Przejdź do menu
Przejdź do sekcji kontakt

Strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o tym do czego ich używamy. Więcej

Czcionka
Kontrast
Dostępność
Przetłumacz
Przekaż darowiznę 
Fundacji
Twoja darowizna sprawi, że centrum twórczości będzie mogło sprawniej pomagać swoim podopiecznym 
Ufunduj warsztaty małemu artyście
Twoja darowizna sprawi, że dziecko z ubogiej rodziny weźmie udział w warsztatach
Ufunduj bilet małemu widzowi
Swoją darowizną możesz uczynić coś naprawdę wielkiego. Dołącz do naszej akcji i wesprzyj tych, którzy nie mają równych szans. Zadbaj o rozwój kulturalny młodego pokolenia i spraw dziecku radość!
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 25 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Poznaj  fundację
Poznaj naszą historię i siedzibę, założyciela  fundacji, kadrę, instruktorów, jak pomagamy 
Jak pomagamy: cele, działania
Misja/Wizja fundacji
Nasza historia i siedziba
Założycielka fundacji
Kadra Centrum Twórczości
Ach! Teatr
Strona główna Teatru
O Ach! Teatrze
Kalendarz spektakli
Cennik
Bilety
Regulamin
Ach! Teatr jest miejscem, w którym dzieci mogą przenieść się do świata baśni i wyobraźni, od najmłodszych lat poznawać magię teatru i brać udział w fantastycznych przygodach bohaterów spektakli wraz ze swoimi opiekunami. Tworzymy teatr przekazujący wartości, bezpieczny, przyjazny i zaangażowany społecznie. Zapraszamy do miejsca dziecięcych zachwytów!

Założycielka fundacji

Małgorzata Strońska

założycielka fundacji

Życiorys

magister filologii polskiej, pedagog, prezes i założycielka Centrum Twórczości Dziecka. Autorka kilkudziesięciu projektów edukacji kulturalnej, organizatorka warsztatów dla dzieci i młodzieży, spektakli, akcji charytatywnych, kursów animacji kulturalnej dla nauczycieli-instruktorów teatru, współorganizatorka przeglądów teatrów szkolnych. Wzięła udział w 24 międzynarodowych stypendiach, szkoleniach i seminariach. Ukończyła Program Menedżerowie NGO PROMENGO organizowany przez Fundację Akademię Organizacji Obywatelskich (FAOO) oraz kurs Certified Fundraiser (Zawodowy Kurs Fundraisera CFR13) prowadzony przez Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu.
Motto życiowe: 
Nie bój się, wypłyń na głębię!

Moja historia

Dzieciństwo i marzenia

Wyrosłam w domu, w którym szczególną wagę przywiązuje się do kultury i tradycji. Moi rodzice to emerytowanymi pedagodzy, którzy zajmowali się również wychowaniem estetycznym. Już jako dziecko starałam się umożliwić innym udział w działaniach artystycznych - realizowałam teatrzyk kukiełkowy na trzepaku. W szkole podstawowej próbowałam zorganizować teatr. Ze względu na brak instruktora spotykaliśmy się z rówieśnikami na terenie szkoły. Wymyśliłam, że będziemy realizować bajkę do tekstu z płyty. Nie doszło do premiery, bo dyrektor odkrył, że spotykamy się bez opiekuna.
Te doświadczenia z dzieciństwa pokazały mi, jak ważne jest wsparcie oddolnych inicjatyw i umożliwienie dzieciom i młodzieży procesu twórczego oraz edukacji kulturalnej.
Dziś w Centrum Twórczości Dziecka ok. 200 dzieci tygodniowo bierze udział w warsztatach i spektaklach. Moje marzenie z dzieciństwa się spełniło!

Studia i praca

Indywidualny tok moich studiów na Uniwersytecie Wrocławskim koncentrował się wokół zagadnień „Teatru w kulturze”. Swoje pierwsze kroki w dziedzinie edukacji kulturalnej stawiałam we Wrocławskim Teatrze Lalek jako specjalista ds. Centrum Sztuki Dziecka i Marketingu. Przyczyniłam się do dynamicznego rozwoju działalności edukacyjnej Teatru Lalek - w okresie od 1996 do sierpnia 1999 liczba dzieci uczestniczących w warsztatach teatralno-muzyczno-ruchowych i plastycznych wzrosła z 15 do ponad 100.

Początek Fundacji

Dostrzegając wzrastające zapotrzebowanie na edukację kulturalną, w październiku 1998 założyłam Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka. Od stycznia 2003 Centrum działa jako fundacja, której celem jest wspieranie rozwoju młodego pokolenia i która pozyskuje środki tak, by również dzieci o mniejszych szansach miały dostęp do działań artystycznych.

Rozwój zawodowy

W ciągu ostatnich kilkunastu lat uczestniczyłam w ponad 50 międzynarodowych szkoleniach i wizytach studyjnych w najlepszych ośrodkach edukacji kulturalnej w Europie, w tym wielokrotnie w słynnym Musisches Zentrum z Wiednia. Pozwoliło mi to na zastosowanie w Centrum technik, metod i programów nieobecnych na rynku wrocławskim (np. jako pierwsi we Wrocławiu zaoferowaliśmy zajęcia artystyczne dla dzieci 3,5-letnich).

Swoją wiedzę praktyczną staram się przekazywać dalej, jestem autorką wielu publikacji z zakresu edukacji kulturalnej i redaktorką publikacji „Rola teatru w procesie edukacji nieformalnej. Od teorii do praktyki”, Wrocław 2010.
Poszukując nowych dróg rozwoju Fundacji i mając na celu stałe poszerzanie działań dla potrzebujących młodych odbiorców ukończyłam Program Menedżerowie NGO PROMENGO organizowany przez Fundację Akademię Organizacji Obywatelskich (FAOO) oraz Zawodowy Kurs Fundraisera CFR13 prowadzony przez Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu.
Moja praca jest moją pasją i staram się skupiać wokół Centrum pedagogów, którzy lubią dzieci, a edukację artystyczną traktują jak wyzwanie. Prywatnie jestem miłośniczką psów i kotów, a także spacerów po lesie.

Centrum
Twórczości
Dziecka

Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 20 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Kontakt

ul. Kuźnicza 29a, II piętro
50-138 Wrocław
NIP 897-167-91-68
Telefon: 661 136 434

 

Poniedziałek 11:00-19:30
Wtorek 12:00-19:30
Środa 10:00-19:00
Czwartek 12:00-20:00

Strona jest własnością Fundacji Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
homeapartmentheartstareyefile-emptygraduation-hatlicensepicturebookuserusersbubbleselectsmileclockmagnifiermenulist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram