Przejdź do menu
Przejdź do sekcji kontakt

Strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o tym do czego ich używamy. Więcej

Czcionka
Kontrast
Dostępność
Przetłumacz
Przekaż darowiznę 
Fundacji
Twoja darowizna sprawi, że centrum twórczości będzie mogło sprawniej pomagać swoim podopiecznym 
Ufunduj warsztaty małemu artyście
Twoja darowizna sprawi, że dziecko z ubogiej rodziny weźmie udział w warsztatach
Ufunduj bilet małemu widzowi
Swoją darowizną możesz uczynić coś naprawdę wielkiego. Dołącz do naszej akcji i wesprzyj tych, którzy nie mają równych szans. Zadbaj o rozwój kulturalny młodego pokolenia i spraw dziecku radość!
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 25 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Poznaj  fundację
Poznaj naszą historię i siedzibę, założyciela  fundacji, kadrę, instruktorów, jak pomagamy 
Jak pomagamy: cele, działania
Misja/Wizja fundacji
Nasza historia i siedziba
Założycielka fundacji
Kadra Centrum Twórczości
Ach! Teatr
Strona główna Teatru
O Ach! Teatrze
Kalendarz spektakli
Cennik
Bilety
Regulamin
Ach! Teatr jest miejscem, w którym dzieci mogą przenieść się do świata baśni i wyobraźni, od najmłodszych lat poznawać magię teatru i brać udział w fantastycznych przygodach bohaterów spektakli wraz ze swoimi opiekunami. Tworzymy teatr przekazujący wartości, bezpieczny, przyjazny i zaangażowany społecznie. Zapraszamy do miejsca dziecięcych zachwytów!

Teatr Trzech Generacji - Edycja Jubileuszowa - XXV-lecie WCTD

Poznaj akcję

Cel akcji

Teatr Trzech Generacji, to wyjątkowy projekt łączący trzy pokolenia: wnuków, rodziców i dziadków. Ideą akcji jest zapobieganie wykluczeniu społecznemu, umożliwienie rozwoju osobistego oraz integracji międzypokoleniowej i wymiany doświadczeń.

Jak działamy

Teatr Trzech Generacji jest bezpłatną akcją corocznie realizowaną w Centrum Twórczości Dziecka, w ramach której uczestnicy z różnych grup wiekowych – dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy – uczestniczą w warsztatach, których zwieńczeniem jest spektakl finałowy prezentowany na Dużej Scenie naszego Ach! Teatru.

Działania w ramach akcji pokazują, że wspólne, międzypokoleniowe aktywności mogą przynosić radość i satysfakcję wszystkim uczestnikom, a sztuka może działać integrująco. Każda kolejna edycja akcji utwierdza nas w przekonaniu, że na warsztatach międzypokoleniowych stworzyliśmy miejsce, gdzie zarówno dzieci, jak i osoby starsze dobrze się bawią, realizują swoje pasje, rozwijają talenty, a przede wszystkim uczą się od siebie nawzajem.

Inicjatywa powstała w ramach Teatru Trzech Generacji pt. „Sztuka zmienia i łączy pokolenia” została wpisana przez Rzecznika Praw Obywatelskich do Złotej Księgi Dobrych Praktyk za zaangażowanie we wspólne przedsięwzięcie zarówno nieznających się osób, należących do różnych pokoleń, jak i całych rodzin wielopokoleniowych.

Komu pomagamy

Dzieciom, młodzieży, dorosłym i seniorom, którzy chcą rozwinąć swoje pasje artystyczne i jednocześnie zaingerować się ze sobą wzajemnie.

(na dole – pod opisem – odnośnik do darowizny na cele statutowe fundacji oraz do ufundowania warsztatów)

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl) w ramach projektu "Laboratorium wrażliwości estetycznej i społecznej"

Poprzednie edycje

  • 2024 - "Bajki znane i lubiane" - Link
  • 2023 - "Co kraj to obyczaj" - Link
  • 2022 - "Więzi" - Link
  • 2021 - "Historie świątecznym łańcuchem związane"

Centrum
Twórczości
Dziecka

Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 20 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Kontakt

ul. Kuźnicza 29a, II piętro
50-138 Wrocław
NIP 897-167-91-68
Telefon: 661 136 434

 

Poniedziałek 10:00-15:00
Wtorek 10:00-15:00
Środa 10:00-15:00
Czwartek 10:00-15:00

Strona jest własnością Fundacji Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
homeapartmentheartstareyefile-emptygraduation-hatlicensepicturebookuserusersbubbleselectsmileclockmagnifiermenulist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram