Przejdź do menu
Przejdź do sekcji kontakt

Strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o tym do czego ich używamy. Więcej

Czcionka
Kontrast
Dostępność
Przetłumacz
Przekaż darowiznę 
Fundacji
Twoja darowizna sprawi, że centrum twórczości będzie mogło sprawniej pomagać swoim podopiecznym 
Ufunduj warsztaty małemu artyście
Twoja darowizna sprawi, że dziecko z ubogiej rodziny weźmie udział w warsztatach
Ufunduj bilet małemu widzowi
Swoją darowizną możesz uczynić coś naprawdę wielkiego. Dołącz do naszej akcji i wesprzyj tych, którzy nie mają równych szans. Zadbaj o rozwój kulturalny młodego pokolenia i spraw dziecku radość!
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 20 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Poznaj  fundację
Poznaj naszą historię i siedzibę, założyciela  fundacji, kadrę, instruktorów, jak pomagamy 
Jak pomagamy: cele, działania
Misja/Wizja fundacji
Nasza historia i siedziba
Założycielka fundacji
Kadra Centrum Twórczości
Sprawozdanie
Ach! Teatr
Strona główna Teatru
O Ach! Teatrze
Kalendarz spektakli
Cennik
Bilety
Regulamin
Ach! Teatr jest miejscem, w którym dzieci mogą przenieść się do świata baśni i wyobraźni, od najmłodszych lat poznawać magię teatru i brać udział w fantastycznych przygodach bohaterów spektakli wraz ze swoimi opiekunami. Tworzymy teatr przekazujący wartości, bezpieczny, przyjazny i zaangażowany społecznie. Zapraszamy do miejsca dziecięcych zachwytów!

Nauka przez komiks

Od czerwca w ramach działalności WCTD ruszył artystyczny projekt dla dzieci w wieku 12-18 lat z placówki socjoterapeutycznej w Kłodzku. Trafia do niej młodzież z całego kraju. Przyczyny ich pobytu tam są bardzo różne, ale głównie są to dzieci zagrożone wykluczeniem przez problemy w nauce, a tym samym zagrożony jest ich rozwój i prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie. Bardzo potrzebują troski, wzmocnienia i wsparcia! Jako że już na starcie mają dużo trudniej niż ich rówieśnicy - postanowiliśmy wykorzystać nasze zasoby, żeby przyjść im z pomocą.
W procesie wsparcia podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii ważny jest wszechstronny rozwój, edukacja i wychowanie, aby przekazywać prawidłowe wzorce i zapobiegać zjawisku wykluczenia społecznego. Nie od dziś wiadomo, że szczególną rolę w rozwoju i tworzeniu prawidłowych społecznych postaw ma kontakt ze sztuką.

Dzieci z kłodzkiego MOSu są otwarte na artystyczne działania, bardzo chętnie biorą w nich udział, jeśli tylko mają taką szansę. 

Nasza instruktorka przyjeżdża raz w tygodniu do Kłodzka i prowadzi cykl warsztatów komiksowych. Wiemy, że podopieczni MOSu przepadają za zajęciami tego rodzaju, bo podobne projekty odbywały się już u nich z wielkim powodzeniem. Zajęcia z komiksu wywołują eksplozję radości, uśmiechu, dzieciaki dopytują, kiedy będą kolejne warsztaty. Bardzo lubią pracować w grupach i ze zniecierpliwieniem czekają na takie ćwiczenia.

Finał projektu odbędzie się jesienią 2022 r. Dzieciaki przyjadą wówczas do Wrocławia na spotkanie z komiksową autorką Gosią Kulik, a także odwiedzą wrocławskie instytucje kultury. 

Wkład własny zebraliśmy dzięki pomocy wielu indywidualnych darczyńców, ludzi o dobrych i hojnych Sercach, którzy wpłacili darowizny na naszą akcję na portalu Zrzutka.pl

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.

Centrum
Twórczości
Dziecka

Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 20 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Kontakt

ul. Kuźnicza 29a, II piętro
50-138 Wrocław

Poniedziałek – czwartek: 9:00-18:00
Piątek: 9:00-16:00

Strona jest własnością Fundacji Centrum Twórczości Dziecka
homeapartmentheartstareyefile-emptygraduation-hatlicensepicturebookuserusersbubbleselectsmileclockmagnifiermenulist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram