oraz relacji międzyludzkich. Trzecim obszarem działalności Fundacji jest aktywność charytatywna na rzecz wolnego dostępu do kultury i edukacji umożliwiająca dzieciom, młodzieży i dorosłym bezpłatny udział w warsztatach, spektaklach i koncertach.

Nasza Fundacja Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka działa od ponad 20 lat.

Mieści się przy ulicy Kuźniczej 29a we Wrocławiu. Biuro znajduje się na drugim piętrze i jest czynne w godzinach 8:00-18:00. Można do nas napisać. Adresy mailowe na które można pisać to:

Realizujemy warsztaty artystyczne: teatralne, plastyczne, muzyczne i rytmiczne dla dzieci młodzieży i dorosłych.

W naszej organizacji działa Ach Teatr, w którym zobaczysz wartościowe spektakle dla dzieci.

Repertuar możesz znaleźć na  naszej stronie internetowej.

Wspieramy dzieci z trudnościami szkolnymi, osoby z utrudnionym dostępem do kultury, realizujemy projekty międzypokoleniowe, zajęcia dla dzieci ze świetlic środowiskowych i ośrodków szkolono-wychowawczych.

Można nas wesprzeć wpłacając darowiznę. Chcemy żeby jak najwięcej osób mogło korzystać z naszych warsztatów.

Zapraszamy też do polubienia naszego profilu na Facebooku i Instagramie, na których można dowiedzieć się co u nas słychać.

 

Nasza Fundacja Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka  prowadzi od lat projekt „Laboratorium wrażliwości estetycznej i społecznej" dofinansowany przez Gminę Wrocław.  Prowadzimy warsztaty artystyczne dla dzieci od 1 miesiąca życia, młodzieży i dorosłych. Za warsztaty trzeba płacić, ale jeśli jesteś w trudnej sytuacji materialnej możesz starać się o bezpłatny udział.

Organizujemy też Teatr dla Trzech Generacji - darmowe warsztaty teatralne dla ludzi w każdym wieku, dzieci, dorosłych i seniorów.

Organizujemy też darmowe warsztaty dla dzieci, które mają problemy i trudności szkolne.

Warsztaty dla świetlic, ośrodków szkolno-wychowawczych oraz warsztaty dla klas i grup zorganizowanych.

Serdecznie zapraszamy! Masz pytania? Skontaktuj się z naszym biurem:

Kontakt do koordynatora: 661 136 434, adres mailowy: koordynator@centrumtworczosci.pl

Informacja dla osób ze szczególnymi potrzebami

Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy podczas wizyty w naszym Centrum, posiadasz szczególne potrzeby lub chciałbyś skonsultować dostępność naszej przestrzeni i działań – skontaktuj się z naszym Biurem. Możesz to zrobić telefonicznie lub pisząc sms na numer: 608 432 224 oraz mailowo: centrum@centrumtworczosci.pl. Czekamy, by Ci pomóc! :)
Poniżej znajdziesz więcej informacji dotyczących dostępności i ograniczeń naszej siedziby oraz strony internetowej.

Jak do nas dotrzeć

Jak do nas dojechać?

Nasza siedziba mieści się w kamienicy przy ulicy Kuźniczej 29A. Najlepiej dojechać do nas tramwajami: 3, 8, 9, 10, 11, 17, 23 i wysiąść na przystanku Hala Targowa lub Plac Nowy Targ, tramwajami: 6, 7, 20 i wysiąść na przystanku Uniwersytecka lub tramwajami 6, 7 i wysiąść na przystanku Uniwersytet.
Najbliższy parking płatny znajduje się na Placu Nowy Targ (parking podziemny) oraz przy Hali Targowej.
W miarę wolnych miejsc samochód można zaparkować także w okolicy naszej siedziby, ale prosimy wziąć pod uwagę, że mieścimy się w okolicy wrocławskiego rynku, co wiąże się z problemami w dostępności miejsc.

Najbliższe parkingi dla autobusów/autokarów

  • Miejsce postojowe dla autokarów, al. Słowackiego, 6 miejsc postojowych, do 15 minut
  • Miejsce postojowe dla autokarów, ul. Ofiar Oświęcimskich 4 miejsce postojowe, do 15 minut
  • Miejsca postojowe dla autokarów, ul. Purkyniego, 3 miejsca bezpłatne, max. do 15 minut i 29 miejsc postojowych, bez ograniczeń czasowych (płatne).

Co zrobić z rowerem lub wózkiem dziecięcym?

Jeśli przyjeżdżasz do nas rowerem, to możesz przypiąć go do stojaków przy barze mlecznym Miś na ulicy Kuźniczej lub przy Instytucie Kulturoznawstwa na ulicy Szewskiej.

Rower i wózek dziecięcy: możesz wprowadzić przez patio kamienicy na parter naszej siedziby i zostawić w szatni. Jeśli drzwi na patio są zamknięte – zadzwoń do nas!

Informacje o zapisach i biletach

Jak kupić bilety do Ach Teatru?

Bilety najłatwiej kupić przez nasz system biletowy. Wejdź w zakładkę „ACH! TEATR”, a następnie kliknij w „REPERTUAR”. Wybierz spektakl, na który chcesz kupić bilety, wybierz ich ilość, uzupełnij swoje dane i zatwierdź, a system automatycznie przekieruje Cię do wyboru metody płatności online.
Bilety możesz kupić także na miejscu w naszym biurze (ul. Kuźnicza 29A, II piętro). Za bilety na miejscu będziesz mógł zapłacić jedynie gotówką.

Jak zapisać się na warsztaty artystyczne?

Zapisy na warsztaty odbywają się przez formularz rekrutacyjny. Wejdź w zakładkę „WARSZTATY ARTYSTYCZNE”, a następnie wyszukaj z oferty warsztatowej zajęcia, na które chcesz zapisać swoje dziecko. Przy wybranych zajęciach dostępny będzie formularz zapisu, który wypełnij. Trafi on do naszej koordynatorki, która skontaktuje się z Tobą w celu poinformowania o dalszych krokach zapisów.

Jakie formy płatności przyjmujemy?

Za warsztaty możesz zapłacić online przelewem na nasze konto lub gotówką w biurze Centrum Twórczości.
Za bilety do teatru możesz zapłacić przelewem na nasze konto, kupić bilety w systemie biletowym wybierając dogodną metodę płatności online. Bilety możesz kupić także płacąc gotówką w naszym biurze.
Dane do przelewu i numer naszego konta bankowego znajdziesz w zakładce „KONTAKT”.

Bariery architektoniczne, jakie napotkasz w naszej siedzibie

Nasze sale znajdują się na I oraz II piętrze kamienicy przy ul. Kuźniczej 29A. Nie posiadamy windy. Dotrzeć możesz do nas klatką schodową prowadzącą z korytarza kamienicy na górę lub przejściem przez patio, na które wejdziesz z parteru korytarza kamienicy.

Przy wejściu przez patio w szatni na parterze możesz zostawić wózek dziecięcy lub rower, a następnie skierować się schodami na górę do naszych sal. Wejście przez patio nie zawsze jest otwarte, jednak gdy do nas zadzwonisz, to niezwłocznie je dla Ciebie otworzymy.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Przed budynkiem nie ma miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami.

 

+ Deklaracja dostępności cyfrowej strony www wygenerowana ze strony - https://deklaracja.lepszyweb.pl/

Centrum
Twórczości
Dziecka

Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 20 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Kontakt

ul. Kuźnicza 29a, II piętro
50-138 Wrocław
NIP 897-167-91-68
Telefon: 661 136 434

 

Poniedziałek 10:00-15:00
Wtorek 10:00-15:00
Środa 10:00-15:00
Czwartek 10:00-15:00

Strona jest własnością Fundacji Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
homeapartmentheartstareyefile-emptygraduation-hatlicensepicturebookuserusersbubbleselectsmileclockmagnifiermenulist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram