Przejdź do menu
Przejdź do sekcji kontakt

Strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o tym do czego ich używamy. Więcej

Czcionka
Kontrast
Dostępność
Przetłumacz
Przekaż darowiznę 
Fundacji
Twoja darowizna sprawi, że centrum twórczości będzie mogło sprawniej pomagać swoim podopiecznym 
Ufunduj warsztaty małemu artyście
Twoja darowizna sprawi, że dziecko z ubogiej rodziny weźmie udział w warsztatach
Ufunduj bilet małemu widzowi
Swoją darowizną możesz uczynić coś naprawdę wielkiego. Dołącz do naszej akcji i wesprzyj tych, którzy nie mają równych szans. Zadbaj o rozwój kulturalny młodego pokolenia i spraw dziecku radość!
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 25 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Poznaj  fundację
Poznaj naszą historię i siedzibę, założyciela  fundacji, kadrę, instruktorów, jak pomagamy 
Jak pomagamy: cele, działania
Misja/Wizja fundacji
Nasza historia i siedziba
Założycielka fundacji
Kadra Centrum Twórczości
Ach! Teatr
Strona główna Teatru
O Ach! Teatrze
Kalendarz spektakli
Cennik
Bilety
Regulamin
Ach! Teatr jest miejscem, w którym dzieci mogą przenieść się do świata baśni i wyobraźni, od najmłodszych lat poznawać magię teatru i brać udział w fantastycznych przygodach bohaterów spektakli wraz ze swoimi opiekunami. Tworzymy teatr przekazujący wartości, bezpieczny, przyjazny i zaangażowany społecznie. Zapraszamy do miejsca dziecięcych zachwytów!

Projekt Wrażliwości Estetycznej i Społecznej

Laboratorium wrażliwości estetycznej i społecznej to bazowy projekt realizowany przez Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka od roku 2005. Jest przez nas prowadzony w celu kompleksowej edukacji kulturalnej adresowanej przede wszystkim do dzieci i młodzieży, ale także dorosłych.

Dzięki życzliwości Gminy Wrocław dysponujemy siedzibą, w której skład wchodzą sale dydaktyczne oraz scena teatralna z widownią.

Prowadzimy warsztaty artystyczne dla dzieci od pierwszego miesiąca życia, dla młodzieży oraz dorosłych. Zajęcia w twórczy sposób łączą rozwijanie umiejętności artystycznych oraz społecznych. Wyróżnia je także wielomodułowość i kompleksowość zagadnień. Uczestnicy poznają różne dziedziny sztuki (muzykę, plastykę, teatr) w formie, która jest dla nich atrakcyjna poznawczo i łatwo przyswajalna. Równie ważne, co edukacja z zakresu sztuk plastycznych, teatralnych czy wokalnych jest nabywanie kompetencji miękkich. Mogą one w dużym stopniu pomóc lepiej funkcjonować w społeczeństwie, rozpoznawać swoje emocje, potrzeby i lepiej je wykorzystywać i wyrażać. Na naszych warsztatach dzieci i młodzież uczy się efektywnie pracować w grupie, rozwijać kreatywność i wyobraźnię poprzez pracę twórczą, rozbudzać ciekawość. Dodatkowo inspirujemy uczestników do krytycznego myślenia, czy przełamujemy bariery stresu poprzez występy sceniczne. Dzieci i młodzież z rodzin w trudnej sytuacji materialnej uczestniczą w zajęciach nieodpłatnie.

Na bazie tego projektu już od kilkunastu lat realizowane są różne przedsięwzięcia mające na celu pomoc osobom z utrudnionym dostępem do kultury. Świetlice środowiskowe, dzieci z niepełnosprawnością intelektualną korzystają z bezpłatnych warsztatów artystycznych. Kolejnym z elementów tego projektu jest Teatr Trzech Generacji. Ten bezpłatny cykl warsztatów teatralnych zakończony spektaklem ma na celu integrację pokoleń. Uczestnicy budują relacje, które wykraczają poza czas i zakres zajęć. W projekt wpisana jest też współpraca ze społecznością lokalną polegającą na wspieraniu inicjatyw lokalnych; wizyty studyjne oraz konferencje. Na wizyty studyjne staramy się zapraszać studentów uczelni wyższych lub szkół zawodowych z kierunków związanych z edukacją kulturalną lub organizacją działań kulturalnych i społecznych, lub pracowników instytucji, organizacji i firm zainteresowanych naszymi działaniami. Ponadto organizujemy warsztaty dla klas, które wpisują się w szkolną podstawę programową, ale dzięki użyciu nieszablonowych rozwiązań, uzupełniają i wzbogacają ofertę szkolną.

Poprzez nasze działania dążymy do zwiększenia udziału w kulturze mieszkańców Wrocławia, niezależnie od ich statusu materialnego, pozycji społecznej, wieku, liczby dzieci, czy niepełnosprawności. Dlatego między innymi podczas każdej rekrutacji na zajęcia zapewniamy określoną, bezpłatną liczbę miejsc w grupie dla dzieci w rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Uczestnicy mogą kontynuować edukację artystyczną i rozwijanie talentów w zajęciach dla kolejnych grup wiekowych. W przyszłości mogą również stać się instruktorami warsztatów i aktorami teatralnymi, stają się również rzecznikami edukacji kulturalnej wśród młodego pokolenia. Liczymy również na to, że w przyszłości, jako rodzice wrócą do nas ze swoimi dziećmi, ucząc je tym samym, że kultura i sztuka jest ważną częścią życia każdego człowieka. Absolwenci naszych warsztatów stają się świadomymi odbiorcami kultury i liderami kultury czynnej.

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław https://www.wroclaw.pl/urzad/

Centrum
Twórczości
Dziecka

Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 20 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Kontakt

ul. Kuźnicza 29a, II piętro
50-138 Wrocław
NIP 897-167-91-68
Telefon: 661 136 434

 

Poniedziałek 11:00-19:30
Wtorek 12:00-19:30
Środa 10:00-19:00
Czwartek 12:00-20:00

Strona jest własnością Fundacji Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
homeapartmentheartstareyefile-emptygraduation-hatlicensepicturebookuserusersbubbleselectsmileclockmagnifiermenulist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram