Top

Teatr Trzech Generacji


Działanie Teatru Trzech Generacji to cykliczne zajęcia warsztatowe, podczas których międzypokoleniowe grupy tworzą spektakl teatralny oraz etiudy filmowe. W projekcie uczestniczą dzieci, młodzież, osoby dorosłe oraz seniorzy, co umożliwia integrację międzypokoleniową i pomaga wzmaciać relacje. Działania poprzedzone są warsztatami teatralnymi, plastycznymi bądź kulinarnymi, które zbliżają do siebie uczestników.

Każdego roku warsztaty odbywają się cyklicznie przez cały semestr (do września lub od stycznia), a miejscem ich realizacji jest zarówno siedziba Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka, jak i Domy Pomocy Społecznej. Nasza inicjatywna jest odpowiedzią na wszelkiego rodzaju wykluczenie społeczne i związane z tym zaniechanie rozwoju osobistego oraz stereotypowe wzajemne postrzeganie pokoleń. Do realizacji celu planujemy „zaprząc” sztukę. Nasze działania pokazują, że wspólne, międzypokoleniowe aktywności mogą być owocne i przyjemne, mogą przynosić radość i satysfakcję wszystkim uczestnikom. Każda kolejna edycja projektu utwierdza nas w przekonaniu, że na warsztatach międzypokoleniowych stworzyliśmy miejsce, gdzie zarówno dzieci, jak i osoby starsze dobrze się bawią, realizują swoje pasje, rozwijają talenty, a przede wszystkim uczą się od siebie nawzajem.

W trakcie cotygodniowych spotkań uczestnicy pracują nad wspólnym spektaklami, etiudami, które następnie są prezentowane w trakcie uroczystego finału na scenie Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka we Wrocławiu.

ROZPOCZYNAMY ZAPISY!

Dla kogo?

Dla dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów. Także dla rodzin wielopokoleniowych.

Kiedy?

29.09 – 09.12.2017 

Piątki, godz. 17:00
Pokaz Finałowy 9 grudnia (sobota)

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy:

FORMULARZ

Udział w warsztatach jest bezpłatny!