Top

Teatr Trzech Generacji


Teatr Trzech Generacji – to wyjątkowy projekt łączący trzy pokolenia: wnuków, rodziców i dziadków. Po raz kolejny Wrocławskie Centrum Twórczości dziecka realizuje międzypokoleniowe warsztaty, których zwieńczeniem jest pokaz spektaklu, prezentowany na profesjonalnej scenie teatralnej. Udział w warsztatach jest okazją do zacieśnienia więzi i wzajemnej nauki.

 

Inicjatywa Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka jest odpowiedzią na wszelkiego rodzaju wykluczenie społeczne i związane z tym zaniechanie rozwoju osobistego oraz stereotypowe wzajemne postrzeganie pokoleń. Do realizacji celu „zaprzęgamy” sztukę. Nasze działania pokazują, że wspólne, międzypokoleniowe aktywności mogą być owocne i przyjemne, mogą przynosić radość i satysfakcję wszystkim uczestnikom. Każda kolejna edycja projektu utwierdza nas w przekonaniu, że na warsztatach międzypokoleniowych stworzyliśmy miejsce, gdzie zarówno dzieci, jak i osoby starsze dobrze się bawią, realizują swoje pasje, rozwijają talenty, a przede wszystkim uczą się od siebie nawzajem.

W trakcie cotygodniowych spotkań uczestnicy pracują nad wspólnym spektaklem lub etiudami, które następnie są prezentowane w trakcie uroczystego finału na scenie Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka we Wrocławiu.

Dla kogo: dzieci, młodzież, osoby dorosłe, seniorzy

Kiedy: 27.09.-20.12.2019 
piątek, godz. 17:00-19:00

Zapisz się: wypełnij formularz (udział w warsztatach jest bezpłatny)

 

 

Teatr Trzech Generacji 2018

Ostatnia edycja projektu trwała od 28 września 2018 r. do 14 grudnia 2018 r.

Najmłodszy uczestnik miał 13 lat, najstarszy - ponad 70 lat. Wszyscy wspólnie przygotowali przedstawienie, które zaprezentowali na profesjonalnej scenie teatralnej przed prawie pełną 100-osobową widownią. W ramach pokazu obejrzeliśmy adaptację "Małego księcia" Antoine'a de Saint-Exupéry, według scenariusza i w reżyserii Katarzyny Horej.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z pokazu.

Galeria zdjęć: